داستان شکایت وینفرد شفر از استقلال دقیقاً همان‌طور که از چند ماه قبل قابل پیش بینی بود به فیفا کشیده شد و حالا استقلال محکوم به پرداخت مطالبات مربی آلمانی است.

به گزارش فرتاک ورزشی،
کاملاً بدیهی بود که پس از اخراج  وینفرد شفر در بهار امسال و عدم تسویه حساب با او، مرد آلمانی برای دریافت مطالباتش سراغ فدراسیون جهانی فوتبال رفته و از طریق کمیته انضباطی فیفا وارد عمل شود به ویژه آنکه مدیران سابق باشگاه استقلال در بهار سال ۹۷ (یک‌سال قبل از اخراج شفر) قرارداد بسیار عجیبی را با او منعقد کردند که به مراتب بالاتر از دستمزد معمول برای این سرمربی بود. در چنین شرایطی کاملاً بدیهی است که هر کس دیگر هم جای شفر باشد از پولش نخواهد گذشت. در همین رابطه شنیدیم طی روز‌های گذشته مرد آلمانی از طریق دوستان مشترک خود بابت پیگیری مدیران باشگاه استقلال برای توافق و تفاهم، یغام‌های جالبی برایشان فرستاده است. پیغام‌هایی که حاوی اطلاعات بسیار جالب توجهی است.
 
تهمت دلالی
یکی از مواردی که وینفرد شفر را به‌معنای واقعی کلمه عصبانی کرد، حرف‌هایی است که یکی از مدیران سابق باشگاه استقلال چند روز پس از کنار گذاشتن او بر زبان آورد، این مدیر که البته حالا دیگر سمتی در جمع آبی‌پوشان ندارد، در رابطه با جذب بازیکنانی همچون مارکوس نیومایر و... شفر را متهم به رفتار غیرشفاف کرد، مرد آلمانی نیز از این بابت بسیار عصبانی شد و همان زمان اعلام کرد بابت این رفتار به کمیته اخلاق فیفا شکایت می‌کند، چون با حیثیت کاری او بازی شده است. حالا پس از گذشت چند ماه شفر همچنان از بابت آن حرف‌ها دل‌چرکین است و از طریق یکی از دوستان مشترک به مسئولان استقلال گفته‌: پس از قطع همکاری، مدیر شما به من تهمت دلالی زد ولی باشگاه استقلال جوابی به او نداد در حالی که همه شما به طور کامل در جریان امور بودید و می‌دانستید بازیکنان خارجی چه در ابتدای فصل و چه در نیمه راه چگونه جذب استقلال شدند. روز‌های خوبی را در استقلال سپری کردم، اما اصلاً توقع نداشتم چنین تهمتی به من بزنند و هیچ‌کس هم مدافعم نباشد.

تلفن‌های بی‌جواب
پاسخ ندادن به تلفن‌های شفر (پس از برکناری او) از جمله موارد دیگری است که باعث ناراحتی این مربی شده و هنوز از دلش بیرون نرفته است. مرد آلمانی به استقلالی‌ها پیغام داده و گفته: وقتی بنا به هر دلیل تصمیم به قطع همکاری گرفته شد و این قطع همکاری از طرف باشگاه بود، طبیعی است که باید طرفین به صورت مستقیم یا از طریق وکلای خود، جلساتی را برگزار می‌کردند و به توافق کلی می‌رسیدند، اما چنین اتفاقی نیفتاد و پس از خروج من از ایران و سفرم به امارات اصلاً دیگر تماسی از طرف باشگاه استقلال با من گرفته نشد. چند بار برای پیگیری مسائل چه زمانی که در ایران بودم و چه هنگامی که به امارات آمدم، تماس گرفتم، اما مدیران استقلال جوابم را ندادند یا اینکه وعده آینده را دادند که البته محقق نشد.

شفر کوچک، عامل اختلاف
در این میان حرف‌های بعضی مدیران و عوامل باشگاه استقلال هم جالب است. آن‌ها تأکید دارند که وینفرد شفر شخصاً آدم بدی نبود و هنوز هم می‌توان مشکل را با گفتگو حل و فصل کرد ولی حضور یک نفر در کنارش دردسرساز می‌شد همان‌طور که طی روز‌های حضور در تهران، وجود این شخص گاهی اوقات عامل اختلاف بود. استقلالی‌ها معتقدند ساشا، پسر شفر پدرش را تحریک می‌کرد و اساساً از همان روز اول مدیران وقت باشگاه نباید با حضور او به عنوان آنالیزور موافقت می‌کردند همان‌طور که مدیران باشگاه بنی‌یاس خیلی زود متوجه قضیه شده و دایره اختیارات پسر را محدود کردند.

ضرر ۲۵۰ هزار دلاری
برای حل مشکل شکایت شفر، استقلال تا دهم فروردین سال آینده فرصت دارد، اما عوامل باشگاه معتقدند اگر تابستان امسال به طور جدی با مرد آلمانی مذاکره می‌شد، پرونده می‌توانست در همان زمان با پرداخت ۳۰۰ هزار دلار از طرف باشگاه به این مربی بسته شود و دیگر احتیاجی نبود که الان دغدغه شکایت ۵۵۰ هزار دلاری او را داشت، اما متأسفانه کار در آن مقطع جمع نشد و حالا شرایط این‌گونه شده است.
برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.