کریم باقری مربی پرسپولیس می‌گوید:«اینکه از برانکو به عنوان گزینه تیم ملی نام برده می شود نظر خیلی‌هاست اما او با پرسپولیس قرارداد دارد و باید اجازه داده کارش را انجام دهد.»

به گزارش فرتاک ورزشی،

پرسپولیس با بردی که مقابل سایپا کسب کرد نهایت استفاده را از شکست تراکتورسازی و سپاهان برد تا گام بلندی برای قهرمانی لیگ برداشته شود. این در شرایطی است که این تیم در لیگ قهرمانان آسیا هم شرایط خوبی دارد و در جام حذفی هم یک بازی تا فینال پیش‌رو دارد. کریم باقری رمز موفقیت تیمش را در چند عامل می‌داند که البته حضور برانکو در راس کادرفنی از نظر وی مهمترین عامل است. با مربی محبوب پرسپولیس گفت‌وگویی در مورد شرایط تیمش داشتیم؛

*از بازی با سایپا شروع کنیم؛

این یکی از سخت‌ترین بازی‌های ما بود چرا که سایپا یک تیم جوان و سرسخت است و دیدید حسابی ما را اذیت کرد. بازیکنان ما در این بازی با هوش عمل کردند و استفاده خوبی از موقعیت‌ها بردند. البته می‌توانستیم یکی دو گل دیگر هم بزنیم که نشد. درکل بازی جذابی بود و تماشاگران از تماشای آن لذت بردند.

* به نظر می‌آید پرسپولیس زمانی راه افتاد که دربی را برد، همین طور است؟

پیروزی در دربی همیشه جذابیت خاص خودش را دارد اما اینکه ما به خاطر پیروزی در این مسابقه به نوعی موتورمان روشن شده باشد را چندان موافق نیستم. ما در نیم فصل تمرینات بدنسازی سختی را پشت‌سر گداشتیم و می‌دانستیم چنین روز‌های سختی در انتظارمان است. الان می‌بینید که تیم از نظر بدنی فوق‌العاده خوب شده و با وجود اینکه بازی‌ها فشردست اما تیم ما کیفیت بالای خود را حفظ کرده است.

* پرسپولیس توانایی کسب ۳ جام را از نظر شما دارد؟

در ابتدای فصل ماموفقیت در همه جام‌ها را هدف گذاری کردیم و خوشبختانه تا الان همه چیز خوب پیش رفته است. برای رسیدن به اهدافم‌ان تلاش زیادی کرده و می‌کنیم اما اینکه چه پیش می‌آید را خدا می‌داند. همه عوامل باشگاه در تلاشند تا نتایجی که بدست می‌‌آید باب میل هواداران باشد و امیدوارم موفقیت‌های این فصل‌مان بیشتر از فصل قبل باشد.

* نقش برانکو را در روندی خوبی که پرسپولیس در سال‌های اخیر در پیش گرفته را چقدر می‌دانید؟

در هر تیمی بیشترین مسئولیت بر دوش سرمربی است. همان طور که وقتی تیمی نتیجه نمی‌گیرد اول از همه از سرمربی آن تیم انتقاد می‌شود. اینکه من بخواهم از برانکو تعریف و تمجید کنم شاید شکل خوبی نداشته باشد و برداشت‌های مختلفی از آن شود اما نتایج پرسپولیس به خوبی نشان می‌دهد که برانکو مربی فوق‌العاده‌ای است.

* اما به نظر می ‌آید برخی در باشگاه پرسپولیس از جمله جعفر کاشانی خیلی موافق این نظر نیستند؟

هر فردی آزاد است در مورد مسائل مختلف اظهار نظر کند. آقای کاشانی هم بزرگ ما و از قدیمی‌های پرسپولیس است. او چند سالی هم می‌شود که در هیئت مدیره باشگاه بوده و به خوبی از همه چیز آگاهی دارد. من فکر می‌کنم برداشت خوبی از صحبت‌های کاشانی نشده است. اینکه ما بخواهیم در این مقطع حساس از فصل به دنبال این باشیم که نقش فلانی در موفقیت تیم چقدر است و با افراد دیگر مقایسه کنیم کلا شکل خوبی ندارد. تا آنجا هم که آقای کاشانی را می‌شناسم او را فردی با شخصیت، پرسپولیسی اصیل می‌دانم و قطعا هدف او ایجاد حاشیه برای تیم نبوده است.

* این روز‌ها بحث حضور برانکو در تیم ملی هم هست، نظر شما چیست؟

در مورد انتخاب سرمربی تیم ملی من نباید اظهارنظر کنم بلکه وظیفه رئیس فدراسیون است که سرمربی تیم ملی را انتخاب کند. اینکه از برانکو به عنوان گزینه تیم ملی نام برده می شود نظر خیلی‌هاست اما او با پرسپولیس قرارداد دارد و باید اجازه داده کارش را انجام دهد. ضمن اینکه خود برانکو هم وقتی با پیشنهاد سرمربیگری تیم ملی مواجه شود آزاد است که بهترین تصمیم را بگیرد.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.