بیشتر خرید های شهر خودرو در ابتدای لیگ نوزدهم از جمع آنها جدا شده‌اند که اتفاقی منحصربفرد و جالب توجه است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

روز گذشته بود که سرانجام پروژه نافرجام ابتدای لیگ نوزدهم که انتقال یحیی گل محمدی به پرسپولیس بود، در واپسین ساعات نقل و انتقالات زمستانه رقم خورد و آقایحیی سکان هدایت پرسپولیس را نه در دوران پسابرانکو بلکه در دوران پساکالدرون به عهده گرفت.

فارغ از جدایی گل محمدی اما شهر خودرو در بازار نقل و انتقالات زمستانه، بازیکنان بسیاری را از دست داده است؛ خرید حسن جعفری و میلاد سرلک از نساجی و روح الله سیف اللهی از فولاد و در ساعات پایانی محمدرضا خلعتبری و علی طاهران فعالیت آنها در بازار زمستانه‌ بود و از آن سمت، یک به یک خرید های ابتدای فصل خود را در کنار چند بازیکن جوان به فروش گذاشتند.

جدایی سینا زامهران ملی‌پوش مشهدی‌ها به سوی فولاد و رضا صدری به سوی مس کرمان، اولین تحرکات نقل و انتقالاتی آنها بود؛ سپس در خبری شوکه کننده یونس شاکری که قراردادی چهارساله با مشهدی‌ها داشت راهی گل گهر سیرجان شد و روح الله باقری مهاجم مغضوب یحیی به مازندران رفت تا در نساجی نیم فصل دوم را توپ بزند.

جدایی باقری اما پایان کار نبود و پس از او سروش رفیعی، فرشاد محمدی مهر و حسین اکبر منادی هم خواهان جدایی از جمع عنابی‌پوشان مشهدی شدند؛ بازیکنانی که سرنوشت متفاوت داشتند.

سروش دوباره شاگرد ژنرال شد اما این‌بار در سپاهان؛ فرشاد محمدی مهر هم با خلعتبری معاوضه شد و به جمع سبز پوشان اصفهانی اضافه شد. حسین اکبر منادی هم بعد از یک نیم فصل نیمکت نشینی، مجددا به تیم سابق‌اش سایپا بازگشت.

این نقل و انتقالات در روز پایانی بازار زمستانه، این‌چنین باعث شد تا خرید های ابتدای فصل فرهاد حمیداوی یک به یک سر از تیم های دیگر در بیاورند.

نکته جالب اینجاست که مهدی رحمتی و فرشاد فرجی تنها بازمانده‌های قافله خرید های شهر خودرو در ابتدای لیگ نوزدهم هستند که هنوز به قرارداد خود با شهر خودرو پایبند مانده‌اند؛ البته فرجی تا آخرین لحظه تلاش کرد تا بتواند راهی نساجی شود اما نتوانست رضایت‌نامه‌اش را بگیرد و در مشهد ماندنی شد.

اتفاقی که کمتر فوتبال ما تا به امروز رخ داده بود که خرید های تابستانه در بازار زمستانه از جمع یک تیم جدا شوند اما این شرایط برای شهر خودرو به وجود آمد؛ البته هنوز حمیداوی در تلاش است تا بتواند با استفاده از سهمیه فیفا برای بازیکنان از دست رفته، جایگزین انتخاب کند که باید منتظر ماند و دید کدام بازیکنان می‌توانند به جمع شاگردان سرآسیایی اضافه شوند؟

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.