دروازه‌بان تیم فوتبال پرسپولیس گفت: از دست کسی ناراحت نیستم و امروز به وحید قلیچ هم گفتم که هر زمانی خواست می‌توانی از من انتقاد کنی.

به گزارش فرتاک ورزشی،

علیرضا بیرانوند در حاشیه مراسم گردهمایی مفاخر و اسطوره‌های فوتبال ایران گفت: خیلی خوشحالم به این مراسم آمدم. دیگر این شانس نصیب جوانی مثل ما نمی‌شود که در چنین مراسمی شرکت کند. به مراسمی آمدم که اسطوره‌های ایران و آسیا در آن حضور داشتند. خیلی خوشحالم یک اتفاق بزرگ افتاد و روز بزرگی برای من بود. توانستم یک تندیس از پیشکسوتان عزیز به ویژه علی پروین بگیرم. خیلی خوشحالم و این نشان می‌دهد پیشکسوتان چقدر به فکر جوان‌ها هستند. از آنها تشکر می‌کنم و دست تک‌تک‌شان را می‌بوسم. امیدوارم در آینده بتوانم دل مردم را شاد کنم. خیلی روز به یادماندنی برای من بود.

دروازه‌بان پرسپولیس در مورد آشتی با وحید قلیچ پیشکسوت باشگاه پرسپولیس که در گذشته انتقاداتی نسبت به او داشت، گفت: کدورتی نداشتم و آدمی نیستم که از کسی ناراحت باشم. خیلی‌ها از من انتقاد کردند. وحید قلیچ پیشسکوت پرسپولیس است و دوست دارد تیمش موفق شود. او پیشکسوت قابل احترامی است برای من و سال‌ها برای پرسپولیس بازی کرده است. اصلاً هم از دست او ناراحت نیستم و امروز هم به او گفتم که هر وقت دوست داشتی می‌توانی از من انتقاد کنی، یعنی آزاد هستی و ریلکس باش و هر چه می‌خواهی بگو.

بیرانوند در مورد مراسم برترین‌های آسیا و حاشیه‌های این مراسم گفت: باید واقع‌بین باشیم، وقتی قطر میزبان جام جهانی بعدی است باید این را به نحوی نشان دهند. قطر باید از بُعد تبلیغاتی بالا برده شود. وقتی دو سال بازیکنان قطری مرد سال آسیا می‌شوند و تیم ملی این کشور هم قهرمان آسیا می‌شود، کار کمی برای بازیکنان ایرانی و سایر کشورها سخت می‌شود.

وی اضافه کرد: من هم وقتی به آنجا رسیدم شنیدم بازیکن قطری در مراسم شرکت نمی‌کند و طبق آئین نامه فیفا باید بازیکن برتر آسیا در مراسم حضور داشته باشد. با این اوصاف به خودم امیدوار بودم، اما با اتفاقی که در توئیتر افتاد مردم کمی ناراحت شدند. آقای ناظمی یک حرفی زده بود و او فکر می‌کرد می‌تواند با این کار به من کمک و کاری کند تا مردم به AFC  فشار بیاورند. با وکیل من هم که صحبت کرده بود گفته بود نیتش همین بوده است. وقتی در مراسم با نماینده AFC صحبت می‌کردم گفت که به لحاظ انفرادی یکی از بهترین‌ها هستم، ولی باید بدانیم از لحاظ تیمی هیچ نتیجه خوبی نگرفتیم، نه در فوتسال و نه در فوتبال.

بیرانوند در مورد شرایط پرسپولیس تصریح کرد: شرایط عالی است و در آخرین بازی هم بچه‌ها همه هواداران را خوشحال کردند.

وی درباره انتخاب سرمربی تیم ملی و اینکه برخی‌ها معتقدند باید سرمربی ایرانی برای تیم ملی انتخاب شود، یادآور شد: تاج و فدراسیون فوتبال چهار ماه وقت دارند تا یک تصمیم خوب بگیرند. مربیان ایرانی هم هستند ولی همه این مربیان تیم دارند. فقط فکر می‌کنم علی دایی الان مشغول نیست.

دروازه‌بان تیم ملی ایران در خصوص شانس وحید هاشمیان عنوان کرد: صددرصد اگر قرار است مربی خارجی هم بیاورند کسی به جز هاشمیان نمی‌تواند کنار مربی خارجی باشد. شاید در بازی با کامبوج و هنگ کنگ هم هاشمیان سرمربی تیم ملی شود. او می‌تواند و موفق هم می‌شود. امیدوارم اتفاق خوبی برای تیم ملی بیفتد.

بیرانوند در خصوص شانس برانکو ایوانکوویچ برای هدایت تیم ملی گفت: برانکو یکی از بهترین گزینه‌ها برای تیم ملی است و همه بازیکنان را می‌شناسد. زمانی که کی‌روش سرمربی تیم ملی بود، پرسپولیس 8 یا 9 بازیکن ملی‌پوش داشت، یعنی یک تیم ملی دست برانکو بود. اگر قرار است مربی خارجی بیاورند، برانکو می‌تواند به تیم ملی کمک کند. سه، چهار سال با او کار کرده‌ام و از نظر حرفه‌ای قطعاً می‌تواند به تیم ایران کمک کند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.