اختلاف کریستین گروس با مدیران باشگاه الاهلی بالا گرفته و هیچ بعید نیست این مربی سوئیسی که جانشین برانکو شد، در صورت شکست از استقلال از کار برکنار شود.

به گزارش فرتاک ورزشی،

الاهلی یکی از تیم های بزرگ عربستان است که چند سالی است روی نوار ناکامی حرکت می کند. الاهلی فصل را با برانکو ایوانکوویچ آغاز کرد اما خیلی زود مربی سابق پرسپولیس را برکنار کرد و بار دیگر به کریستین گروس اعتماد کرد.

حالا گفته می شود گروس با مدیران این باشگاه دچار اختلاف نظر شده و درحالی تیمش وضعیت مطلوبی دارد، شاید در هفته آینده به سرنوشت برانکو دچار شود!

*برکناری برانکو بعد از 5 بازی!

برانکو در الاهلی، فقط بعد از 5 بازی و در پایان هفته سوم لیگ عربستان، در حالی با حکم اخراج مواجه شد که تیمش در لیگ در دو هفته ابتدایی، یک برد و یک مساوی به دست آورده بود اما حذف در لیگ قهرمانان آسیا در بازی با الهلال و شکست خانگی مقابل الوحده، به منزله پایان کار این مربی کروات در عربستان بود.

گروس که از هفته چهارم الاهلی را در دست گرفت، در لیگ نتایج بدی کسب نکرده و تیمش فعلاً با 5 امتیاز اختلاف نسبت به صدر جدول، در مکان سوم قرار دارد اما این نتایج هم برای مدیران سختگیر الاهلی راضی کننده نیست و کارشناسان پیش بینی می کنند اگر این مربی سوئیسی در دو بازی آینده تیمش نتیجه لازم را نگیرد، به سرنوشت برانکو دچار خواهد شد.

*دو بازی سرنوشت ساز گروس

نکته جالب اینکه الاهلی فردا با همان الوحده روبرو می شود که باعث برکناری برانکو شد و حالا گروس ابتدا الوحده را که در خانه به سختی شکست می خورد را مغلوب کند و بعد از آن در لیگ قهرمانان آسیا، نتیجه مناسبی برابر استقلال کسب کند.

به تعبیری دیگر، سرنوشت جانشین برانکو و آینده کاری این مربی، به فرهاد مجیدی بستگی دارد و اگر استقلال بتواند الاهلی را شکست دهد، این تیم عربستانی سومین مربی خود را در این فصل آزمایش خواهد کرد.

* خارجی هایی که بیرون ماندند

الاهلی در ترکیب تیمش 7 بازیکن خارجی دارد که برای رقابت های آسیایی مجبور شد 3 نفر از آن ها را کنار بگذارد. گروس برای انتخاب نفرات خارجی تیمش، به جز عمر السومه سوریه ای که سهمیه آسیایی محسوب می شد، سه انتخاب دیگر داشت که ترجیح داد از هافبک های خارجی تیمش بگذرد و لوکاس لیما، مدافع چپ برزیلی به همراه یوسف البلایلی الجزایری و جیانینی اهل کیپ ورد را به فهرست آسیایی اضافه کند.

بدین ترتیب مارکو مارین، هافبک سابق مونشن گلادباخ و وردربرمن، الویس ساریچ بوسنیایی و سوزا که همگی در خط میانی بازی می کنند، نمی توانند در بازی های آسیایی الاهلی را همراهی کنند. اما مشکل بزرگ گروس جایی آغاز شد که هر سه مهاجم خارجی تیمش با مشکل مصدومیت مواجه شدند و هیچ کدام از آن ها در بازی هفته گذشته مقابل الوحده امارات به میدان نرفتند.

* بحران مصدومیت؛ چیزی شبیه استقلال

این وضعیت چیزی شبیه به حال و روز استقلال است که دو مهاجم مهم تیمش یعنی شیخ دیاباته و مهدی قائدی را به خاطر مصدومیت از دست داده و مجبور است از مهره های دیگری در خط حمله استفاده کند.

در میان مصدومان عمر السومه که بهترین گلزن تاریخ این باشگاه است، احتمالا به بازی با استقلال می رسد. این مهاجم بلندقامت که رکوردهای عجیب و غریبی در الاهلی ثبت کرده، همان بازیکنی است که با برانکو دچار اختلاف شد و نارضایتی و نیمکت نشینی او، عامل موثری در اخراج زودهنگام برانکو بود.

اما بازگشت السومه برای گروس کافی نیست و او به کادر پزشکی الاهلی فشار آورده که هرچه زودتر یوسف البلایلی را هم آماده کنند. قرار است پزشکان این باشگاه تا فردا نظر نهایی را درباره این مهاجم الجزایری صادر کنند که آیا او می تواند در مقابل استقلال به میدان برود یا نه؟

با بازگشت مصدومان الاهلی، کریستین گروس امیدوار است که بتواند با خط حمله تیغ دارش، از خطر اخراج فرار کند.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.