بی جهت نیست اگر دیدار دو تیم سپاهان و تراکتور را نبرد کاپیتانها بدانیم، حتی اگر بخواهیم در مورد جوان ترین بازیکن این لیست صحبت کنیم.

به گزارش فرتاک ورزشی،

پس از اینکه زنوزی مالک باشگاه تراکتورسازی فصل گذشته به صورت همزمان از اشکان دژاگه و مسعود شجاعی به عنوان دو بمب نقل و انتقالات خود پس از در اختیار گرفتن مالکیت باشگاه خبر داد، همه رسانه ها با عنوان دو کاپیتان تیم ملی سر از تبریز درآوردند، به استقبال این دو خرید پراهمیت رفتند.

 

وقتی مثلث کاپیتان ها در تراکتور کامل شد

البته که جاه طلبی های مالک جدید تراکتور تمامی نداشت و او در ادامه علیرغم اینکه باشگاه سپاهان به المپیاکوس برای جذب حاج صفی نامه زده بود، بازیکن سابق خودش و یکی از محبوب ترین بازیکنان سپاهان را به خدمت گرفت تا پازل حضور سه کاپیتان تیم ملی در تبریز کامل شود.

 

رشید، ساسان و خانزاده

رشید مظاهری دیگر بازیکن باتجربه تراکتور به شمار می رود که در ذوب آهن بازوبند کاپیتانی سبزپوشان اصفهانی را برعهده داشت و بارها پیشاپیش بازیکنان تیمش راهی میدان شد. ساسان انصاری دیگر بازیکن باتجربه تیم میهمان به شمار می رود که در فولادخوزستان یکی از کاپیتان های تیم به شمار می رفت ولی پس از اینکه با پیشنهاد سپاهان روبرو شد به این تیم رفت و حالا هم دومین فصل حضورش در تبریز را سپری می کند. در سیاه جامگان نیز گاهی این مسئولیت مهم برعهده خانزاده گذاشته می شد که علیرغم جوانانی به دلیل تجربیاتی که در پرسپولیس و فولادخوزستان کسب کرده بود، یکی از ستون های تیم به شمار می رفت.

 

سپاهان با کاپیتان های تراکتوری

مهدی کیانی، محمد ایران پوریان دو چهره ویژه دیدراهای سپاهان و تراکتور به شمار می روند. هر چند آنها در لیگ هجدهم و پس از بازگشت به ورزشگاه یادگار امام با سوت های هواداران تراکتور مواجه شدند ولی به هر حال کیانی و ایران پوریان روی هم نزدیک به 20 سال سابقه بازی برای قرمزپوشان در کارنامه دارند و هر زمانی که این تیم در فصول گذشته به میدان می رفت، یکی از این دو نفر بودند که جلوتر از سایر بازیکنان و با بازوبند کاپیتانی وارد زمین می شدند. از لیگ هجدهم این دو بازیکن علیرغم تمایلی که برای ادامه همکاری با تیم محبوبشان داشتند، تبریز را ترک کردند و به اصفهان نقل مکان کردند. کیانی در بازی روز آینده مانند سایر بازی های این فصل، نبض حرکت سپاهانی ها را برعهده دارد ولی ایران پوریان که دوران پایانی نقاهت را پشت سر می گذارد، به این دیدار نخواهد رسید.

 

نورافکن کاپیتان جوان تیم امید

جوان ترین فرد لیست کاپیتان های تیم ملی امید نورافکن است؛ بازیکنی که علیرغم جوانی توانست خیلی زود خودش را به ترکیب اصلی سپاهان برساند و در تیم امید نیز بازوبند کاپیتانی بر دستان او بسته شده تا با استفاده از تجربیات گرانبهایی که در بازی های لیگ قهرمانان آسیا به همراه استقلال و بازی های لیگ برتر به همراه سپاهان کسب کرده، هم تیمی هایش را برای رساندن به المپیک رهبری کند.

6 کاپیتان در تراکتور، 3 کاپیتان در سپاهان، فقط بخشی از 22 بازیکنی هستند که در دیدار هفته دهم برابر هم صف آرایی می کنند. به این اسامی، بازیکنانی نظیر اکبر ایمانی، رضا اسدی، محمدرضا حسینی، سجاد شهباززاده، پیام نیازمند، سعید آقایی و بازیکنان خارجی دو تیم یعنی استنلی، ولسیانی، مازولا، فورچونه، میمبلا و سوگیتا را اضافه کنید تا بیشتر با نقش تجربه و استفاده از لحظات در این مسابقه پرهیجان آشنا شوید.

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.