فرتاک ورزشی، احمد سعادتمند و حجت نظری بعنوان دو عضو جدید هیئت مدیره استقلال انتخاب شدند تا شمارش معکوس برای انتخاب مدیرعامل آغاز شود.

نادر دارستانی؛ بالاخره بعد از گذشت چند روز از استعفای علی فتح الله زاده سرپرست باشگاه استقلال، با حکم وزیر ورزش و جوانان، دو عضو جدید هیئت مدیره این باشگاه مشخص شدند تا از فردا آقایان حجت نظری عضو شورای اسلامی شهر تهران و احمدسعادتمند چهره ورزشی- اقتصادی در جلسات حاضر بوده تا شاید بهترین خبری باشد که در کم تر از 48 ساعت باقی مانده به سال جدید، آبی پوشان را از بلاتکلیفی خارج کرده باشد، خبری که آنها را یک گام جلوتر از رقیب خود می اندازد، اگرچه هنوز وضعیت مدیرعاملی این باشگاه مشخص نیست و باید دید و به انتظار نشست که تا قبل از پایان سال، تکلیف آن نیز مشخص خواهد شد یا باید سال را بدون مدیرعامل به پایان برسانند.
البته همان طور که از شواهد پیداست، احمدسعادتمند که پیش از این نیز مسئولیت ریاست هیئت مدیره استقلال را بر عهده داشته و چندی قبل از این سمت استعفاء داده بود، برای مسئولیت مدیرعاملی به جمع آبی پوشان اضافه شده است، مدیری که حواشی چندانی نداشته و در سیستم مدیریت ورزش کشور از کارنامه قابل قبولی برخوردار است.
 در کارنامه مدیریتی ورزشی سعادتمند مسئولیت های فراوانی به چشم می خورد از سرپرستی فدراسیون ها تا مدیرعاملی باشگاه های ورزشی و هم چنین مدیریت پایگاه استعدادیابی وزارت ورزش تا مدیرکلی ورزش و جوانان استانها و... کارنامه ای که نشان میدهد او از قد و قواره مناسبی برای مدیریت برخوردار می باشد و مهم تر از تمامی مسئولیت ها، ریاست هیئت مدیره باشگاه استقلال را هم اگر اضافه کنیم متوجه می شویم او علاوه بر این که  به مدیریت ورزشی اشراف دارد، بخوبی با حواشی فوتبال و هیاهوی این ورزش نیز اگاه بوده و مدیر سرد و گرم چشیده ای در ورزش می باشد.

 اما سوال این است آیا حضور این مدیر کاربلد و استخوان خرد کرده در ورزش، بدون حمایت اعضای هیئت مدیره، همراه با اعتماد هواداران و پشتیبانی وزارت خانه، می تواند در جایگاه مهمی هم چون مدیرعاملی استقلال، تضمیین کننده موفقیت باشد؟
بدون تردید باشگاه های استقلال و پرسپولیس هر چقدر هم که در راس آنها یک مدیر توانمند حضور داشته باشد، شرایط بگونه ای پیش نمی رود تا از ظرفیت های مدیریتی بخوبی بهره برداری و مدیر منتصب و یا بعبارتی منتخب هیئت مدیره، برنامه های خود را پیاده نماید، بلکه آن چه که مهم است همراهی و همدلی و پای کار بودن تمامی اعضای هیئت مدیره خواهد بود.
در استقلال آیا این فضا فراهم است یا باید نگرش برخی از اعضای هیئت مدیره در این راستا تغییر نموده و از حواشی خود کاسته و بیشتر به فکر برنامه ریزی و رفع مشکلات عدیده ای باشند که استقلال را در طی چند فصل گذشته دچار حواشی بسیاری نموده است.
این که آقای موسوی و خلیل زاده دو عضو اقتصادی که در طی فصل جاری کمک های قابل قبولی هم به بدنه استقلال نموده و در خیلی از مواقع مشکلات مالی را بر طرف نموده اند که در جای خود قابل تقدیر است، اما حواشی به وجود آمده از سوی آنها که پیش از این در رسانه ها از خجالت هم در آمده اند، می تواند آرامش را به اردوی آبی پوشان بازگرداند( موسوی استعفاء داده که هنوز مورد تایید وزیر ورزش قرار نگرفته است) یا این که سعادتمند علی رغم اشراف به تمامی زیر و بم های مدیریتی در سطح اول ورزش کشور، باز هم باید اسیر حواشی خود ساخته ای از درون اعضای هیئت مدیره باشد!
جان کلام این که؛ استقلال با حضور سعادتمند شاید یکی از بهترین انتخاب های چند سال اخیرش را انجام دهد، اگرچه هنوز نه انتخاب رسمی صورت گرفته ونه حکمی صادر شده است، اما فضای موجود این را می گوید که عنقریب باید منتظر انتخاب و صدرو حکم  برای این مدیر ورزشی باشیم، ولی ای کاش قبل از این که بخواهیم مدیرعامل را انتخاب کنیم، یکبار برای همیشه تکلیف خود را با اعضای هیئت مدیره مشخص نماییم و به آنها تفهیم کنیم که استقلال جایی برای موج سواری نیست و لطفا با احساسات هواداران بازی نکنند.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.