پیشکسوت استقلال گفت: استقلال درون زمین بسیار خام عمل می‌کند و هنوز به پختگی تاکتیکی نرسیده است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

رضا رجبی درخصوص بازی دیشب نفت مسجد سلیمان و استقلال که به تساوی انجامید و همچنین در مورد داربی پیش رو با خبرنگار فرتاک ورزشی به گفت‌وگو پرداخت که در زیر می‌خوانید:

* شرایط استقلال را چطور می‌بینید؟

نداشتن برنامه ریزی درست اعم از انتخاب بازیکن، مربی و کادر فنی، عدم ثبات و همدلی در ارکان باشگاه، ایجاد دشمن های فرضی زیاد به دلیل فرار از قصور خود و ندیدن مشکلات، مهمترین دلایلی است که باعث می‌شود بگوییم شرایط استقلال مطلوب نیست.

*نظرتان در مورد بازی دیشب استقلال مقابل نفت مسجد سلیمان چیست؟

استقلال درون زمین بسیار خام عمل میکند. تیم هنوز به پختگی تاکتیکی نرسیده است. با اینکه استقلال خیلی زود تمریناتش را شروع کرد ولی بازیکنان شرح وظایف مشخصی ندارد. تیم از نظر فلسفه بازی دچار تغییرات زیادی می‌شود و بعد از گل زده برنامه مشخصی برای ضد حمله و تغییر استراتژی بازی وجود ندارد. نا هماهنگی در هر سه خط به وضوح دیده می‌شود. خط حمله فاقد خلاقیت و شم گلزنی است. بازیکنان استقلال برای برنده شدن، تلاشی نمی‌کنند و اشتباهات تکنیکی و تاکتیکی فردی زیادی در تیم وجود دارد. البته امیدوارم کادر فنی با آنالیز درست و دقیق بتواند مشکلات تیم را شناسایی کند تا در داربی شاهد بازی خوبی از استقلال باشیم.

*استقلالی‌ها به نحوه قضاوت داور مسابقه دیشب تیمشان مقابل نفت مسجد سلیمان اعتراض داشتند و به گفته کارشناسان داوری آبی‌ها متضرر شدند.

در رابطه با داوری، زیاد ورود نمیکنم ولی مشکلات داوری برای همه تیم‌ها همواره وجود دارد و خواهد داشت. آنچه که مهم است این که تیم ما باید به قدری توانمند حاضر شود که داوری نتواند خللی در روند موفقیت آن ایجاد کند.

*به نظر می‌آید نبود یک رقیب جدی برای سید حسین حسینی، عملکرد این بازیکن را تحت تأثیر قرار داده است به طوری که در هر سه بازی استقلال، دروازه این بازیکن باز شده و در دیدار شب گذشته هم مقابل نفتی‌ها با اشتباه فاحش او، آبی‌ها گل دریافت کردند.

متأسفانه امنیت درون دروازه تا این لحظه برای سید حسین حسینی مثبت نبوده و او دچار سر در گمی عجیبی شده است و تمرکز و اقتدار همیشه را ندارد. دلایل زیادی برای عملکرد ضعیف حسینی می‌تواند دخالت داشته باشند و  یکی از آن دلایل نداشتن رقیب جدی است.

*عملکرد دیاباته و میلیج، دو بازیکن خارجی استقلال را چطور ارزیابی می‌کنید؟

دیاباته برای پست مهاجم هدف با شرایط  فیزیکی و سن بالا، دور بودن از شرایط بازی و فشار بیش از حد برای آماده شدن که منجر به آسیب دیدگی زیادی هم برای او شده، خیلی موفق نبوده است. اما ملیچ بازیکن پخته ای نشان داده که مطمئناً در آینده عملکرد بهتری خواهد داشت.

*استقلال هنوز نتوانسته با سرمربی ایتالیایی خود به بردی دست پیدا کند. هواداران به این مربی همچنان امیدوار باشند؟

پیش از بازی ها صحبت کرده بودم و گفتم امیدوارم استراماچونی در کوچینگ و تغییر در جهت بهبود تیم هم بتواند مربی بزرگی باشد که البته در این سه هفته متاسفانه موفق نبوده است. زیاد خوش بین نیستم ولی امیدوارم تیم او در داربی پیروز شود که می‌تواند برای آینده کاری آن خیلی موثر باشد.

*از داربی صحبت کردید، استقلال بدون برد به استقبال این مسابقه بزرگ و حساس می‌رود، این عدم نتیجه‌گیری تیم به ضرر آن‌ها در داربی نیست؟

عدم نتیجه‌گیری تیم پیش از داربی حتماً از نظر روحی روانی بسیار تاثیر گذار است اما داربی شرایط خاص خودش را دارد. هر تیمی که در این بازی کمتر اشتباه کند، بیشتر بجنگد، انگیزه بردن داشته باشد، کادر فنی بتواند شرایط تیم را از نظر روحی روانی بهتر کند و آرامش را به بازیکنان تزریق کند، موفق خواهد شد.

*پیش‌بینی‌تان از داربی پایتخت؟

پیش بینی بازی خیلی است اما  با رعایت مسائلی که در بخش قبلی گفتم، استقلال می‌تواند بازنده بازی نباشد و حتی برنده داربی باشد.

گفت‌وگو: زهره فلاح زاده

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.