هفته نوزدهم لیگ برتر در حالی با برگزاری هشت دیدار به پایان رسید که گل سرسبد بازی‌های این هفته دربی بود.

به گزارش فرتاک ورزشی،

دربی ۹۲ پرگل، جذاب و البته با حاشیه همراه بود. در مطلب زیر نکات مهم و قابل ذکر بازی‌های این هفته را با یکدیگر مرور می‌کنیم.

پرگل‌ترین بازی هفته

پرگل‌ترین بازی هفته نوزدهم در دو دیدار اتفاق افتاد که هر دو مسابقه هم با نتیجه ۲-۲ به پایان رسید. در بازی اول و در شهرآورد پرسپولیس و استقلال به این نتیجه رضایت دادند و سپس در دیگر بازی هم ماشین‌سازی تبریز مقابل پیکان به تساوی ۲-۲ رسید تا در نهایت این دو بازی به عنوان پرگل‌ترین بازی هفته انتخاب شوند.

کم‌گل‌ترین دیدار هفته

کم‌گل‌ترین بازی هفته هم تنها دیداری بود که حتی یک گل هم نداشت و طی آن نفت مسجدسلیمان توانست سپاهان اصفهان مدعی را با نتیجه صفر- صفر متوقف کند.

میزبانان موفق هفته

از هشت تیم میزبان هفته تنها سه تیم فولاد خوزستان، شاهین شهرداری بوشهر و ذوب‌آهن اصفهان توانستند با ۳ نتیجه متفاوت به سه امتیاز بازی خانگی خود دست پیدا کنند. این سه تیم به ترتیب مقابل شهرخودرو مشهد، نساجی مازندران و صنعت نفت آبادان به پیروزی رسیدند.

مهمانان برنده هفته

هر چند در این هفته هیچ تیمی به عنوان مهمان نتوانست با امتیازات کامل و دست پر به خانه بازگردد، اما از هشت تیم مهمان پنج تای آن‌ها توانستند میزبانان خود را متوقف کنند و حداقل با یک امتیاز به خانه برگردند. این تیم‌ها پارس جنوبی جم، تراکتورسازی تبریز، سپاهان اصفهان، استقلال تهران و پیکان تهران بودند.

تقسیم امتیازات هفته

پنج بازی از هشت دیدار هفته نوزدهم با تساوی و تقسیم امتیازات به پایان رسید. این ۵ بازی و نتایج آن عبارتند از: ماشین‌سازی تبریز ۲ - پیکان تهران ۲، پرسپولیس تهران ۲ - استقلال تهران ۲، سایپا تهران یک - پارس جنوبی جم یک، گل‌گهر سیرجان یک - تراکتور تبریز یک و نفت مسجدسلیمان یک - سپاهان اصفهان یک

قاطع‌ترین برد هفته

قاطع‌ترین برد هفته با اختلاف دو گل رقم خورد و طی آن تیم فولاد خوزستان توانست در خانه با نتیجه دو بر صفر شهرخودرو مدعی را شکست دهد.

خفیف‌ترین پیروزی هفته

طبق روال همیشه خفیف‌ترین پیروزی هفته را با اختلاف یک گل شاهد بودیم که البته در هفته نوزدهم با دو نتیجه متفاوت دو بر یک و یک بر صفر رقم خورد و طی آن شاهین شهرداری بوشهر با نتیجه دو بر یک نساجی مازندران را شکست داد و ذوب‌آهن اصفهان هم یک بر صفر صنعت نفت آبادان را از پیش رو برداشت.

پرتکرارترین نتیجه هفته

دو نتیجه ۲-۲ و یک- یک پرتکرارترین نتایج هفته نوزدهم بود. دو بازی‌ای که با نتیجه ۲-۲ به پایان رسید دیدار تیم‌های ماشین‌سازی تبریز با پیکان تهران و همچنین پرسپولیس در برابر استقلال بود و دو بازی دیگری هم که با نتیجه یک- یک به پایان رسید را سایپا در مقابل پارس جنوبی و سپس گل‌گهر سیرجان در برابر تراکتور تبریز رقم زدند.

تیم‌های ناکام در گلزنی هفته

در هفته نوزدهم چهار تیم نتوانستند راهی به دروازه حریفان خود پیدا کنند. این چهار تیم شهرخودرو مشهد، صنعت نفت آبادان، نفت مسجدسلیمان و سپاهان اصفهان بودند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.