کی‌روش با زدنِ یک گل بیشتر از علیپور و پریرا صدرنشین جدول آقای‌گلی لیگ هجدهم است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

هفته پایانی لیگ علاوه بر اینکه جدال پرسپولیس و سپاهان برای کسب عنوان قهرمانی است، یک دوئل فردی هم بین مهاجم‌های این دو تیم شکل می‌گیرد. کی‌روش تا پیش از شروع هفته پایانی، با 15 گل زده در صدرجدول گلزنان حضور دارد. علی علیپور با وجود اینکه در این فصل 254 دقیقه بیشتر از کی‌روش بازی کرده، با تعداد پاس‌گل برابر، یک گل کمتر از او زده است. با این تفاوت که کی‌روش 34درصد از گل‌های تیمش را زده، ولی سهم علیپور از گل‌های پرسپولیس 40درصد است. 

دیگر مدعی آقای گلی لیگ هجدهم، لوسیانو پریراست. پریرا که در پایان فصل اوج گرفته، در هر شش مسابقه اخیر برای فولاد گل زده است. پریرا با 7 گلی که در این شش هفته زده، خودش را به کورس آقای گلی رسانده و بالاتر از استوکس به طور مشترک با علیپور دومین گلزن برتر فصل است. پریرا هم 271 دقیقه بیشتر از کی‌روش بازی کرده، 2 پاس‌گل کمتر داده و یک گل هم کمتر زده است. آمار فوق‌العاده شیمبا این است که دقیقا نیمی از گل‌های این فصل فولاد را به تنهایی زده است. 

در هفته آخر سپاهان میزبان قعرنشین جدول رده‌بندی است. اتفاقی که شانس آقای گلی کی‌روش را بیشتر از بقیه می‌کند. فرصت خوبی پیش‌روی کی‌روش استنلی است که در هفته پایانی به استقلال‌خوزستان گل بزند و فاصله‌اش را با سایر مدعیان افزایش دهد. علیپور و پریرا ولی برخلاف کی‌روش همچنان پنالتی‌زن اول تیم‌شان هستند و اگر پرسپولیس و فولاد در هفته پایانی پنالتی بگیرند، این دو بازیکن شانس مضاعفی دارند که علاوه بر گل زدن در جریان مسابقه، از روی نقطه پنالتی هم فاصله‌شان تا کی‌روش را جبران کنند. هر چند که بعید نیست در هفته پایانی قلعه‌نویی هم یک بار دیگر به کی‌روش اعتماد کند و اگر سپاهان صاحب پنالتی شد، آقای گل این تیم پشت توپ قرار بگیرد.

اگر دروازه‌‌‌بان‌های مقابل این سه مدعی را هم بررسی کنیم، شانس آقای‌گلی بیشتر با کی‌روش است. گروسیان دروازه‌بان استقلال‌خوزستان در هر سیزده دیدار اخیری که درون دروازه استقلال‌خوزستان قرار گرفته، حداقل یک گل دریافت کرده است. هر چند که محمدرضا اخباری هم از زمانی که جانشین فروزان شده همچنان در حسرت ثبت کلین‌شیت است. دروازه پارس‌جنوبی‌جم هم در این فصل بین رحمان احمدی و احمد گوهری دست به دست می‌شود که مجموعا 7 کلین‌شیت کردند. این کمترین تعداد کلین‌شیت بین تیم‌های نیمه بالای جدول است. 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.