دروازه‌بان تیم فوتبال پرسپولیس به خبرورزشی گفت: بعد از گل خلیل زاده به آقاکریم گفتم یا خدا از این به بعد دیگر چطوری شجاع را جمع کنیم؟

به گزارش فرتاک ورزشی،

علیرضا بیرانوند دروازه‌بان شماره یک پرسپولیس، یکی از بهترین‌های تیمش در پیروزی باارزش دوگله مقابل الاهلی در لیگ قهرمانان آسیا بود و موفق شد یک کلین‌شیت دیگر در کارنامه‌اش ثبت کند. البته بیرانوند در اواسط این دیدار دچار آسیب‌دیدگی شد و به گفته خود به بازی مقابل سایپا نخواهد رسید. با علیرضا در مورد آخرین شرایط خودش، همچنین سوپرگل شجاع خلیل‌زاده گفت‌وگویی انجام دادیم که در ادامه می‌خوانید:

*علی یک برد دلچسب مقابل الاهلی به دست آوردید.

بله، واقعاً این پیروزی شیرین بود. همیشه برد مقابل تیم‌های عربی به خصوص عربستانی‌ها جذاب است و مردم خیلی خوشحال می‌شوند. به این برد واقعاً نیاز داشتیم. بعد از اینکه مقابل السد و پاختاکور با اشتباهات فاحش داوری نتوانسته بودیم ۳ امتیاز را کسب کنیم در این بازی هر طور شده باید می‌بردیم که خدا را شکر با تلاش بچه‌ها و کادر فنی به این مهم رسیدیم. این پیروزی مبارک مردم ایران و همه پرسپولیسی‌ها باشد. همچنین امیدوارم این روند را ادامه دهیم تا بتوانیم به عنوان تیم صدرنشین از این مرحله صعود کنیم.

*تو هم توانستی در این دیدار کلین‌شیت کنی.

خدا را شکر می‌کنم توانستم به تیم کمک کنم و دروازه‌ام را بسته نگه دارم. البته گل نخوردن من به تلاش همه بازیکنان به خصوص مدافعان فوق‌العاده تیم بستگی دارد که واقعاً از جان مایه می‌گذارند و باید از آن‌ها تشکر کنم.

*در یک صحنه هم وقتی توپ از تو رد شد، کمال با یک تکل فوق‌العاده دروازه را نجات داد.

بله، باید بگویم تکل کمال استثنایی بود و اگر او نبود، به احتمال فراوان توپ وارد دروازه می‌شد. من هم سریع رفتم و از کمال تشکر کردم. او با اینکه کتفش مصدوم است، ولی واقعاً هرچه دارد، می‌گذارد. البته همه بازیکنان تیم همین وضعیت را دارند.

*در اواسط بازی از ناحیه پا احساس ناراحتی کردی و تا آخر بازی شجاع ضربات کنار دروازه را می‌زد. مصدوم شدی؟

متأسفانه بله. کشاله دوقلوی پایم کش آمد و دیگر نمی‌توانستم ضربات بلند را بزنم. واقعاً فشردگی بازی‌ها زیاد است و همین انجام بازی‌ها با فاصله کم باعث مصدومیت می‌شود. هرچه هم می‌گوییم کسی گوش نمی‌دهد. فشار بازی‌های پشت سر هم خیلی ما را اذیت می‌کند، چون درگیر سه جام هستیم.

*در تمرین ریکاوری صبح دیروز هم غیبت داشتی.

فقط دور زمین دویدم و راه رفتم تا مصدومیتم تشدید نشود. امیدوارم جدی نباشد و بتوانم به تیم کمک کنم.

*پس با این حساب به بازی مقابل سایپا نمی‌رسی؟

خیر، فکر نمی‌کنم برسم. البته باید معاینات دقیق‌تر انجام شود و پزشکان تیم نظر نهایی را بدهند.

*بعد از پیروزی مقابل الاهلی چقدر به صعود امیدوار شدید؟

به نظرم ما شانس خوبی برای صعود داریم. البته این را بگویم دیدار برگشت ما با الاهلی که دو هفته دیگر برگزار می‌شود، بسیار مهم و حیاتی خواهد بود. تلاش می‌کنیم آن دیدار را هم با پیروزی پشت سر بگذاریم.

*راستی شجاع عجب گلی زد.

شجاع همیشه در تمرینات از این کار‌ها می‌کرد، ولی اکثر مواقع به دلیل بارندگی و کیفیت بد زمین پایش به توپ نمی‌رسید و مواقعی هم که به توپ می‌رسید، ضرباتش گل نمی‌شد و ما بچه‌های تیم به او می‌خندیدیم. آنقدر به شجاع خندیدیم تا بالاخره سوپرگل زد آن هم در این دیدار فوق‌العاده حساس. واقعاً گل شجاع جدا از شوخی خوشگل و شبیه گل‌های زلاتان بود.

*بعد از گل چه عکس‌العملی داشتی؟

تعجب کرده بودم و به آقاکریم گفتم یا خدا از این به بعد دیگر چطوری شجاع را جمع کنیم؟ (می‌خندد)

*بازی شنبه مقابل سایپا را چطور می‌بینی؟

من قبلاً هم گفتم همه جام‌ها برای ما مهم است و می‌خواهیم با قدرت در بازی‌ها حاضر شویم. خدا را شکر صدرنشین لیگ هستیم، ولی ۶ بازی سرنوشت‌ساز و فینال‌گونه پیش‌رو داریم. کوچک‌ترین لغزشی می‌تواند باعث از دست رفتن جام قهرمانی شود و ما اصلاً نمی‌خواهیم فرصت هت‌تریک کردن در قهرمانی را از دست بدهیم. سایپا هم تیم قدرتمندی است و باید مقابل این تیم باهوش بازی کنیم. امیدوارم با کسب ۳ امتیاز این دیدار صدرنشینی را حفظ کنیم.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.