ناکامى مطلق در دستیابى به جوایز برترین‌هاى سال فوتبال آسیا رکورد منفى سال ۲۰۱۳ را براى فوتبال ایران تکرار کرد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

فوتبال ایران به طور معمول در مراسم برترین‌هاى سال رکوردها و عناوینى را به دست آورده و به شکل سنتى همواره صاحب عناوین برتر رشته فوتسال بوده است. با این وجود در مراسم سال 2019 ناکامى 6 سال پیش تکرار شد و هیچ جایزه اى به نمایندگان ایران نرسید.

سال گذشته و در مراسم  2018 حسن‌زاده بهترین بازیکن سال فوتسال آسیا شد، همچنین فغانى و کمک‌هایش عنوان بهترین تیم داورى سال را براى ایران کسب کردند.

در سال 2017 باز هم حسن‌زاده بهترین بازیکن فوتسال آسیا بود همچنین ایران جایزه بخش فدراسیون برتر در بخش توسعه را به دست آورد.

سال 2016 حسن‌زاده اجازه نداد دست ایران از رسیدن به عناوین برتر کوتاه بماند و باز هم عنوان بهترین بازیکن سال فوتسال را کسب کرد.

در سال 2015  وحید شمسایى و تاسیسات دریایى دو جایزه بهترین بازیکن و بهترین تیم فوتسال را به دست آوردند.

سال 2014 نخستین تجربه حسن‌زاده در کسب جایزه بهترین بازیکن سال فوتسال آسیا بود.

سال 2013 پیش از سال جارى آخرین سالى بود که فوتبال ایران هیچ عنوان و افتخارى در مراسم بهترین‌هاى قاره کسب نکرد هرچند در همین سال مجوز صعود به جام جهانى 2014 با پیروزى مقابل کره جنوبى به دست آمد.

با این وجود سال 2019 را با ناکامى در جام ملت‌ها، شکست‌هاى تلخ در مرحله مقدماتى جام جهانى و از دست رفتن صدرنشینى قاره کهن در جدول فیفا باید یکى از تلخ‌ترین سال‌هاى فوتبال ایران در دهه اخیر دانست.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.