عملکرد شهر خودرو به خوبی این را به همه اثبات کرد که در فوتبال مهم کسب سه امتیاز است؛ چه با یک گل چه با چند گل!

به گزارش فرتاک ورزشی،

شهر خودرو در شرایطی صدر جدول لیگ برتر را در اختیار گرفته که فقط ۱۰ گل زده و معدل گل زده این تیم در هر بازی یک گل است یعنی خط آتش تیم یحیی گل‌محمدی هر ۹۰ دقیقه یک بار شلیک می‌کند. قطعاً این تعداد گل زده برای صدرنشین خیلی قابل دفاع نیست، اما بیانگر یک واقعیت ملموس است. در فوتبال کسب امتیاز مهمتر از تعداد گل‌های زده است و می‌توان با یک گل هم به سه امتیاز بازی دست یافت و به هدف نزدیک شد.

در گذشته بودند تیم‌هایی که عنوان بهترین خط حمله را از آن خود کردند یا عنوان بهترین خط دفاعی، اما هیچ یک از این تیم‌ها قهرمان نشدند چرا که تیم قهرمان باید توأمان در هر دو بخش خوب باشد، هم خط حمله و هم خط دفاعی. تیم شهر خودرو اگر چه در فاز تهاجمی خیلی عملکرد قابل بحثی نداشته، اما در خط دفاعی صلابت داشته است و تنها ۳ گل در ۱۰ بازی دریافت کرده است.

تعداد گل‌های کم تیم شهر خودرو در فصل جاری بازی‌ها تنها بدین معنی نیست که این تیم در تدارک حمله یا استفاده از موقعیت‌ها بد عمل کرده است. یک دلیل هم می‌تواند این باشد که تیم‌ها با نمایش تدافعی، بازی با شهر خودرو را شروع می‌کنند و به دنبال کم گل خوردن و در نهایت مساوی هستند. تیم مهاجم در مصاف با تیم مدافع اگر موقعیت‌های متعددی را هم خلق کند ممکن است تنها در یکی از صحنه‌ها به گل برسد و این می‌تواند در مورد تیم شهر خودرو هم صدق کند. نکته‌ای که یحیی گل‌محمدی هم پیشتر بدان اشاره کرد و گفت تیم‌ها در برابر ما دفاعی بازی می‌کنند و به دنبال تساوی و کسب یک امتیاز هستند.

البته همیشه یک گل نمی‌تواند برای شهر خودرو امنیت ایجاد کند. شهر خودرو برای صدرنشین ماندن که سخت‌تر از صدرنشین شدن است باید بهتر از موقعیت‌ها بهره ببرد. در همین بازی با گل‌گهر، تیم شهر خودرو هر لحظه امکان داشت گل بخورد و شانس کسب سه امتیاز این دیدار را از دست بدهد، اما عملکرد شهر خودرو به خوبی این را به همه تیم‌ها اثبات کرد که در فوتبال مهم کسب سه امتیاز است و این می‌تواند هم با یک گل به دست بیاید و هم چند گل.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.