خط حمله استقلال حتی بدون شیخ دیاباته هم به همان روندی که از دوره استراماچونی آغاز شده بود، ادامه می‌دهد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

استقلال از هفته پنجم که در اصفهان با ذوب‌آهن مساوی کرد، به میانگین حداقل 2 گل زده در هر بازی عادت کرد و به جز معدود مسابقاتی مثل شهرخودرو، همان عادت خوب را ادامه داد.
این بزرگترین ویژگی استقلال در این فصل است که چه در خانه حریفی مثل الریان بازی کند و چه در دربی سنتی تهران روبروی پرسپولیس قرار بگیرد، چه زوج خط حمله‌اش با دیاباته- قائدی شکل بگیرد و چه ارسلان مطهری جانشین مهاجم خارجی‌اش شود، باز هم حکایت 2 گل در هر بازی را فراموش نمی‌کند.
از این منظر فرهاد مجیدی باید این روحیه تهاجمی تیمش و این برچسب «تیم همیشه گلزن» را برای استقلال حفظ کند. هرچند که مربی جدید استقلال به خاطر مصدومیت مهره‌هایی نظیر فرشید اسماعیلی، مجبور شده بعضی از بازی‌ها را بدون هافبک هجومی شروع کند و شاید امروز هم ناچار باشد از مثلث علی کریمی، مسعود ریگی و فرشید باقری استفاده کند اما در ادامه فصل، استقلال باید روی همان ریلی ادامه دهد که مدت‌هاست در آن حرکت می‌کند؛ یک تیم مهاجم که در هر بازی چندین موقعیت آشکار خلق می‌کند و حملات دامنه‌دار و هدفمندش معمولاً به گل تبدیل می‌شود.
در فوتبال ایران که فلسفه «اول گل نخور، بعداً گل بزن» بین مربیانش بسیار محبوب است، فرهاد مجیدی باید همانی باشد که برای استراماچونی محبوبیت به همراه آورد. استقلال تا اینجای فصل به رکورد شگفت‌انگیز بیش از 2 گل در هر بازی لیگ، جام حذفی و آسیا رسیده و این همان برگ برنده‌ای است که امروز هم می‌تواند الشرطه را غافلگیر کند.
درباره الشرطه، به یاد داشته باشیم که اوضاع باشگاه‌های عراقی نسبت به 5،4 سال گذشته خیلی متفاوت شده.
تثبیت اوضاع و آرامش نسبی که در عراق حاکم شده، به رشد فوتبال باشگاهی این کشور هم کمک کرده و همین عامل باعث شده حریف امروز استقلال، علاوه بر چندین بازیکن سرشناس و ملی پوش، سه مهره خارجی قابل اعتنا هم داشته باشد. اگر باشگاه‌های عراقی تا سال‌های گذشته مجبور می‌شدند در «ای اف سی کاپ» و در زمین بی‌طرف با حریفان درجه سه آسیایی روبه‌رو شوند، حالا با یک تیم آماده و در خانه، لیگ قهرمانان آسیا را تجربه می‌کنند. ضمن اینکه ژن فوتبال به طور ذاتی در عراق وجود دارد و نمایندگان باشگاهی و تیم ملی این کشور، هیچ‌وقت حریفان آسانی نیستند.
در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، تجربه نشان داده که معمولاً امتیازها تقسیم می‌شوند و اینطور نیست که یک تیم با 18 امتیاز از گروه صعود کند. در این رقابت نفسگیر که امتیازهای خارج از خانه، به نوعی سرنوشت صعود از گروه‌ها را مشخص می‌کند، استقلال با وجود همه مشکلات نظیر خستگی و مصدومیت، می‌خواهد همچنان همان تیم شکست ناپذیری باشد که الریان را در خانه درهم می‌کوبد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.