رییس فدراسیون فوتبال می گوید بهتر است دربی پایتخت در روز جمعه برگزار شود اما محدودیت هایی وجود دارد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

بعد از آنکه با اعلام برنامه دیدارهای هفته چهارم لیگ برتر مشخص شد سازمان لیگ زمان مسابقه استقلال و پرسپولیس در دربی پایتخت را روز یکشنبه و وسط هفته قرار داده انتقادهای زیادی به این مساله انجام شد. در این خصوص مسئولان سازمان لیگ اعلام کرده اند برگزاری رقابت های والیبال قهرمانی جهان در سالن 12 هزار نفری آزادی سبب شده تا دربی در روز یکشنبه 31 شهریورماه برگزار شود.

این مساله امروز در برنامه سلام صبح بخیر شبکه سوم سیما با مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال مطرح شد که او اینگونه درباره احتمال تغییر زمان دربی واکنش نشان داد: این را باید حتما از سازمان لیگ بپرسید. آنچه که من می دانم این است که روز مسابقات والیبالی که برای مقدماتی المپیک در ورزشگاه 12 هزار نفری آزادی گذاشته شده، روز جمعه است. این مسابقه داخلی هم نیست. در شورای تامین که من حضور داشتم تاکید شد که این بازی در روزی غیر از روز دربی برگزار شود چون برای نیروی انتظامی سخت است که همزمان بازی دربی و والیبال را سامان بدهد.

وی یادآور شد: بهتر است روز جمعه مسابقه برگزار شود اما به هر حال ما یک ورزشگاه آزادی داریم و استقلال و پرسپولیس هر دو در این ورزشگاه بازی می کنند، سالن 12 هزار نفری هم در آزادی است و باید رویدادهای بین المللی هم سامان داده شود.

رییس فدراسیون فوتبال تاکید کرد: بعضی وقتها بازی های بین المللی اتفاقاتی را رقم می زند مثل بازی مقدماتی ما در جام جهانی که شب عاشورا در ورزشگاه آزادی گذاشتند و ما راضی نبودیم این اتفاق بیفتد اما مجبور شدیم.

تاج در پاسخ به این پرسش که نمی شد مثل تاخیر لیگ برتر، دربی هم چند روز دیرتر برگزار شود، تصریح کرد: این را از مسئولان سازمان لیگ و کمیته مسابقات بپرسید. ما بازی های مقدماتی جام جهانی را داریم که روز عاشورا شروع می شود.

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.