سازمان لیگ برتر در آخرین موضع گیری در قبال عقد قرارداد احتمالی مهاجم ایرلندی با پرسپولیس مدعی شد از نظر قوانین بین المللی هر باشگاهی می تواند با این بازیکن قرارداد ببندد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

آنتونی استوکس جدیدترین نام اطراف اردوی پرسپولیس است. بازیکن سابق تراکتور که فصل گذشته در همین برهه بدون دلیل خواستار فسخ قرارداد با تبریزی ها شد و در پایان فصل هم بدون هیچ عذر موجهی قراردادش را یک طرفه فسخ کرد تا از فوتبال ایران کوچ کند.

حالا با جدی شدن موضوع تمایل پرسپولیس به جذب این بازیکن و استقبال خود استوکس از این پیشنهاد باشگاه تراکتور مدعی شد پرونده های شکایت خود از استوکس را به دقت پیگیری می کند و این بازیکن نمی تواند برای پرسپولیس به میدان برود. موضوعی که همه نگاه ها را به سازمان لیگ معطوف کرد که اجازه عقد قرارداد به استوکس و پرسپولیس می دهد یا نه؟

فریبرز محمودزاده رئیس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ در واکنش به این شائبه گفت:« طبق قوانین بین المللی عرف در فوتبال جهان هر باشگاهی می تواند با بازیکنی آزاد همچون آنتونی استوکس قرارداد ببندد از همین رو پرسپولیسی شدن این بازیکن هم منع قانونی ندارد اما پرونده مالی و شکایتی که از مهاجم ایرلندی مطرح شده می تواند در کمیته تعیین وضعیت همین طور فیفا برای او دردسرساز شود».

او ادامه داد:« استوکس با توجه به این که باشگاه تراکتور فصل گذشته با سازمان لیگ مکاتبه و او را از لیست خارج کرده بود توانست ITC خود را دریافت کند بنابراین مشکلی برای عقد قرارداد با هر تیم دیگری ندارد اما از آن جا که تراکتور در مباحث حقوقی و مالی چون استوکس نتوانست به تعهداتش عمل کند، پیگیر شکایت خود است. از همین رو ممکن است کمیته تعیین وضعیت و شورای حل اختلاف فیفا حکم به محرومیت این بازیکن بدهد.هنوز پرونده مفتوح است اما این مانع بستن قرارداد نمی شود».

مسئول نقل و انتقالات سازمان لیگ تصریح کرد:«عقد قرارداد با استوکس برای پرسپولیسی ها می تواند یک ریسک بزرگ باشد چون هم محرومیتش محتمل است هم برعکس. با توجه به مستنداتی که ما برای مسائل مالی از این بازیکن و تراکتوری ها داریم از آن جا که او بدون دلیل رها کرد و فسخ یکطرفه کرد، شاکی دارد و این می تواند برای او دردسرساز شود که گذر زمان سرنوشت او را تعیین خواهد کرد».

محمودزاده در پایان گفت:« از لحاظ قوانین بین المللی و آیین نامه های موجود هیچ منعی برای امضای قرارداد با استوکس وجود ندارد اما پرونده ایشان مفتوح است و همه منتظر هستند تا رای این پرونده صادر شود. البته می توان گفت محرومیتی برای پرسپولیس در نظر گرفته نخواهد شد چون تراکتور خودش نام او را از لیست خارج کرد و فدراسیون هم آی تی سی صادر کرد حتی اگر استوکس محکوم شود هیچ محرومیتی گریبانگیر پرسپولیس نمی شود».

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.