شانس بالای استقلال برای نائب قهرمانی

«سه هفته به پایان لیگ نوزدهم باقی مانده است و لحظه به لحظه به حساسیت رقابت برای کسب مقام نائب قهرمانی افزوده می‌شود.»

به گزارش فرتاک ورزشی،

نتایج هفته بیست‌و هفتم کفه ترازو را به شدت برای آبی‌های تهران سنگین کرد و آنها با شکست سپاهان، رقیب مستقیم خود به کسب عنوان دومی و سهمیه لیگ‌قهرمانان آسیا امیدوار شدند هرچند که هیچ چیز تمام نشده است و این سه هفته پایانی می‌تواند آبستن حوادث زیادی باشد.

 استقلال در سه هفته پایانی باید به مصاف تیم‌های شهر خودرو، پیکان و شاهین شهرداری بوشهر برود.

سپاهان مقابل نساجی، شهر خودرو و پیکان قرار خواهد گرفت.

تیم تراکتور هم شاهین شهرداری بوشهر ، ماشین‌سازی و  فولاد خوزستان را در پیش دارد.

تیم شهر خودرو هم به عنوان مدعی چهارم باید مقابل استقلال، سپاهان و نساجی صف‌آرایی کند.

با توجه به نتایج این تیم‌ها در سه هفته پایانی دور رفت باید استقلال را نائب قهرمان لیگ نوزدهم دانست.

در سه بازی پایانی نیم فصل اول استقلال با برد مقابل شهر خودرو، شاهین و کسب تساوی با پیکان ۷ امتیاز را از ۹ امتیاز ممکن کسب کرد.

سپاهانی ها با دو تساوی مقابل نساجی و شهر خودرو و پیروزی مقابل پیکان ۵ امتیاز را به حساب خود واریز کردند.

پر شورهای تبریزی با شکست مقابل ماشین‌سازی، تساوی با شاهین و برد فولاد خوزستان ۴ امتیاز را جمع‌آوری کردند.

شهر خودرو هم در هفته‌های سیزدهم، چهاردهم‌و پانزدهم با شکست مقابل استقلال و تساوی با سپاهان و نساجی تنها دو امتیاز به اندوخته‌های خود اضافه کردند.

استقلال در سه هفته پایانی نیم فصل اول به نسبت رقبا عملکرد بسیار بهتری را داشته است.

اما این نکته حائز اهمیت است که شرایط بسیار متفاوت از دور رفت است و تیم‌های پیکان، شاهین و ماشین سازی که با مدعیان کسب سهمیه دیدار دارند در حال تلاش برای بقا هستند و قطعا با تمام توان به میدان خواهند آمد.

از طرفی بازی‌های مستقیم شهر خودرو با سپاهان و استقلال در سرانجام جدولی به شدت تأثیر گذار است و این تیم مشهدی  با کسب شش امتیاز دیدار با استقلال و سپاهان، می‌تواند جایگاه خود را بهبود بخشد و به کسب سهمیه امیدوار باشد.

در این بین نباید فولاد را فراموش کرد که با یک بازی کمتر نسبت به بقیه تیم‌ها، مدعی جدی کسب سهمیه است و در صورت موفقیت  مقابلسایپا و پارس جنوبی که در خطر سقوط هستند و تراکتور  مدعی کسب سهمیه و همچنین دیدار عقب افتاده مقابل نفت مسجد سلیمان، می‌تواند سال آینده خود را در جمع نمایندگان فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا ببیند.

در هر صورت سه هفته باقی مانده با حساسیت زیادی پیگیری می‌شود و بر روی کاغذ شانس استقلال بیش از سایر تیم‌ها است اما باید دید معادلات در زمین فوتبال همانند معادلات روی کاغذ رقم خواهد خورد؟

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.