کارشناس داوری فوتبال ایران اعتقاد دارد، داور دیدار فولاد خوزستان - استقلال تهران در تصمیم‌گیری‌هایش برای اخراج دو بازیکن و سرمربی استقلال درست عمل کرده است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

نادر جعفری درباره عملکرد سیدمهدی سیدعلی در دیدار تیم‌های فولاد خوزستان و استقلال,‌ اظهار داشت: قضاوت این دیدار به نظر من مقداری تحت‌الشعاع فاصله بین بازی‌ها قرار گرفته بود. تعطیلی بلندمدت باعث می‌شود تا نوع فوتبال نسبت به قبل تفاوت پیدا کند. در این بازی تا حدی درگیری‌ها کمتر و پاس‌های بلند بیشتر بود که در نتیجه باعث می‌شد تحرک داور هم بیشتر شود. باید بگویم قضاوت این بازی و نوع فوتبال تحت تأثیر بیماری کرونا و فاصله بین بازی‌ها قرار گرفته بود که این موضوع خودش را در بازی نشان داد.

وی درباره اخراج علی کریمی, فرهاد مجیدی و عارف غلامی از سوی داور, خاطر نشان کرد: اخطار‌ها و اخراج‌هایی که داور تصمیم به آن گرفت, کاملاً درست و به موقع بود، ولی بهتر بود که سیدعلی بازی را مدیریت می‌کرد و فشار‌ را از بازی کاهش می‌داد. اخراج علی کریمی درست بود, چراکه در فاصله یک یا دو متری داور این بازیکن با آرنج به صورت بازیکن حریف زد و باید اخراج می‌شد. بعد از آن اعتراض بی‌مورد مجیدی بود که این اتفاق نیز نشان‌دهنده فشار بعد از تعطیلی لیگ است. در این صحنه نیز حتماً از سوی کمک داور یا داور چهارم حرکت غیرورزشی از سوی مجیدی گزارش شده و یا او مقابل داور رفتار یا صحبتی داشته است که داور دوباره کارت قرمز نشان داد.

این کارشناس داوری درباره اخراج سوم استقلال در نیمه دوم نیز یادآور شد: بازیکن معترض به تصمیم داور یک اخطار داشت و به داور حمله کرد. البته به نظرم این فشار‌ها به دلیل همان موضوع بیماری و تعطیلی بوده است که باعث شده بود آستانه تحمل بازیکنان و داور نیز پایین آمده باشد. با اینکه تصمیمات داور بازی در اخراج و اخطار‌ها درست بود، اما به نظرم داور می‌توانست تا حدی این فشار‌ها را با تصمیماتش کمتر کند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.