دستیار اول ویلموتس روی نیمکت ایران، به عنوان نماینده سرمربی تیم ملی اوایل هفته گذشته با حضور در ورزشگاه خانگی باشگاه شارلروا نظاره‌گر عملکرد کاوه و قلی زاده مقابل اوستنده بود.

به گزارش فرتاک ورزشی،

نمایش درخشان کاوه رضایی و علی قلی‌زاده در یک ماه گذشته ژوپیرلیگ و تعریف و تمجید‌های صورت گرفته از سوی رسانه‌های این کشور باعث شد سرمربی بلژیکی ایران بار دیگر این دو ستاره شارلروا را زیر ذره‌بین قرار داده تصمیم به دعوت دوباره از آن‌ها به اردوی تیم ملی بگیرد. قلی‌زاده و کاوه رضایی در دوران حضور کارلوس کی‌روش هم بار‌ها به اردو‌های تیم ملی دعوت شده بودند به خصوص قلی‌زاده که در جام جهانی ۲۰۱۸ و جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ تنها در آخرین لحظه از فهرست ۲۳ نفره خط خورد. سایت AD هلند در گزارشی از جادوی فوق العاده این دو ستاره ایرانی در ترکیب شارلروا و احتمال روزافزون دعوت شدن هر دو بازیکن به تیم ملی ایران توسط سرمربی بلژیکی اشاره و ادعا کرد رضایی و قلی‌زاده تا چند روز دیگر به کشور خود بازمی‌گردند تا طعم ملی‌پوش شدن را بچشند.

مأمور ویلموتس خندان رفت
مانو فریرا، دستیار اول ویلموتس روی نیمکت ایران، به عنوان نماینده سرمربی تیم ملی اوایل هفته گذشته با حضور در ورزشگاه خانگی باشگاه شارلروا نظاره‌گر عملکرد کاوه و قلی‌زاده مقابل اوستنده بود. فریرا که به نوعی تئوریسین ویلموتس در ایران قلمداد می‌شود در طول ۹۰ دقیقه بازی به دقت عملکرد ستاره‌های ایرانی را زیر نظر داشت و بار‌ها در دفترچه خود نکاتی را یادداشت و در پایان هم خندان جایگاه VIP را ترک کرد. سایت AD با اشاره به خنده‌های مربی تیم ملی، حضور مانو فریرا کنار مهدی بیات، مالک ایرانی شارلروا و رئیس فدراسیون فوتبال بلژیک، را جالب توجه قلمداد کرد و صحبت آن‌ها در خصوص دو ستاره ایرانی را مورد توجه قرار داد.

بالحسین: قلی‌زاده و کاوه شایسته تقدیر هستند
کریم بالحسین، سرمربی فرانسوی، از جمله کسانی بود که این هفته‌ها از روی فرم بودن دو ستاره ایرانی شادمان و خشنود است. سرمربی جوان شارلروا با اعتماد به دو ستاره‌ای که برای بازگشت به ریتم سابق نیاز به حمایت داشتند حالا رؤیای کسب سهمیه اروپا و بودن در کورس مدعیان را در سر دارد. بالحسین در تمجید از بازیکنان ایرانی گفت: «علی قلی‌زاده بعد از مصدومیت‌های متوالی نیاز داشت قدم به قدم به ترکیب اضافه شود. در قبال او نمی‌شد ریسک کرد، اما خوشحالم با بهبودی کامل برگشت و هر روز بیشتر از روز قبل به مهره کلیدی تیم ما تبدیل و الان قلب متحرک شارلروا است. کاوه پیش از اینکه ستاره نامیده شود ستاره بودن خود در شارلروا را ثابت کرده بود، چون دو فصل قبل توانایی‌هایش را به رخ کشید و تنها فصل قبل از ریتم اصلی خود دور شد و نیاز داشت دوباره برگردد که این اتفاق با کمی صبوری و تلاش دوچندان افتاد و حالا طرفداران لذت شادی را با نمایش آن‌ها در کنار تیم حس می‌کنند.»

کاوه: هدفم بازگشت به تیم ملی ایران است
ثبت اولین گل در بازگشت به شارلروا آن هم بعد از گذشت ۱۲ هفته از ژوپیرلیگ باعث شد دوباره نام یکی از گران‌ترین خرید‌های تاریخ ژوپیرلیگ بر سر زبان‌ها بیافتد. همین اتفاق باعث شد این بازیکن گفت‌وگوی کوتاهی با walfoot از روندی که در این هفته‌ها سپری کرد صحبت کند. کاوه گفت: «به زمان نیاز داشتم و خوب می‌دانستم قبل از هر چیزی باید با افکار تاکتیکی سرمربی و هم‌تیمی‌های خود سازگاری پیدا کنم. الان احساس بهتر و بهتری دارم، چون اعتمادبه‌نفسم برگشته و از لحاظ بدنی هم شرایط مطلوبی دارم. فقط باید بازی‌های متوالی را در ترکیب قرار می‌گرفتم و خوشحالم این اتفاق افتاده است.» مهاجم ایرانی در ادامه افزود: «در شارلروا هستم و خوشحالم برگشتم، چون این تصمیم دوباره انگیزه‌های مرده من را زنده کرد. فصل قبل خیلی بدشانس بودم، اما امسال فرق می‌کند و انگیزه‌های زیادی دارم به خصوص که می‌خواهم به تیم ملی ایران برگردم.»

مکث
با افزایش احتمال دعوت از علی قلی‌زاده و کاوه رضایی به اردوی بازی با عراق باید منتظر تغییرات گسترده‌ای در ساختار تهاجمی تیم ملی به نسبت اردوی قبلی ایران بود. مسلماً با آمادگی بالای علی قلی‌زاده آن هم در پست وینگر و همین‌طور کاوه رضایی در نوک پیکان خط حمله آژیر قرمز برای سایر مدعیان ملی‌پوش شدن به صدا در خواهد آمد.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.