باشگاه استقلال برای استفاده از داریوش شجاعیان همچنان بلاتکلیف است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

بعد از مصدومیت داریوش شجاعیان مسئولان باشگاه استقلال به دلیل پُر بردن لیست بازیکنانش نام این بازیکن را از فهرست خارج کردند، اما حالا چند هفته‌ای است که شجاعیان آماده بازی شده است و از طرفی با جدایی بودوروف، لیست این تیم، یک جای خالی دارد تا این بازیکن مشکلی برای اضافه شدن به جمع نفرات اصلی نداشته باشد.

استقلالی‌ها که پیش‌بینی می‌کردند لیگ جاری بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده اردیبهشت ماه به پایان می‌رسد و شجاعیان تا این زمان به آمادگی مطلوب نخواهد رسید، نام وی را از لیست خارج کردند، اما حالا با تغییر شرایط و طولانی شدن لیگ و با توجه به چهار هفته باقیمانده این درخواست را مطرح کرده‌اند.

فرهاد مجیدی نیز در همین راستا از مسئولان باشگاه درخواست کرده تا با رایزنی با مسئولان سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال زمینه بازگشت این بازیکن را فراهم کنند. به همین منظور و با توجه به درخواست کادرفنی، باشگاه استقلال نامه‌ای به سازمان لیگ فوتبال ارسال کرده و با توجه به شرایط متفاوت این تیم خواستار تعیین تکلیف درباره شجاعیان و صدور مجوز این بازیکن برای اضافه شدن به بازیکنان اصلی را دارد.

چندی پیش سعید رمضانی، سرپرست استقلال در این خصوص گفت: نامه فیفا در خصوص شجاعیان آمده و مشکل خاصی در این رابطه وجود ندارد. با این‌حال قرار است جلسه نهایی این موضوع در سازمان لیگ برگزار شود تا به صورت رسمی بتوانیم از شجاعیان در رقابت‌های پیش روی استفاده کنیم.

با وجود اینکه فدراسیون بین‌المللی فیفا پاسخ استعلام فدراسیون فوتبال را داده است و مخالفتی نکرده و در آن تاکید کرده با توجه به شرایط غیرمعمول موجود نهایت همکاری را با باشگاه‌ها داشته باشند و سخت نگیرند، اما فدراسیون فوتبال در این خصوص سکوت اختیار کرده و پاسخ شفاف و روشنی به این درخواست نداده است.

به نظر می‌رسد مسئولان سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال از ترس اعتراض تیم‌های بالانشین که در رقابت برای کسب سهمیه هستند با امروز و فردا کردن به دنبال کُشتن زمان برای نزدیک شدن به پایان لیگ هستند تا بیشتر از این درگیر حواشی نشوند.

نکته جالب توجه در این میان این است که حتی AFC هم از باشگاه‌های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا درخواست کرده است تا نام بازیکنان جدید خود را برای از سرگیری دور جدید مسابقات اعلام کنند، اما فدراسیون فوتبال باوجود بخشش نهادهای بالادستی حاضر به همکاری با باشگاه استقلال نیست تا آن ضرب‌المثل معروف در اذهان تداعی شود.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.