بازیکن سابق استقلال می گوید برکناری شفر در وسط فصل به آینده استقلال لطمه زده است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

علی موسوی مهاجم سابق استقلال درباره وضعیت این تیم در فصلی که گذشت گفت: استقلال از ابتدای فصل مانند سال های اخیر لیگ را بد شروع کرد و دچار مشکلات متعددی بود. رفت و آمد بازیکنان و مربیان دیر انجام شد و تا زمانیکه تیم شکل گرفت، امتیازات حیاتی از دست رفت و کار برای قهرمانی سخت شد. استقلال در نیم فصل دوم جا افتاد و تلاش ها نتیجه داد تا استقلال به روزهای خوب خود بازگردد و در کورس قهرمانی حضور داشت اما اتفاقات انتهای فصل باعث شد تا مانند 2-3 فصل اخیر اتفاقاتی رخ می دهد که حالا همه نگران سال بعد تیم هستند. امیدوارم تغییرات در کادرفنی و این موضوعات باعث نشود تا استقلال پیش فصل خود را از دست بدهد.

وی در ادامه تصریح کرد: اشتباهات داوری برای همه تیم ها بوده است. استقلال از این مساله ضربه خورده است اما استقلال اگر امتیازات نیم فصل اول را به دست می آورد، از دیگر تیم ها فاصله می گرفت اما تیم مشکلات خاص خود را داشت. تیم برای قهرمانی بسته نشده بود و با حاشیه هایی که داشت مشخص بود که کار تیم سخت است و بستر برای قهرمانی فراهم نبود.

او با انتقاد از برکناری احساسی شفر، اضافه کرد: امسال بهترین فرصت بود که شفر را نگه دارند. او با توجه به شناختی که از استقلال پیدا کرد، می توانست به شروع خوب استقلال کمک کند. با تصمیم احساسی شفر بر کنار شد و استقلال با رفتن شفر از همه نظر ضرر کرد.

موسوی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا مجیدی گزینه مناسبی برای سرمربی گری است، عنوان کرد: فرهاد مجیدی را تماشاگران دوست دارند و علاقه دارند او در کنار تیم باشد. استقلال باید یک مربی خوب در حد امکانات ایران را استخدام کند. آوردن مربی خیلی بزرگ برای استقلال و تیم های ایرانی با توجه به نبود امکانات اولیه و حاشیه های فوتبال ایران، مشکل ساز می شود و سرنوشت مربی بزرگ مانند کی روش می شود. مربی بزرگ نمی تواند در ایران تمرکز لازم را داشته باشد زیرا امکانات لازم مانند زمین های تمرینی متعدد، البسه و دیگر مسائل را در اختیار ندارد. باید یک مربی با توقع کم و با دانش بالا را به ایران آورد. کروات ها برای همین دلیل است که با فوتبال ایران تطبیق پیدا می کنند.

او در ادامه با اشاره به تجربه حضور کخ، اضافه کرد: کخ را برای استقلال آوردند و ما دیدیم که کخ از چه امکانات و ناز و نعمتی به استقلال آمد. تیمی که بازیکنان پشت صندوق لباس عوض می کردند و شرایط به هیچ وجه حرفه ای نبود.

او در ادامه با اشاره به تکرار تجربه سال های قبل، گفت: 2-3 سال است که استقلال سال را بد شروع می کند و باید از گذشته درس گرفت. جدایی دیرهنگام و خرید بد موقع بازیکنان باعث شده تا استقلال نیم فصل اول را از دست بدهد و همیشه در نیم فصل دوم تیم شدیم.

موسوی در پایان صحبت های خود خاطر نشان کرد: تیم ساختن کار 6 ماه و 3 ماه نیست. برای قهرمانی باید برنامه ریزی و صبر داشت و باید برای شفر صبر می کردند. پرسپولیس در سال های اخیر تغییرات زیادی در کادر مدیریتی خود داشت اما پای مربی خود ایستاد و نتیجه گرفت و شرایط این تیم به شکلی است که با تغییر چند بازیکن و حتی مدیر، مشکلی ایجاد نمی شود. برای استقلال اما حیاکن و رها کن از اول فصل آغاز می شود. نمودار شفر در استقلال رو به بالا بود اما برابر پدیده یک اتفاقی رخ داد و تیم شکست خورد و دیدید که سرمربی تیم برکنار شد. اگر او را نگه می داشتند وضعیت تیم آرام باقی می ماند و از همین الان تکلیف سال آینده مشخص بود.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.