با اخراج تراکتورسازی از کورس قهرمانی توسط شاگردان برانکو و بازگشت پدیده مشهد به جمع مدعیان با برد مقابل سایپا معادلات قهرمانی جالبی رقم خورد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 جدول لیگ برتر خلیج فارس در انتهای هفته 28 ام ، به گونه ای رقم خورد که  احتمال قهرمانی زودهنگام سرخ های پایتخت از یکسو درپایان هفته 29 ام بشدت قوت گرفته و از سوی دیگر درصورت موکول شدن سرنوشت قهرمان لیگ برتر به هفته آخر  ،  متاثر از نتایج و معادلات خاص که شاید واقع شود ، حتی می تواند به خروج مدعیان چون سپاهان و استقلال از کورس قهرمانی و جانشینی  پدیده با آنها  در رقابت برای کسب عنوان قهرمانی با پرسپولیس ، به شرط شکست سپاهان در مشهد نیز منجر شود!

در هفته 29 ام پرسپولیس (57 امتیازی) با ماشین سازی در تهران، سپاهان (54) و پدیده (52) در مشهد و  استقلال (53) با صنعت نفت در آبادان مصاف دارند.

الف- پرسپولیس ببرد(60 امتیاز) :

- چنانچه سپاهان به پدیده ببازد (54) یا مساوی کند (55) فارغ از نتیجه استقلال ( برد 56 ، مساوی 54 و باخت 53 ) جام هتریک  قهرمانی پرسپولیس در  آزادی بر فراز دستان کاپیتان سرخ ها خواهد بود.

- سپاهان هم پدیده را شکست دهد(57)، رقابت به هفته آخر  کشیده شده و دست استقلال و پدیده از جام با هر نتیجه آبی ها در آبادان کوتاه خواهد شد.

ب- پرسپولیس مساوی کند (58) :

- چنانچه پدیده از مصاف سپاهان پیروز خارج شود(55)، شاگردان امیر قلعه‌نویی (54 امتیازی)را به کل از گردونه قهرمانی بیرون خواهد انداخت ! اتفاق تلخی که با باخت استقلال (53) یا مساوی (54) این تیم در آبادان برای آنان نیز رقم می خورد و به حذف از کورس قهرمانی رای خواهد داد که قطعا تلخی بیش از قهرمانی سرخ های پایتخت  در هفته ماقبل آخر  به کام زرد قناری های اصفهان  و آبی های تهران خواهد ریخت!

در این شرایط استقلال فقط با برد مقابل صنعت نفت می تواند همچنان کورسویی از امید قهرمانی، در هفته آخر لیگ داشته باشد.

- اما برد سپاهان (57) یا مساوی (55) و همانطورکه گفتیم فقط برد استقلال(56) در کنار  تساوی پرسپولیس می تواند این دو تیم را امیدوار نگه داشته و  پدیده را از قهرمانی نا امید کند.

ج- شکست پرسپولیس (57) :

- سپاهان با کسب هر نتیجه ای در مشهد (54، 55 یا 57) و استقلال با برد (56) و تساوی(54) کارشان به همراه پرسپولیس به هفته آخر خواهد کشید با این توضیح که سپاهان  در صورت برد برابر پدیده به دلیل تفاضل گل بهتر  ،  صدر را در فاصله یک هفته به پایان لیگ اشغال خواهد کرد و استقلال با باخت (53) به همراه پدیده (52) تنها برای کسب سهمیه سوم در لیگ قهرمانان فصل بعد، در هفته 30 ام با هم رقابت خواهند داشت!

گرچه سرنوشت قهرمانی با کسب حداقل 4 امتیاز از تقابل با ماشین سازی و پارس جم جنوبی در دو هفته پایانی رقابت ها ،  فارغ از نتایج سه مدعی دیگر  در اختیار خود برانکو و شاگردان او است اما برد 3 امتیازی در هفته 29 در آزادی و  شکست یا مساوی سپاهان در مشهد نیز می تواند مراسم اهدای جام و جشن قهرمانی را در مقابل چشمان 80 هزار  هوادار خودی به همراه داشته باشد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.