در یک بازی سخت و نزدیک، پرسپولیس با پنالتی ترابی میزبانش را مغلوب کرد تا از کورس عقب نماند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

سرخ پوشان پایتخت با این برد روحیه‌بخش موقتا به رده دوم جدول صعود کردند تا تساوی بدموقع هفته قبل برابر ماشین‌سازی را جبران کنند. این مسابقه هیجان انگیز با حملات مداوم از هر دو تیم همراه بود اما موقعیت های کمی ایجاد شدند و پرسپولیسی ها توانستند از حداقل موقعیت استفاده کنند

 

بازگشت موفقیت آمیز کاپیتان جلال

سرخپوشان بازی را با آرایش 2-4-4 خطی آغاز کردند. بیرانوند مرد شماره یک پرسپولیس، کاپیتان حسینی و کنعانی‌زادگان نیز دو مدافع میانی تیم کالدرون بودند. انصاری در جناح چپ و شیری هم در جناح راست، قرار گرفتند. در خط میانی؛ ربیع‌خواه و نوراللهی به عنوان  دو هافبک تدافعی، ترابی و نادری نیز به عنوان دو هافبک راست و چپ خط میانی حضور داشتند. در خط حمله هم علیپور و امیری ، زوج هجومی سرخ ها را تشکیل می دادند. آنچه که از دیدار روز گذشته مشخص بود، شاگردان کالدرون، مطابق انتظار کار را هجومی آغاز کردند و از ابتدای بازی به فکر زدن گل زودهنگام به حریف بودند. مهمترین پلن سرخ ها، استفاده از کانال‌های کناری برای گشودن دروازه قرمز پوشان فولاد بود. سرخ ها بازی را بهتر آغاز کردند  و خیلی زود هم  صاحب یک ضربه پنالتی شدند. این بار برخلاف بازی با ماشین سازی ترابی پشت توپ قرار گرفت و ضربه اش را وارد دروازه کرد. پس از گل فولاد برای جبران گل خورده جلو کشید و چند موقعیت هم خلق کرد که راه به جایی نبرد؛ جلو کشیدن فولاد به پرسپولیس فرصت استفاده از ضد حملات را داد که امیری و علیپور از موقعیت های به دست آمده استفاده نکردند تا نیمه اول با تک گل ترابی به پایان برسد. در نیمه دوم هم فولاد تلاش بیشتری برای گلزنی داشت و می توانست به خواسته خود برسد ولی لوسیانو پریرا بهترین فرصت برای زدن گل تساوی فولاد را با تعلل بی‌مورد هدر داد و سرتوپ و شوت زمینی او به سمت دروازه پرسپولیس با دخالت انصاری به کرنر رفت. در پایان تلاش های فولادی ها به جایی نرسید تا شاگردان کالدرون با سه امتیاز ارزشمند از این جدال سخت، دست پر به تهران برگردند.

 

یک اشتباه سه امتیازی!

در حالی که بازی با فشار فولاد روی دروازه پرسپولیس آغاز شده بود،  سیف‌اللهی در دقیقه ششم بازی مرتکب خطای پنالتی شد.ترابی در دقیقه هشت از روی نقطه پنالتی دروازه فولاد را باز کرد. ضربه او بعد از برخورد به دیرک دروازه، با خوش شانسی تبدیل به گل شد.در دقیقه ۱۴، سانتر بازیکن فولاد در داخل محوطه جریمه روی پای بازیکن این تیم قرار گرفت و ضربه او به راحتی دقیقا به جایی رفت که بیرانوند قرار داشت.بازی تا دقیقه ۴۰ پرسرعت و در عین حال با اشتباهات فراوان دو تیم در خط حمله همراه بود و هیچ حمله خطرناکی روی دروازه‌ها خلق نشد. سرخپوشان توانستند در دقیقه ۴۲ موقعیت خطرناکی را روی ضد حمله تند و تیز مهدی ترابی خلق کنند. پاس ترابی در عمق دفاع فولاد موجب تک به تک شدن امیری با گردان شد که ضربه او به گردان برخورد کرد و به کرنر رفت. بازی همانند نیمه نخست با سرعت و پاس‌های اشتباه دو تیم همراه بود. نخستین موقعیت بازی رو شوت از راه دور بازیکن فولاد ثبت شد که بیرانوند به راحتی توپ را در آغوش گرفت.در دقیقه ۶۴، شیری از پشت محوطه جریمه اقدام به شوت زدن کرد که ضربه او را گردان به کرنر فرستاد.در دقیقه ۶۶، حردانی با شوتی از فاصله ۳۰ متری دروازه بیرانوند را تهدید کرد اما این دروازه‌بان با واکنشی خوب توپ را راهی کرنر کرد.در حالی که بازی موقعیت‌های گل زیادی نداشت، ترابی طی برخوردی با بازیکن فولاد احساس مصدومیت کرد و بعد از معاینه پزشکان، کالدرون او را تعویض کرد.در دقیقه ۸۳، پریرا صاحب موقعیت گل خطرناکی شد اما تعلل او و ضربه نه چندان دقیقش موجب از دست رفتن این فرصت شد.در دقایق پایانی تعدادی از هواداران اقدام به استفاده از مواد دودزا کردند تا اشکان خورشیدی برای دقایقی بازی را متوقف کند اما با پراکنده‌ شدن دود، بازی ادامه پیدا کرد.این دیدار در نهایت با حساب یک بر صفر  به سود سرخ ها خاتمه یافت.

 

خط و نشان کالدرون برای رقبا!

بازی در مقابل فولاد برای شاگردان کالدرون وجوه متفاوتی داشت.  اینکه شکل بازی سرخپوشان در نیمه دوم تغییر پیدا کرده و عقب نشینی کردند . نشان دهنده فشار روانی بسیار بالایی است که روی کادرفنی و بازیکنان وجود دارد . موقعیت کالدرون در پرسپولیس موقعیت عجیبی است. تیمش در این فصل هیچ‌وقت به مرز بحران  هم نزدیک نشده ، ولی هنوز محبوبیت فوق‌العاده‌ای روی سکوها ندارد و به همین سبب نیازمند چند برد متوالی است تا بازیکنانش بتوانند خودشان را به لحاظ روحی بازسازی کنند. یکی دیگر از تفاوت‌های دیروز سرخ ها، منصرف شدن کالدرون از تعویض‌های عجیب و غریب در جریان بازی بود. مربی آرژانتینی پرسپولیس در این هفته‌ها گاهی چنان تعویض‌هایی می‌کرد که هیچ دلیلی برای آن پیدا نمی‌شد. شاید بهترین تعبیر این باشد که کالدرون در دیدارهای رسمی، به سبک بازی‌های دوستانه بازیکنان را جابه‌جا می‌کرد. او در نیمه دوم چه با یک اختلاف جلو بود ، چه با ۴ اختلاف ، چه عقب بود و چه مساوی بود ؛ در هر حالتی یکی از عناصر دفاعی خودش را بیرون می‌کشید اما این بار خبری از تعویض‌های عجیب و غریبش نبود. کالدرون در ترکیب اصلی هم غافلگیری خاصی نداشت و این هم نکته‌ای بود که قبلاً کمتر شاهدش بودیم . در مجموع سه امتیاز بازی مقابل فولاد برای سرخ ها بسیار واجب بود .  شاگردان کالدرون در شرایطی به برد رسیدند که باتوجه به تساوی مقابل ماشین سازی، فشار زیادی روی این تیم وجود داشت اما با این برد، سرخپوشان به رده دوم صعود کردند و حالا با صدرنشین جدول یعنی سپاهان هم امتیاز هستند.

آرتین چراغی

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.