کاپیتان اسبق استقلال به خبرورزشی گفت: تیم‌های بالای جدول را که ببری انگار ۶ امتیاز گرفته‌ای!

به گزارش فرتاک ورزشی،

شاهرخ بیانی، کاپیتان اسبق استقلال در خصوص شرایط این تیم با ما هم‌صحبت شد. این گفتگو را بخوانید.
بازی استقلال مقابل تراکتور را دیدید؟
بله، واقعاً از سبک بازی بچه‌ها لذت بردم. به موقع حمله می‌کردیم و به موقع هم در دفاع تیمی منسجم نشان می‌دادیم. وقتی حریف صاحب توپ می‌شد به درستی قانون پرس را بچه‌ها رعایت می‌کردند و اجازه نمی‌دادند تراکتوری‌ها بتوانند به راحتی بازیسازی کنند. در کل بازی با تراکتور واقعاً لذت‌بخش بود.
به نظر می‌رسد استراماچونی استقلال را به خوبی متحول کرده است؟
بله، هر چه زمان می‌گذرد شناخت استراماچونی از استقلال و شرایط بازیکنان بیشتر می‌شود. او حالا هواداران را هم شناخته و می‌داند در چه تیم بزرگی کار می‌کند. من از تفکرات فوتبالی استراماچونی خیلی خوشم می‌آید و به نظرم تیم کم‌کم دارد با افکار او شکل می‌گیرد.
رمز موفقیت استقلال مقابل تراکتور چه بود؟
انگیزه بالا، جوانی تیم، دوندگی و انسجام عوامل برتری استقلال بود. اگر چه ضعف‌هایی در خط دفاعی داشتیم که قطعاً کادر فنی آن‌ها را دیده و برطرف خواهد کرد.
دیاباته هم که عالی بود!
بله، او ۳ گل زد و می‌توانست ۲ گل دیگر هم بزند. مخصوصاً که در یک صحنه توپ را زد و سنگربان تراکتور عالی مهار کرد. به نظرم دیاباته مهاجم باهوشی است که هم در بازی روی هوا و هم روی زمین تبحر دارد. گل‌هایی که زد واقعاً قشنگ بود.
فکر می‌کنید این برد چقدر به استقلال کمک کند؟
وقتی بازی‌های بزرگ را می‌بری انگار ۶ امتیاز گرفته‌ای! یعنی تیم‌های بالانشین ۳ امتیاز عقب می‌افتند و تیم شما ۳ امتیاز جلوتر می‌رود. این بازی می‌تواند در راه قهرمانی به ما کمک کند و فکر می‌کنم استقلال حالا با این بازی‌های خوبی که انجام می‌دهد به زودی به جمع مدعیان قهرمانی خواهد پیوست.
آیا همچنان منتقد مدیریت باشگاه هستید؟
چرا نباشم؟ وقتی بازیکنی از این که پولش را نگرفته می‌نالد و مربی هم دست روی هر بازیکنی می‌گذارد باشگاه نمی‌تواند جذبش کند نشان می‌دهد مدیریت باشگاه مشکل دارد. حالا که تیم دارد خوب جلو می‌رود فتحی باید مشکلات سخت‌افزاری و مالی را حل کند وگرنه استقلال دوباره وارد شرایط بحرانی خواهد شد.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.