پیشکسوت تیم فوتبال اسقلال گفت: مظلومی برای حضور در کادرفنی تیم ملی جوانان با من صحبت کرد اما از فدراسیون فوتبال کسی با من تماس نگرفته است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

محمد نوازی درباره مطرح شدن نامش به عنوان گزینه دستیاری پرویز مظلومی در تیم ملی فوتبال جوانان اظهار داشت: من تاکنون فقط با خود مظلومی صحبت کرده‌ام و بحث حضورم در کادر فنی تیم ملی جوانان رسمی و قطعی نشده است. انتخاب به عنوان سرمربی این تیم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به پرویز مظلومی تبریک گفته و برای وی آرزوی موفقیت دارم. اعتقاد دارم یکی از معضلات اصلی فوتبال ایران  بی توجهی به تیم‌های پایه است و باید با بها دادن به نفرات نوجوان و جوان، تیم خوبی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای بزرگسالانمان آماده کنیم.

وی افزود: اگر من در کادر فنی تیم جوانان باشم وظیفه دارم آنچه که بلد هستم در اختیار جوان‌ها بگذارم و خیلی خوشحال می‌شوم در کادر فنی حضور داشته باشم. امیدوارم اگر قرار است دستیار مظلومی باشم به تیم جوانان کمک کنم تا این تیم در رقابت های آتی نتیجه خوبی بگیرد.

مربی اسبق تیم فوتبال استقلال در باره این که آیا به جز او با حسین کاظمی هم برای حضور در کادر فنی تیم ملی جوانان صحبتی شده یا خیر، گفت: من درباره خودم می‌گویم که صحبت شده و اطلاعی از مذاکره با سایر نفرات ندارم. البته این گفتگو هم از طریق خود مظلومی انجام شده و فدراسیون فوتبال صحبتی با من نکرده است. شنیده‌ام مظلومی نام مرا در جلسه کمیته فنی هم مطرح کرده است.

نوازی در باره شرایط تیم ملی جوانان برای صعود به جام جهانی توضیح داد: ما در تمام رده‌ها از قبل مشکل داشتیم و این مشکلات روی هم تلنبار شده است. من کلی می‌گویم؛ شرایط تیم‌های پایه ایران در هیچ رده‌ای خوب نیست و به همین دلیل در مسابقات بین المللی دچار مشکل می‌شویم. به همین دلیل فکر می‌کنم فردی که در کادر فنی تیم ملی جوانان عضو می‌شود باید با سفر به شهرستان‌های مختلف وضعیت بازیکنان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مدنظر قرار بدهد.

 

وی در باره این که آیا فرصتی برای ارزیابی نفرات در فاصله حدود 70 روز تا رقابت‌های قهرمانی آسیا باقی مانده یا خیر، گفت: متأسفانه ما همیشه لحظه آخر تصمیم می‌گیریم. باید زودتر از اینها وضعیت کادر فنی تیم ملی جوانان مشخص می‌شد. اکنون پرویز مظلومی سرمربی تیم جوانان شده، اما من سوالم این است؛ چرا زودتر سرمربی این تیم مشخص نشد؟ به نظر من سرسری گرفتن تیم‌های پایه اتفاقی است که همیشه رخ می‌دهد.

گزینه مربیگری تیم ملی فوتبال جوانان در باره ارزیابی‌اش از تیم‌های ازبکستان، اندونزی و کامبوج حریفان ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا تصریح کرد: اکنون که شناخت خاصی از این تیم‌ها نداریم، زیرا حضور ما در کادر فنی تیم فوتبال ملی جوانان هم قطعی نشده است. پس از رسمی شدن حضورمان در کادر فنی تیم ملی جوانان، ‌ابتدا باید وضعیت را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بررسی کرده و با هر تیمی بازی داریم آن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به دقت مورد ارزیابی قرار دهیم. از طرفی کرونا هم شرایط ما را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای برگزاری دیدارهای تدارکاتی سخت کرده است و به همین دلیل کار دشواری برای آماده‌سازی تیم ملی جوانان وجود دارد. امیدوارم با حمایت فدراسیون فوتبال بتوانیم شرایط خوبی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای تیم ملی جوانان ایجاد کنیم.

نوازی در باره ارزیابی‌اش از آخرین وضعیت تیم استقلال گفت: همه می‌دانیم شرایط استقلال به دلیل کرونا گرفتن برخی بازیکنان، مصدومیت تعدادی دیگر از شاگردان مجیدی و البته افت و خیز تیم در نتیجه‌گیری به هیچ وجه خوب نیست. در کل لیگ نوزدهم سال خوبی برای استقلال نبود، من به پرسپولیسی‌ها برای قهرمانی‌شان تبریک می‌گویم و امیدوارم استقلال با تشکیل تیمی خوب در سال آینده بتواند ناکامی‌ سال‌های اخیرش را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ جبران کند.

وی در باره مشکل اصلی تیم استقلال که سبب ناکامی این تیم شده، گفت: من دیده‌ام مدیرعامل باشگاه استقلال برای به دست آوردن درآمد و بودجه به تازگی اقدام‌هایی انجام داده و حتی به کارخانه‌هایی مانند بیسکوئیت سازی و تولیدی لباس می‌رود. سعادتمند می‌خواهد به هر نحوی شده برای باشگاه درآمدزایی کند اما این که این اقدام‌ها نتیجه‌ای هم دارد باید منتظر زمان ماند. هر مدیری به استقلال می‌آید نهایت یک سال در این تیم می‌ماند و سپس عوض می‌شود. این باشگاه در همین فصل دو مدیر عامل و دو سرمربی عوض کرده، تمام این مسائل سبب افت تیم می‌شود.

پیشکسوت تیم استقلال افزود: وضعیت مدیریت استقلال مانند فردی است که پس از هماهنگ شدن در یک خانواده به سرعت وی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تغییر داده و در خانواده دیگری عضوش می‌کنند. زمان می‌برد وی با خانواده جدید هماهنگ شود، مربی هم همین است. باید زمان کافی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در اختیارش قرار دهیم و سپس درباره عملکردش صحبت کنیم. استقلال با استراماچونی وضعیت خوبی داشت و در صدر جدول بود اما پس از این که تیم صدرنشین شد ناگهان وی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تغییر داده و مربی دیگری را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ جایگزین کردند. تمام این موارد سبب شد مشکلات زیادی برای هواداران استقلال و این تیم ایجاد شود. قطعا بی‌ثباتی در مدیریت و کادر فنی مشکل اصلی استقلال است و در این میان تماشاگران و هواداران اذیت می‌شوند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.