هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا را در حالی سپری کردیم که در مجموع دو هفته سپاهان بهترین عملکرد را در بین ۴ نماینده کشورمان دارد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

هفته دوم لیگ قهرمانان در منطقه غرب آسیا به پایان رسید و هیچیک از تیم های ایرانی در این هفته پیروز نشدند. یک امتیاز از چهار امتیاز ممکن حاصل عملکرد چهار نماینده کشورمان بود تا هفته‌ای نا امید کننده را سپری کرده باشیم. در مجموع دو هفته گذشته از این مسابقات، سپاهان با ۳ امتیاز بهترین عملکرد و شهرخودرو بدون امتیاز ضعیف ترین عملکرد را داشته‌اند.

تنها کلین شیت

تیم های ایرانی ۸ بار در لیگ قهرمانان به میدان رفته‌اند که تنها در یک بازی موفق به انجام کلین شیت شده و آن کلین شیت هم سهم تیم سپاهان است.

شاگردان امیر قلعه نویی در یک بازی کلین شیت کردند و در یک بازی ۳ بار دروازه شان باز شده است. پرسپولیس، استقلال و شهر خودرو در هر ۲ باری که به میدان رفته‌اند مقابل حریفان گل خورده‌اند.

سپاهان و بهترین خط حمله

بهترین خط حمله را در بین تیم های ایرانی سپاهان با ۴ گل زده در اختیار دارد. شاگردان قلعه نویی هر ۴ گل را در یک دیدار زده‌اند و در دومین بازی شان موفق به گلزنی نشدند. با این وجود با ۴ گل بهترین خط حمله را در بین تیم‌های ایرانی دارند.

استقلال و پرسپولیس هر کدام با ۲ گل زده بعد از سپاهان قرار دارند و شهرخودرو بدون گل زده در این زمینه ضعیف ترین عملکرد را در بین تیم‌های ایرانی دارد.

بهترین خط دفاع در اختیار استقلال

سپاهان و استقلال هر کدام با ۳ گل خورده در این مسابقات بهترین عملکرد را نسبت به دیگر تیم‌های ایرانی در فاز دفاعی دارند. اما از آنجایی که آبی پوشان ۲ گل از ۳ گل را از روی نقطه پنالتی خورده و در جریان بازی تنها یکبار دروازه شان باز شده، می‌توان این تیم را در فاز دفاعی بهتر از سپاهان دانست.

پرسپولیس با ۴ گل خورده در رده سوم قرار دارد و شهرخودرو با ۵ گل خورده ضعیف ترین عملکرد را در فاز دفاعی دارد.

علیپور بهترین گلزن ایرانی

اگر گل های مرحله پلی آف حساب نشود، علی علیپور با ۲ گل زده بهترین گلزن تیم‌های ایرانی است و به جز علیپور هیچ بازیکن دیگری بیشتر از یک گل به ثمر نرسانده است.

البته ارسلان مطهری هم مقابل الاهلی عربستان ۲ بار موفق به گلزنی شد که یکی از گلهای او با اشتباه فاحش کمک داور مردود اعلام شد.

یک پیروزی در ۸ بازی

تیم‌های ایرانی از ۸ باری که به میدان رفته‌اند تنها یکبار طعم پیروزی را چشیده‌اند که آن یک پیروزی هم سهم تیم سپاهان است.

بیشترین نتیجه‌ای که ۴ تیم ایرانی به دست آورده‌اند، متاسفانه شکست است. هر ۴ تیم ایرانی در این دو هفته شکست را تجربه کرده‌اند. استقلال، پرسپولیس و سپاهان هر کدام یک و شهرخودرو ۲ بار در این مسابقات شکست خورده‌اند تا ۴ تیم ایرانی در مجموع ۵ بار شکست خورده باشند.

خلاصه نتایج تیم‌های ایرانی در هفته دوم به شرح زیر است:

* پاختاکور ازبکستان ۳ - شهرخودرو ایران صفر
* الاهلی عربستان ۲ - استقلال ایران یک
* الشارجه امارات ۲ - پرسپولیس ایران ۲
* السد قطر ۳ - سپاهان ایران صفر

جدول عملکرد تیم های ایرانی در پایان دو هفته

سپاهان بهترین و شهرخودرو ضعیف‌ترین تیم ایرانی

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.