در ایران و آسیا از هیچ تیمی نمی‌ترسیم چون پرسپولیسیم و با قهرمانی‌های متوالی این موضوع را ثابت کرده‌ایم که قوی‌ترین تیم ایران هستیم.

به گزارش فرتاک ورزشی،

مهدی شیری مدافع راست پرسپولیس بعد از یکی از بهترین نمایش های روبه جلو برای تیمش در دربی به سئوالات خبرنگار پاسخ داده است:

 

تحلیل فنی تو از بازی چیست، چرا هر دو نیمه خصوصاً در نیمه اول بازی پرسپولیس نوسان زیادی داشت؟

همیشه دربی‌ها حساسیت خاص خودش را دارد و بازی جدا از دقایق ابتدایی کیفیت بالایی داشت و تیم ما هم رفته رفته بهتر شد و وقتی در دربی چهار گل به ثمر می‌رسد مؤید آن است که بازی به لحاظ فنی کیفیت بالایی داشته است.در هر صورت بازیکنان نمی‌توانند در این خصوص حرفی بزنند چون کادر فنی تصمیم گیرنده هستند و ما همگی به تصمیمات آقا یحیی احترام می‌گذاریم. تیم بهتری نسبت به استقلال بودیم و می‌توانستیم برنده بازی هم باشیم اما مساوی هم نتیجه بدی برای ما نبود .

 

روی گل دوم قائدی راحت از بین تو و کمال کامیابی‌نیا گذشت و با پاس قائدی استقلال به گل دوم رسید. در این باره نظری داری؟

در آن صحنه یکسری اتفاقات زنجیره‌ای منجر به این شد که تیم حریف به گل رسید. در دربی‌ها چنین گل‌هایی رد و بدل می‌شود اما برای ما مهم نیست چون ما به بازی برگشتیم و یک امتیاز حساس را هم کسب کردیم.

 

چرا مدافعان پرسپولیس به قائدی فضا می‌دادند و عقب می‌کشیدند ؟

من این حرف را قبول ندارم چون ما مرتب در حال نفوذ و تهاجم بودیم و ممکن است در چنین شرایطی گاهی فضا پشت مدافعان به وجودبیاید.

 

یکی از بازیکنان استقلال گفته خوشحالی بازیکنان پرسپولیس بعد از بازی نشان می‌داد که هدف تیم پرسپولیس تساوی بوده و خوشحالی شما را هم دلیلی برای ادعای خودش عنوان کرده؟

من کاری به مصاحبه بازیکن استقلال ندارم چون ما صدرنشین لیگ هستیم و شانس اول قهرمانی. بیشتر خوشحالی ما هم بابت مساوی نبود بلکه بابت این مسأله بود که یکی از مدعیان قهرمانی و رقیب سنتی خودمان را پایین آوردیم و شانس قهرمانی را از آنها گرفتیم و خودمان را با تثبیت صدرنشینی باز هم به عنوان مدعی اول قهرمانی مطرح ساختیم.

 

اگر شجاع بود شاید در دفاع استحکام بیشتری داشتید؟

شجاع بازیکن بزرگ و با قابلیت‌های فنی بالاست که برای تیم ما زحمات زیادی کشیده است اما ما یک تیم هستیم و هر بازیکنی که نباشد هم محکوم به برد هستیم. شجاع هم از بازی بعدی به تیم ما اضافه می‌شود و من از این موضوع خوشحالم. با بازگشت شجاع ما با شرایط و قدرت بیشتری به مصاف حریف می‌رویم.

 

بعضی‌ها معتقدند در دقایقی از بازی با ترس از استقلال بازی کردید و تحت تأثیر حریف بودید؟

اصلاً این حرف را قبول ندارم. ما در ایران و آسیا از هیچ تیمی نمی‌ترسیم چون پرسپولیسیم و با قهرمانی‌های متوالی این موضوع را ثابت کرده‌ایم که قوی‌ترین تیم ایران هستیم.

 

با تساوی سپاهان و تراکتور  با توجه به بازی حساس بعدی‌تان در مقابل سپاهان چقدر به قهرمانی امیدوارید؟

ما بازی به بازی پیش می‌رویم و امتیاز دربی را هم امتیاز خوبی برای خودمان می‌دانیم اما می‌دانیم که برای قهرمانی فقط باید ببریم و ببریم .

 

به مصاف الدحیل بروید چه صحبتی داری؟

همه بازی‌ها سخت است و بازی راحتی وجود ندارد اما ما با قدرت‌مان از سه بازی سخت اخیرمان 7 امتیاز گرفته‌ایم . به همین دلیل هم با روحیه بالا به مصاف الدحیل می‌رویم و در بازی سخت مقابل الدحیل با تمام وجود از دل و جان و با برنامه کادر فنی‌مان بازی می‌کنیم که بهترین نتیجه را از بازی بگیریم و دوباره با قدرت به مسابقات لیگ برگردیم.

 

در خصوص اسکوچیچ و مربیگری ایشان در تیم ملی چه نظری داری و با حضور ایشان فکر می‌کنی شانس حضور در تیم ملی را پیدا کنی؟

من با آقای اسکوچیچ در تیم ملوان کار کردم و بابت این انتخاب تبریک می‌گویم. ایشان مربی بسیار خوب و کاربلدی هستند و مطمئن هستم که مردم ثمره این انتخاب خوب را می‌بینند. به جهت کار با ایشان با تفکرات فنی‌شان کاملاً آشنا هستم. مربی خیلی مطمئنی هستند. من از ایشان در زمانی که در ملوان بودم خیلی چیزها یاد گرفتم و تلاش می‌کنم با کار و تلاش زیاد در تیم باشگاهی‌ام به تیم ملی دعوت شوم و به یکی از خواسته‌های اصلی خودم برسم.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.