نفت آبادان در روزی که به نظر می‌رسید حریف دست ‌و پا بسته‌ای برای استقلال نباشد، با پنج گل مغلوب تیم فوق‌العاده قبراق این روزهای استراماچونی شد تا ثابت شود بازی‌های زیبا و نتایج خوب آبی‌پوشان اتفاقی نیست.

به گزارش فرتاک ورزشی،

استقلال بعد از نتایج درخشان هفته‌های اخیر عصر سه‌شنبه به میزبانی نفت آبادان رفت تا برابر تیمی که امسال فراتر از انتظار ظاهر شده، با ارائه یک نمایش خیره‌کننده و رویایی، به روزهای آبی‌تر از آبی خود در لیگ ادامه دهد.

قبل از بازی می‌شد فهمید که حداقل اگر جدول را معیار قرار دهیم، استقلال کار آسانی برابر طلایی‌پوشان جنوب نخواهد داشت. شاگردان استراماچونی اما در همان ۳۰ دقیقه ابتدایی بازی کار حریف را یکسره کرده و خیلی زود امضای خود را پای هفتمین برد پیاپی زدند.

نفتی‌ها ۵۵ روز پیش و در هفته سوم آخرین و تنهاترین باخت فصل را متحمل شده بودند و استقلال، بعد از پرسپولیس دومین شکست فصل را به برزیلی‌های آبادان دیکته کرد تا اوضاع آبی‌پوشان رو به راه‌تر از هر زمانی باشد.

نفتی‌ها تا قبل از بازی سه‌شنبه تنها چهار گل خورده داشتند و استقلال مثل هفته گذشته برابر تراکتورسازی، آمار نفت را هم دستخوش تغییرات عمده کرد.

نفت پیش از این از هریک از تیم‌های پرسپولیس، نفت مسجدسلیمان، ذوب‌آهن و تراکتورسازی یک گل دریافت کرده بود، اما استقلال بیشتر از این چهار تیم در یک بازی به آنها گل زد تا تیم استراماچونی آرایشی ترسناک‌تر از هفته‌های گذشته به خود بگیرد.

استقلال، اگر بازی‌های شهرخودرو را فاکتور بگیریم، با ۱۸ امتیاز و زدن ۲۱ گل به رده سوم جدول رسیده و قطع به یقین، تیم جذاب مرد ایتالیایی را که پیشتر متهم به کسب نتایج خوب برابر تیم‌های نه‌چندان خوب جدول بود، امروز باید مدعی اصلی کسب عنوان قهرمانی دانست.

نویسنده:حامد صیفی

عکس: محمدمیرزایی

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.