پیشکسوت پرسپولیس از حالا قهرمانی سرخپوشان در لیگ برتر را تبریک گفت و زحمات برانکو را دلیل موفقیت‌های اخیر دانست.

به گزارش فرتاک ورزشی،

ضیا عربشاهی، هافبک سابق تیم پرسپولیس که عناوین مختلف قهرمانی همراه با سرخپوشان به دست آورده است در مصاحبه با خبرنگار ما سخنان جالبی را به زبان آورد و گفت: پیشاپیش قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر را به هواداران تبریک می‌گویم. روز گذشته هم وقتی با ایرج عرب ملاقات داشتم به او قهرمانی را تبریک گفتم.

وی در ادامه سخنان خود گفت: همه پیشکسوتان از زحمات برانکو تشکر می‌کنیم. سه سال است که تیم قهرمان می‌شود. ما در این مدت هیچ مشکلی نداشتیم چون ایشان زحمت فراوانی کشیده‌ و دل هواداران را شاد کرده‌اند. برانکو تیمی درست کرده که مثل زمان ما وقتی به زمین می‌رفتیم تا دقیقه 20 با دو گل جلو بودیم و هیچ استرسی نداشتیم. من 13 سال در پرسپولیس بازی کردم و شش سال پشت هم قهرمان شدم. در این مدت ما 10 عنوان قهرمانی به دست آوردیم. به همین دلیل افتخار می‌کنم که دل هواداران را شاد کردیم. همین هم باعث شده که هیچ چشمداشتی به نیمکت پرسپولیس نداشته باشیم و تنها لبخند هوادار را می‌خواهیم. زمانی که بازی می‌کردم بسیاری از پیشنهادات خارجی رسید اما هیچ جا نرفتم. هواداران ما را گنده کردند و به نوعی ضیا عربشاهی مدیون آن‌هاست.

عربشاهی که سابقه پوشیدن پیراهن پاس را نیز در کارنامه دارد ادامه داد: من قبل از اینکه در پرسپولیس بازی کنم پیراهن پاس را بر تن می‌کردم. در این تیم افرادی مثل بهتاش فریبا و مجید حلوایی و دیگر بازیکنان بزرگ حضور داشتند که به من می‌گفتند بچه! با پاس در جام تخت جمشید بازی کردم و با تساوی مقابل پرسپولیس نایب قهرمانی را به دست آوردیم. هر چند اگر می‌بردیم قهرمان می‌شدیم. هم‌چنین قهرمانی حذفی را ما به دست آوردیم و من از تیم کوچکی به پرسپولیس نیامدم. سال 1358 فقط به عشق علی پروین پیراهن پرسپولیس را بر تن کردم. من بازیکنی بودم که 11 سال سابقه پوشیدن پیراهن تیم ملی در همه رده‌ها را دارم. در دو جام ملت‌ها و یک جام جهانی حضور داشتم. در انتخابی المپیک مجوز حضور در مسابقات را گرفتیم اما وقتی ما را تحریم کردند نگذاشتند به المپیک آمریکا برویم.

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس که از رفتار برخی دیگر از بازیکنان سابق این تیم ناراحت بود در ادامه گفت: من به عشق علی پروین اینجا آمدم و حرمت همه را تا به اینجا نگه داشتم. محمود خوردبین به نوعی شناسنامه باشگاه است و من حتی وقتی در پاس بودم زمانی که او را می‌دیدم سرم را پایین می‌انداختم. همیشه احترام مربی خودم را نگه داشتم. آقای حبیبی که مربی من در پاس بود وقتی بیمار شد بنده هر روز با او ارتباط تلفنی برقرار می‌کردم و این موضوع آبروی من است. این را باید بگویم که هیچ کس بین ما و بازیکنان و مربیان نمی‌تواند اختلاف بیاندازد. ما به این تیم افتخار و از برانکو بابت این شخصیتی که دارد تشکر می‌کنیم. خیلی حرف دارم که بعد از قهرمانی جواب محکم و مفصلی به برخی از افراد خواهم داد. پرسپولیس ما فردا با تیم خوب ماشین سازی بازی می‌کند اما آنقدر شخصیت و لیاقت برای قهرمانی دارد که کار را تمام کرده و جام را بالای سر ببرد.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.