سعید فتاحی، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ گفت که باشگاه استقلال، مسئول بلیت‌فروشی دربی ۹۰ است و باید قانون ۹۰ به ۱۰ درصد فروش بلیت را اجرا کند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

سعید فتاحی درباره واگذاری بلیت‌فروشی به باشگاه‌ها اظهار داشت: از حدود دو سال پیش، بلیت‌فروشی را به باشگاه‌ها واگذار کردیم و سازمان لیگ از همان ابتدا تأکید داشت که بلیت‌فروشی باید الکترونیکی باشد. البته قبل از آن هم برخی باشگاه‌ها از جمله تراکتور و ذوب‌آهن خودشان بلیت می‌فروختند. امسال به کمک وزارت ورزش، سازمان لیگ، فدراسیون فوتبال و باشگاه‌ها، انقلابی به وجود آمد، آن هم زمانی که با شرایط اقتصادی خوبی مواجه نیستیم و تیم‌های ما بیشتر هزینه می‌کنند تا کسب درآمد.

وی ادامه داد: پیش‌تر در ورزشگاهی که 50 هزار تماشاگر داشت، 20 هزار بلیت فروخته می‌شد. موضوع حق پخش هم باید حل شود که این روند ان‌شاءالله به نتیجه برسد تا باشگاه‌ها درآمد کسب کنند. این اتفاق بزرگ، 30 سال رخ نداده است. ورزشگاه‌های ما باید به صندلی شماره‌دار، بلیت‌فروشی الکترونیکی و دوربین‌های مداربسته که همه ورزشگاه‌های بزرگ دنیا دارند، مجهز شوند. به همین خاطر هم لیگ برتر را یک ماه عقب انداختیم. البته برخی دوستان در صداوسیما کم‌لطفی می‌کنند و خواهش کردیم که به ما کمک کنند.

«این سیستم جدید است و مشکلات باشگاه‌ها و هواداران باید برطرف شود.»، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ ضمن بیان این جمله گفت: وقتی کسی که 20 سال است بدون خرید بلیت وارد ورزشگاه می‌شود، قطعاً مقابل این سیستم مقاومت می‌کند. مثلاً مسئولان تراکتور در بازی هفته دوم مقابل پرسپولیس، شبانه‌روزی تلاش کردند و شرایط ورزشگاه یادگار امام (ره) را بهبود بخشیدند. فدراسیون فوتبال در بلیت‌فروشی تنها نقش نظارتی دارد. سازمان لیگ مسئول برگزاری مسابقات است، اما بلیت‌فروشی دو سال پیش به باشگاه‌ها واگذار شده است.

فتاحی درباره برگزاری دربی تهران در روز یکشنبه خاطرنشان کرد: ما پنج برنامه داشتیم که برنامه سوم را اجرا کردیم. ما این برنامه را به باشگاه‌ها فرستادیم که مطابق آن، دربی در روز 28 شهریور و سایر بازی‌ها در روز 27 شهریور برگزار می‌شد. برخی از تیم‌ها روز یکم مهر در جام حذفی باید به میدان بروند. دو سالن ورزشگاه آزادی، میزبان مسابقات والیبال انتخابی المپیک است و ما حتی بازی پرسپولیس - صنعت نفت را روز 25 شهریور برگزار می‌کنیم.

وی با بیان اینکه باشگاه استقلال به عنوان میزبان، ورزشگاه آزادی را معرفی کرده است، تصریح کرد: ما مجبوریم دربی را در ورزشگاه آزادی برگزار کنیم، اما مسابقات والیبال تا روز شنبه برگزار می‌شود و مجبوریم دربی را روز یکشنبه برگزار کنیم.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.