اگر بنای مارک ویلموتس سرمربی بلژیکی به ادامه دادن با تیم ملی ایران باشد، یعنی او باید تا پایان بازی عراق شش هفتم وقت خود را در تهران بگذارند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

مارک ویلموتس سرمربی بلژیکی تیم ملی فوتبال ایران بعد از انعقاد قراردادی پر سر و صدا در پایان فصل فوتبالی گذشته، با استقبال نسبتا خوب اهالی فوتبال کار خود را تحویل گرفت اما خیلی سریع و با دو شکست متوالی مقابل عراق و بحرین، در موقعیت پایان کار در منطقه خلیج فارس قرار گرفته است.

در شرایطی که ویلموتس بابت تاخیرش در برگزاری اردوی پیش از جدال با عراق مورد انتقاد شدید قرار گرفته است، ادامه همکاری با فدراسیون فوتبال منوط به انجام شرطی است که او به عنوان سرمربی تیم ملی قبل تر از آن طفره رفته است.

شرط فدراسیون فوتبال برای ادامه همکاری با ویلموتس این است که او تا زمان آخرین بازی مقدماتی ایران مقابل عراق در 20 خرداد، باید حضوری حداکثری در کشوری داشته باشد که قرار است مبلغ قرارداد او را تامین کند. از امروز (4آذرماه) تا زمان برگزاری این مسابقه حدود شش ماه و نیم فاصله وجود دارد که شامل چهار فیفادی رسمی (بازی‌های ایران مقابل هنگ کنگ، کامبوج، بحرین و عراق) است که با توجه به شرایط ایران در جدول مرحله مقدماتی، پروژه صعود باید با جدیت بیشتر و برنامه ریزی کامل در دستور قرار بگیرد.

رییس فدراسیون فوتبال در جلسه با ویلموتس از وی خواهد خواست تا در این زمان حدودا هفت ماهه، حدود شش ماهش را مستقیما بالای سر تیم ملی و درگیر شرایط فوتبال ایران باشد. این را هم در نظر داشته باشید که در صورت صعود ایران، دور دوم مرحله مقدماتی جام جهانی نیز از شهریورماه و بلافاصله آغاز خواهد شد که این مساله به سنگینی کار سرمربی تیم ملی اضافه می‌کند.

یقینا هدایت تیم ملی ایران از این بعد کار ساده‌ای نخواهد بود، خصوصا اینکه با توئیت‌هایی که این سرمربی در صفحه اجتماعی خود منتشر کرده، به سختی می‌توان امیدوار بود که موضوع ادامه همکاری قابل مذاکره باشد.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.