در حالی که این خبر منتشر شد که آخرین مهلت ارسال لیست تیم های حاضر در لیگ قهرمانان 9 مردادماه است اما در اعلام این تاریخ اشتباهی صورت گرفته و مهلت ارسال لیست 29 مرداد است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

امروز خبری در رسانه های مختلف خبری به نقل از روزنامه الرایه در رسانه های مختلف منتشر شد که آخرین مهلت ارسال لیست تیم های حاضر در لیگ قهرمانان روز 30 آگوست (9 مردادماه) جاری است. موضوعی که باعث شد تا باشگاه های ایرانی حاضر در رقابت های لیگ قهرمانان خودشان در یک شرایط فورسماژور برای تکمیل و ارسال لیست ببینند.

با این وجود اما افشین پیروانی مدیرتیم پرسپولیس امروز بعد از پیگیری هایی که در رابطه انجام داد اعلام کرد که مهلت ارسال لیست آسیایی تیم ها 29 مرداد ماه است و با این وصف تیم های ایرانی در حدود یک ماه رای بستن لیست نهایی و تکمیل نفراتشان برای این رقابت ها فرصت خواهند داشت.

کنفدراسیون فوتبال آسیا بعد از اینکه رقابت های لیگ قهرمانان آسیا به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شد ، سرانجام تصمیم گرفت که این مسابقات را در تاریخ 13 سپتامبر(23 شهریور) تا 3 اکتبر(12 مهرماه) برگزار کند. پیش از تیم های حاضر در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا دو بار؛ یک بار پیش از برگزاری مسابقات گروهی و یک بار هم قبل از مرحله یک چهارم نهایی می توانستند لیست خود را به کنفدراسیون فوتبال آسیا بفرستند، اما با توجه به طولانی شدن تعطیلات AFC مهلت جدیدی را برای ارسال این لیست تعیین کرده است.

براساس آنچه پیش از این کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرده بود هر تیم می تواند 5 بازیکن جدید را جذب کرده و سه بازیکن را می تواند جانشین بازیکنان مصدوم و آسیب دیده کند. با این وصف هر تیم حداکثر می تواند 8 نام جدید را به لیست خودش اضافه کند.

با توجه به بازی های باقیمانده لیگ برتر انتظار می رود این مسابقات تا پایان مرداد وحتی ابتدای شهریور ادامه داشته باشد و این شرایط تیم های ایرانی حاضر در رقابت های لیگ قهرمانان را برای بستن لیستشان کمی متفاوت تر از قبل کرده است به طوری که چهار تیم پرسپولیس، استقلال، سپاهان و شهرخودرو باید در حالی در کوران رقابت های لیگ برتر هستند برنامه های نقل و انتقالاتی شان را به گونه ای پیش ببرند که بتوانند در آخرین روزهای مرداد  لیست را تکمیل کرده و برای کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال کنند.

آنچه در این بین قابل ذکر است اینکه از میان 4 تیم ایرانی ، تنها پرسپولیس است که تقریبا شرایط نیمکتش برای فصل بعد تثبیت شده است و به نظر می رسد گل محمدی اگر اتفاق خیلی ویژه ای رخ ندهد سال آینده نیز هدایت این تیم را به عهده خواهد داشت و پرسپولیس از این نظر شرایط بهتری برای نقل و انتقالاتش خواهد داشت چرا که می تواند از هم اکنون براساس لیست یحیی کارش را پیش ببرد. سه تیم دیگر شرایطشان دستکم روی نیمکت صددرصد نیست و همین کار آن ها را برای بستن لیست فصل آینده با اما و اگر مواجه می کند.

نکته دیگر این است که برخی از بازیکنان کلیدی بخصوص در تیم های استقلال و پرسپولیس احتمالا در پایان فصل قصد جدایی از این تیم ها را داشته باشند و این کار این باشگاه ها را برای بستن یک لیست قدرتمند برای ادامه رقابت های لیگ قهرمانان دشوار می کند آن هم در حالی که می دانیم تقریبا هیچکدام از تیم های ایرانی حاضر در رقابت ها شرایط پایدار و مطمئنی در مرحله گروهی ندارند.

موضوع قابل توجه دیگر این است که تیم های حاشیه خلیج فارس در تعطیلی حاصل از کرونا برنامه ویژه ای را برای تقویت تیمهایشان ریخته اند به طوری که علاوه بر جذب بازیکنانی مثل دودو (الدحیل) و سانتی کازورلا(السد) صحبت از حضور برخی دیگر از ستاره های مطرح فوتبال مانند سامی خدیرا ، آلفردو مورلس ، یونس بلهنده و تعدادی دیگر از اسامی مطرح در تیم های رقیب نماینده های ایرانی به گوش می رسید.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.