موافقت با جدایی یحیی گل محمدی از شهر خودرو و پیامدهایی که می تواند برای این باشگاه به دنبال داشته باشد.

نادر دارستانی؛ باشگاه شهرخودرو در طی مدت کوتاهی که در سطح اول فوتبال کشور حضور داشته، نشان داده به دور از هیاهوهای رایج و رسانه ای در اندیشه تیمداری بوده و مسیر رو به رشد خود را نیز به خوبی طی کرده است.

اوج درخشش این باشگاه در لیگ هجدهم بود که با سرمربیگری یحیی گل محمدی و با حضور فرهاد حمیداوی مالک شهر خودرو رقم خورد، جایی که توانستند برای اولین بار برای استان خراسان، سهمیه آسیایی کسب نمایند و هواداران این تیم را غرق در شادی کنند.

با آغاز لیگ نوزدهم، درخشش دوباره شهرخودرو ازظهور یک تیم مدعی در لیگ و اینبار در استان خراسان  خبر داد، تیمی که شخصیت قهرمانی و شکست دادن هر رقیبی را در آن می توان به خوبی شاهد بود و در این راستا نقش یحیی گل محمدی بعنوان مرد اول نیمکت، همراه با امکانات و آرامشی که حمیداوی برای این تیم فراهم نموده بود را نمی توان انکار نمود.
 اما این تنها یک روی سکه بود و روی دیگر آن فراتر از چهارچوب های فنی و مدیریتی در درون این باشگاه قرار داشت و متاسفانه باید گفت که تصمیم ها از جایی دیگر صادر شده بود تا یکی از تیم های مطرح چند سال اخیر مورد هدف قرار بگیرد!

کالدرون رفت؛ حضور مربی خارجی در ایران منتفی شد تا قرعه مدیران پرسپولیس به نام یحیی گل محمدی بیفتد و باید با توجه به زمان کوتاه نقل و انتقالات و آغاز بازی های لیگ، او را به هر طریقی ممکن از مشهد به تهران بیاورند، مربی که در طی دوران بازیکنی و مربیگری چه از نظر فنی و چه از لحاظ اخلاقی یکی از برترین های چند سال اخیر فوتبال ایران به شمار می رود و اگر شهرخودرو در این دو فصل توانسته به دور از حواشی به نتایج در خورتوجهی دست یابد، یکی از مهم ترین دلایلش حضور یحیی در این تیم بوده است.
 مدیران شهر خودرو و شخص حمیداوی بعنوان مالک، به خوبی به این امر واقف بودند که بدون یحیی کار سختی در پیش رو دارند، البته نه این که بگوییم مربی دیگری برای حضور در این تیم وجود ندارد، نه؛ موضوع این است که گل محمدی برای شهرخودرو و شخص حمیداوی یک چیز دیگری بود و می توانست آنها را به هدف های تعیین شده نزدیک نماید که متاسفانه با شلیک از راه دور لاستیک های شهر خودرو را ترکاندند تا از جاده اصلی خارج و  زمین گیر شده و نتواند مسیر را به راحتی دنبال نماید !
 اما سوال این است؛ مالک شهرخودرو با علم به این موضوع که رفتن یحیی آنها را دچار مشکلات عدیده ای خواهد نمود، چرا رضایت نامه را صادر کرده است؟  آیا این می تواند یک امر عادی تلقی شود؟ آیا نباید این تیشه به ریشه خود زدن نیست؟
آقای حمیدوای باید قبول کند تحت هیچ شرایطی منطقی نیست که تیمی با این شرایط و در آستانه آغاز نیم فصل دوم لیگ برتر و هم چنین بازی های آسیایی به یکباره این تصمیم را عملی نماید مگر این که موضوع فراتر از یک تصمیم درون باشگاهی باشد.
البته مالک باشگاه شهرخودرو در طی یکی دو روز گذشته به طور تلویحی اشاره به فشارهای خارج از باشگاه نموده است ولی آیا این می تواند کفایت کننده خواست هوادارانی باشد که در سرما و گرما در ورزشگاه ها حضور داشته اند تا در موفقیت این تیم  سهیم باشند ولی یکباره شاهد این باشند که مالک با دستان خود رضایت نامه ای را امضا نموده که سند عقب رفت این باشگاه خواهد بود؟!
بد نیست مالک شهر خودرو برای شفاف سازی و احترام به خواست هواداران به این سوال پاسخ دهند این فشارها از کجا و از سوی چه مقام عالی بوده که شبانه ایشان را مجبور به صدور رضایتنامه کرده است؟!
بدون تردید شفاف سازی در این راه می تواند خیلی از مسیرها را مشخص کند که پشت پرده فوتبال ایران چه می گذرد که این چنین به راحتی تصمیم هایی گرفته می شودتا یک تیم به خواسته اش برسد و تیم دیگر به مرز فروپاشی برسد.
 ناگفته پیداست با تمام احترامی که برای آقای مجتبی سرآسیابی بعنوان سرمربی جدید این باشگاه قائل هستیم، ولی باید اعلام کنیم که او در زمینه فنی نمی تواند خواسته های مالکان باشگاه شهرخودرو را فراهم نماید و این می تواند اولین واکنش منفی حمیداوی به رفتن گل محمدی با توجه به فشارهای موجود باشد که البته باید گفت خودزنی از درون است و متاسفانه مسئولی گوش شنوایی برای شنیدن این اعتراض خاموش ندارد!

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.