با وجود اینکه باشگاه پرسپولیس از عملکرد کالدرون راضی نیست، گل‌محمدی نمی‌تواند تا پایان فصل جانشین او شود.

به گزارش فرتاک ورزشی،

عملکرد ضعیف گابریل کالدرون سرمربی آرژانتینی پرسپولیس طی هفته‌های گذشته کلی شایعه و دردسر برای پرسپولیس درست کرده است. کالدرون جدا از آنکه نتیجه نمی‌گیرد، خودش هم فردی کاملاً جنجالی است که با رفتار و مصاحبه‌هایش، انرژی را از تیم می‌گیرد و هواداران هم نسبت به او موضع سختگیرانه‌ای دارند. کالدرون یک مربی خلاق با تاکتیک‌های گسترده و متعدد نیست. او با سیستم خطی و تاکتیک‌های عادی فوتبال بازی می‌کند و بیش از آنکه پرسپولیس با تفکرات شخصِ کالدرون پیش برود، با توجه به توانایی و خلاقیت بازیکنان رو به جلو حرکت می‌کند. همین وضعیت، کار کالدرون در پرسپولیس را سخت کرده و او باید منتظر روز‌های دشوار هم باشد. حتی برخی می‌گویند نمی‌توان انتظار داشت کالدرون تا پایان فصل در جمع سرخپوشان بماند زیرا عملکرد ضعیف کالدرون در گام نخست، نام برانکو ایوانکوویچ را دوباره سر زبان‌ها انداخت و از طرف دیگر باعث شد ابهت و تصویر قدرتمندانه‌ای که پرسپولیس از خود در ورزشگاه آزادی ساخته بود، از بین برود.

به همین دلایل، کالدرون احتمالاً نمی‌تواند فصل را با پرسپولیس تمام کند. حداقل اطرافیان باشگاه این موضوع را تأیید می‌کنند که ادامه یافتن ناکامی‌ها باعث اخراج قطعی این مربی است و همین که تا اینجای کار روی نیمکت تیم نشسته، باید خدا را شکر کند! البته انصاری‌فرد هم می‌داند تماشاگر عصبانی پرسپولیس، دیروز نام برانکو را روی سکو‌ها خواند، دو روز دیگر و با ادامه روند نامطلوب تیم در لیگ، به کالدرون می‌تازند و پس از آن، نوبت به مدیرعامل باشگاه می‌رسد. در آن زمان، صندلی انصاری‌فرد تق و لق می‌شود؛ اتفاقی که این مدیر به هیچ عنوان انتظارش را ندارد.

با این حساب جدایی کالدرون قطعی است مگر آنکه معجزه‌ای رقم بخورد و از این به بعد، پرسپولیس با گل‌های فراوان، حریفانش را از پیش رو بردارد. اگر این اتفاق رخ ندهد و هواداران ناراضی باشند، خیلی زود باید خود را مهیای خداحافظی با کالدرون کنیم. عملکرد او به شکلی بوده که بعید است باشگاه‌های دیگر در ایران نیز به دنبال جذب این مربی آرژانتینی باشند.

حالا بحث مربیان دیگر مطرح شده است. مثلاً نام علی دایی به میان آمد، اما با توجه به اتفاقاتی که در زمان همکاری انصاری‌فرد و دایی در باشگاه راه‌آهن رقم خورد، حتی تصور اینکه دوباره آن‌ها را کنار هم ببینیم، از ذهن تان خارج کنید! از سوی دیگر می‌گویند برانکو نزدیک پرسپولیس است، اما برانکو بین پرسپولیس و تیم ملی، قطعاً بازگشت به نیمکت ایران را انتخاب می‌کند و دیگر به دنبال پرسپولیس نیست. در نهایت یک نام آشنا مطرح شد: «یحیی گل‌محمدی».

قرار بود در ابتدای فصل، یحیی سرمربی پرسپولیس شود. مذاکره کرد، به توافق رسید، قیمت خوبی هم به او پیشنهاد شد، اما فرهاد حمیداوی با گل‌محمدی تماس گرفت و به او یادآوری کرد با باشگاه شهرخودرو قرارداد دارد و تحت هیچ شرایطی اجازه جدایی نمی‌دهد. گل‌محمدی چند باری اصرار کرد، اما به بن‌بست رسید و نتوانست جدا شود. او حالا بعد از ۱۲ هفته، تیمش را در بالای جدول رده‌بندی نشانده آن‌هم در شرایطی که بدون تردید بودجه اش حتی نصف سپاهان، تراکتور، پرسپولیس و استقلال هم نمی‌رسد!

گل‌محمدی در این فصل نیز لیاقت‌های خود را ثابت کرد و حق دارد خود را یکی از گزینه‌های حضور در پرسپولیس بداند، اما او در این فصل به پرسپولیس برنمی‌گردد! حقیقت این است که یحیی در فصل دوازدهم و هنگامی که سرمربی صبای قم بود، به بهانه بیماری قلبی از این باشگاه جدا شد تا به عنوان دستیار مانوئل ژوزه سرمربی پرتغالی و وقت پرسپولیس فعالیت کند. البته تنها دو بازی دستیار بود و سپس سرمربی تیم شد. پرسپولیس با یحیی شرایط نسبتاً خوبی داشت و از رتبه چهاردهم جدول تا رتبه پنجم بالا آمد. این مربی جوان، اما به خاطر بحران‌های پیاپی سرخپوشان و بدشانسی در فینال جام‌حذفی و البته لجبازی با مهدی مهدوی‌کیا که خداحافظی خود را به آخرین بازی پرسپولیس گره زده بود، از پرسپولیس استعفا کرد.

حالا عقیده یحیی این است که بار دیگر شرایط شبیه همان فصل دوازدهم شده؛ پرسپولیس چندان سرحال نیست و هواداران بی‌تاب موفقیتند. البته لیست پر از ستاره و مهره‌ای را در این تیم می‌بینیم، اما گل‌محمدی نمی‌خواهد وارد این ماجراجویی شود. یکی از نزدیکانش در این ارتباط به ما گفت: «یحیی می‌داند نزدیک شدن به این پرسپولیس، شبیه به بازی کردن با آتش است. به همین علت، دیگر تجربه تلخ گذشته را تکرار نمی‌کند. او حالا در مشهد بهترین شرایط ممکن را دارد و با یک تیم ارزان که خودش بسته، صدرنشین است. چرا باید این تیم را رها کند و به پرسپولیس بحران‌زده بیاید؟ او فصل را همین جا و روی نیمکت شهرخودرو به پایان می‌رساند و وقتی به پرسپولیس می‌آید که خودش تیم را بسته باشد. در شهرخودرو به شدت محبوب است و هر عنوانی که به دست بیاورد، مورد ستایش قرار می‌گیرد. چرا باید در حال حاضر به پرسپولیس برود؟»

در همین ارتباط حمیداوی مالک شهرخودرو نیز مصاحبه ای انجام داد و آب پاکی را روی دستان پرسپولیسی ها ریخت. او در واکنش به پرسشی در خصوص احتمال جدایی یحیی از تیمش گفت تنها در شرایطی اجازه جدایی به سرمربی تیش می‌دهد که تیم ملی به او نیاز داشته باشد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.