ایرج عرب مدیر خوبی است یا نه؟ جواب این سوال را شاید بتوان در آینده‌ای نه چندان دور با توجه به عملکرد او در پرسپولیس پیدا کرد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

برخلاف بازیکنان پرسپولیس که پیش‌فصل خیلی موفقی نداشتند و بازی‌های تدارکاتی خوبی انجام نداده‌اند اما هواداران قبل از شروع فصل فعالیت‌های خود را با جدیت آغاز کرده‌اند. آنها در اولین بازی تدارکاتی پرسپولیس که مقابل سایپا و در جام شهدا برگزار شد اولین شعارها علیه ایرج عرب را سردادند. اتفاقی که نشان می‌دهد آنها قصد دارند امسال، شروع متفاوتی داشته باشند.

 ایرج عرب مدیر خوبی است یا نه؟ جواب این سوال را شاید بتوان در آینده‌ای نه چندان دور با توجه به عملکرد او در پرسپولیس پیدا کرد. جوابی که به احتمال زیاد مانند بیشتر مدیرانی که روی صندلی تیم‌های سرخابی نشسته‌اند «نه» است. همه این مسائل اما باعث نمی‌شود تا بعضی از هجمه‌های بی‌دلیلی که علیه مدیریت فعلی باشگاه پرسپولیس راه افتاده توجیه شود. دیوار کوتاهی که علاوه بر تمام اشتباهات و گاف‌هایی که در پرسپولیس داشته، حالا سیبل تیرهایی می‌شود که نقشی در پرتاب شدن آنها نداشته است.

جدایی برانکو

مدیران زیادی را می‌توانید پیدا کنید که به راحتی می‌توانستند برانکو را یک فصل دیگر هم در پرسپولیس ماندنی کنند. تمام مدیران سابقی که در این مدت مصاحبه کرده و با انتقاد از عرب ادعا کردند که نگه داشتن برانکو کار آسانی بوده‌است. البته این ادعاهای آن‌ها از حرف فراتر نمی‌رود و کسی نمی‌تواند ثابت کند که آیا اگر بر مسند کار بودند به ادعایشان جامه عمل می‌پوشانیدند یا نه؟

اگر نخواهیم معادله جدایی برانکو را خیلی پیچیده کنیم و به دنبال مقصران خیالی بگردیم اصل قضیه این است: «برانکو با داشتن یک پیشنهاد خوب، می‌خواست برود و رفت.» این اتفاق می‌توانست در زمان هر مدیر دیگری بیفتد اما در سالی افتاد که نام مدیرعامل قرمزها ایرج عرب بود. پرسپولیس شاید می‌توانست در صورت بستن قرارداد حرفه‌ای تر با سرمربی کروات از جدایی او به همین راحتی جلوگیری کند. قراردادی که در زمان مدیران قبلی بسته و تمدید شده بود و از این لحاظ هم نمی‌توان انتقادی را به مدیریت فعلی وارد کرد.

لیست مازاد

یکی از رایج‌ترین اصطلاحات فوتبالی در فصل نقل و انتقالات تیم‌هاست. بازیکنان پرسپولیس اما گویا این فصل برای اولین بار با آن آشنا شده‌اند. سروش رفیعی بعد از اعلام لیست مازاد ویدیویی علیه ایرج و ناآگاهی او از قوانین فوتبالی منتشر می‌کند. شایان مصلح هم در این ویدیو نقش دوم را بازی می‌کند. موضوع به این‌ها ختم نمی‌شود، چندین هزار هوادار هم در اعتراض به این قضیه، مدیریت را مورد لطف قرار می‌دهند. همه این هیاهو و مصاحبه و شلوغی شهر به خاطر لیست مازاد است. لیستی که سرمربی ارائه داده و در آن بازیکنانی که مورد نیازش نیستند را اعلام می‌کند. در این معادله نقش مدیرعامل باشگاه را پیدا کنید. قطعا اگر قرار بر انتقادی باشد این‌جاست که قرارداد بازیکنی مانند مصلح تمدید شد تا جدایی او این سروصداها را به پا کند.

تسویه حساب با جداشده‌ها

تقصیر مدیرعامل در لیست مازاد به همین‌جا ختم نمی‌شود. او علاوه بر این که مقصر شماره یک این اتفاق‌هاست باید زیر بار حرف زور بازیکنان هم برود تا همه خیالشان راحت شود. مازادی‌های پرسپولیس برای جدایی از تیمی که سرمربی‌اش آنها را نخواسته شرایطی تعیین کرده‌اند و چون مدیرعامل زیربار آن شرایط نرفته باز هم سراغ ویدیوهای خودساخته‌شان رفته‌اند. ویدئوهایی که همیشه بیننده‌هایی دارد که بر تعداد فحش‌ها و انتقادات از آقای مدیرعامل بیفزاید.

زمان اعلام لیست مازاد

لیست مازاد را از هر طرف که بگیرید و به آن نگاه کنید نمی‌توانید هیچ ردی از مدیرعامل در آن پیدا کنید. رد پایی که گویا شجاع خلیل‌زاده آن را پیدا کرده است. «من از مدیرعامل باشگاه‌مان گله دارم؛ اگر بازیکنی را نمی‌خواهید و قرار است بازیکنی در لیست مازاد باشد چرا اینقدر دیر این مسئله را اعلام کردید؟» وقتی که شهر شلوغ است چرا کسی باید ساکت باشد؟ حتی اگر آن فرد جواب این سوال را نداند که زمان اعلام لیست مازاد به مدیرعامل چه ارتباطی دارد؟! در روزهایی که پرسپولیس باید تمریناتش را آغاز می‌کرد، سرمربی قبلی جدا شده. سرمربی جدید تعیین شده. تمرینات شروع شده تا سرمربی جدید بعد از آشنایی با بازیکنان آنهایی را که نمی‌خواهد اعلام کند. مشخص نیست شجاع خلیل‌زاده با کدام چشم مسلحی در این رابطه، مدیرعامل را دیده است. سوال بعدی خلیل‌زاده این است که مازادها باید به کدام تیم بروند؟ گویا نقش عرب به همین‌جا ختم نمی‌شود و او باید برای تیم بعدی بازیکنان مازاد و عملکرد این بازیکنان در تیم جدید هم پاسخگو باشد!

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.