سرپرست تیم فوتبال سپاهان می‌گوید که بازیکنان این تیم با توجه به وضعیت کرونا از تقابل با تیم سایپا واهمه دارند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

رضا فتاحی، سرپرست تیم فوتبال سپاهان اصفهان در خصوص شرایط این تیم در وضعیت کرونایی و اینکه بازیکنان برخی تیم‌ها به این ویروس مبتلا شده‌اند و شاید لیگ تعطیل شود، گفت: اینکه سایر تیم‌ها کرونا دارند یا نه، در حیطه وظیفه باشگاه سپاهان نیست. ما تا به حال پنج مرحله تست کرونا داده‌ایم که همه منفی بودند. علت این است که ما در اصفهان شرایط نسبتاً بهتری در قیاس با شهرهای دیگر داریم و بازیکنان هم رعایت می‌کنند؛ اگرچه این بیماری شرایطی دارد که هر لحظه ممکن است افراد مبتلا شوند. امیدوارم مردم پروتکل‌ها را رعایت کنند و بتوانیم همه به سلامت از این بیماری عبور کنیم.

وی درباره وضعیت شهرهای جنوبی کشور که وضعیت قرمز است و اگر سپاهان در این شهرها بازی داشته باشد سفر خواهد کرد یا نه، اظهار داشت: ما تمام بازی‌های جنوب کشور را در نیم فصل اول انجام دادیم. از 9 بازی باقیمانده هم 3 بازی در تهران، یک بازی در تبریز و 5 بازی در اصفهان بود. برنامه لیگ را اعلام کرده‌اند و فدراسیون فوتبال که نه، از جاهای بالاتر باید بگویند فلان شهر امکان بازی کردن دارد یا نه. این نیست که یک تیم بگوید به این شهر می‌روم و به آن شهر نمی‌روم. مسئولان بهداشت کشور باید این مسئله را مشخص کنند که یک شهر آمادگی آن را دارد یا نه.

سرپرست تیم فوتبال سپاهان در واکنش به این سؤال که آیا خودش اعتقادی به ادامه مسابقات با این شرایط دارد یا نه، خاطرنشان کرد: پیش از اینکه تمرینات تیم‌ها در تاریخ اول خردادماه آغاز شود، نظرات‌مان را به صورت کتبی به فدراسیون پزشکی ورزشی، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ اعلام کردیم. آن زمان خواستار لغو مسابقات بودیم و خواستیم جلسه بگذارند تا تمام باشگاه‌ها نظرشان را بدهند. پس از اینکه تصمیم گرفته شد بازی‌ها ادامه پیدا کند، ما تمکین کردیم و الان هم هر تصمیمی بگیرند، تمکین خواهیم کرد.

فتاحی درباره اینکه آیا از بازی با تیم سایپا ترس ندارند به این دلیل که آنها هفته گذشته با استقلال مسابقه دادند و حالا مشخص شد استقلالی‌ها به کرونا مبتلا شده‌اند، گفت: همه نگران هستند. کسی هم که فوتبال بازی نمی‌کند و عادی زندگی می‌کند، نگران است. با این حال سایپایی‌ها شب گذشته تست دادند و مسئولان سازمان لیگ هم منتظر پاسخ هستند. یکی از بازیکنان استقلال هم شنیده‌ام که گفته در بازی با سایپا با کرونا بازی کرده و همین مسئله ترس و واهمه را به بازیکنان ما منتقل کرده است و از من سوال می‌کردند. امیدوارم اینطور نباشد و بازیکنان سایپا و تمام بازیکنان صحیح و سلامت باشد. ما هم به خاطر خودمان و خانواده‌مان پروتکل را رعایت می‌کنیم.

سرپرست تیم فوتبال سپاهان در واکنش به اینکه آیا اصلاً زیرساخت لازم برای رعایت تمام پروتکل‌ها وجود دارد یا نه، اظهار داشت: فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ به ما اعلام کردند از کشورهای اروپایی الگو گرفته‌اند، اما اجرای آن خیلی سخت است. با این حال در بازی با گل‌گهر سیرجان، آنطور که ناظر بازی گفته بود، توانسته‌ایم پروتکل‌ها را رعایت کنیم. نمی‌گویم صد درصد رعایت شده، اما تا آنجایی که توانستیم پروتکل‌ها را برای سلامت بازیکنان رعایت کردیم.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.