تیم فوتبال پارس جنوبی جم، در سال ۹۸ بیشتر از هر تیم دیگری در لیگ برتر دچار تغییر و تحول شده است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

پارس‌جنوبی جم یکی از تیم‌هایی است که تغییرات زیادی در آن، طی ماه‌های گذشته رخ داده است. سال ۹۸ با مدیرعاملی بهرام رضاییان و سرمربیگری مهدی تارتار برای زردپوشان جمی آغاز شد و پارسی که تا نیم‌فصل اول لیگ هجدهم یکی از ۶ تیم بالای جدول به حساب می‌آمدند، رفته رفته درگیر حواشی و مشکلات مالی شدند.

بی‌پولی و قوانینی که اجازه کمک‌های مالی را از طرف وزارت نفت، به این تیم محدود می‌کرد؛ باعث شد تا در ابتدای سال ۹۸ بسیاری از جلسات تمرینی جمی‌ها با تعطیلی و اعتصاب همراه شود. این روند، پارس‌جنوبی را از بالای جدول هفته به هفته دور‌تر می‌کرد و در نهایت لیگ هجدهم با رتبه دوازدهمی برای پارس‌جنوبی به پایان رسید و شاگردان تارتار از ۳۰ بازی، ۳۰ امتیاز به دست آوردند.

بلافاصله در پایان لیگ هجدهم کاسه صبر مهدی تارتار لبریز شد و این مربی جوان جم را به مقصد مسجدسلیمان ترک کرد. در آن زمان بهرام رضاییان، فراز کمالوند را به عنوان جانشین تارتار انتخاب کرد و پوست‌اندازی جدید پارس‌جنوبی آغاز شد. لیست نفرات تیم پارس نشان می‌داد که برای لیگ نوزدهم تنها محمد نوری و شهرام گودرزی نسبت به لیگ هجدهم در این تیم باقی مانده‌اند و به جز این ۲ بازیکن، تمامی بازیکنان پارس، نفرات جدید بودند. با آغاز لیگ نوزدهم، عبدالرحیم خطیب سرپرست این تیم و محسن اسدی عضو هیئت مدیره باشگاه هم از سمت خود کنار رفتند و در عین ناباوری، پارس جنوبی بدون هیئت مدیره لیگ نوزدهم را آغاز کرد. خیلی طول نکشید که بهرام رضاییان هم صندلی مدیریت باشگاه را ترک کرد و به جای او مراد مرادی به صورت موقت سکان هدایت مدیریت این باشگاه را بر عهده گرفت.

مشکلات مالی، اما تنها چیزی بود که از پارس‌جنوبی جدا نمی‌شد. دوباره مشکلات مالی و دوباره زمزمه‌هایی مبنی بر شرکت نکردن پارس‌جنوبی در ادامه لیگ نوزدهم. نتیجه، استعفای فراز کمالوند از هدایت پارس‌جنوبی، در تعطیلات نیم‌فصل بود.

تعطیلات نیم‌فصل لیگ نوزدهم در حالی برای پارسی‌ها سر رسید که سومین سرمربی این تیم فقط طی چند ماه به هواداران معرفی شد. هومن افاضلی، به عنوان راه حل آخر مدیران پارس‌جنوبی به جم اضافه شد ودر کنار افاضلی، محسن بنگر که پیش از این سابقه بازی کردن برای پارس را داشته است، به عنوان دستیار افاضلی به پارس‌جنوبی اضافه شد. از حیث فنی و عملکرد، پارس‌جنوبی در حال حاضر باز هم مثل لیگ هجدهم در جایگاه دوازدهم قرار دارد. آن‌ها از ۲۱ بازی، ۲۰ امتیاز به دست آوردند، اما از منطقه سقوط، تنها ۴ امتیاز فاصله دارند و باید دید در پایان لیگ نوزدهم جایگاه شاگردان افاضلی چه خواهد بود.

پارسی‌ها بیش از هر تیم دیگری در لیگ نوزدهم و هجدهم از مشکلات مالی صحبت کردند. در ماه‌های اخیر حتی مرادی هم به دلیل برخی اختلافات با مدیران استانی تهدید به استعفا کرده بود و گویا صحبت‌هایی که مدیران استانی و باشگاه داشته‌اند، فعلا نوعی آتش بس را در اردوگاه پارسی‌ها و مدیران استانی به‌وجود آورده است. اما تا زمانی که قوانین به صراحت اجازه ورود کمک‌های مالی را به باشگاه‌های نفتی نمی‌دهد، انگار این آرامش، فقط قبل از توفان است و می‌توان پارس‌جنوبی را به همراه مشکلاتش آتشی زیر خاکستر دانست.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.