سپاهان در اولین بازی بعد از جدایی امیر قلعه‌نویی، شهر خودرو را در اصفهان شکست داد تا امیدهایش برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا زنده شود.

سروش رفیعی هافبک بازیساز سپاهان که یکی از گل‌های تیمش را در این بازی به‌ثمر رساند، در خصوص برد برابر شهر خودرو، از دست دادن قهرمانی و مسائل مختلف دیگر به سوالات همشهری ورزشی پاسخ داده است.

بالاخره بعد از چند هفته ناکامی در یک بازی مهم سه امتیاز را گرفتید.

بله، بازی حساسی بود و هر دو تیم به این برد نیاز داشتند که این موضوع باعث شد بازی جذابی ببینیم. خدا را شکر که برنده شدیم و به هواداران سپاهان تبریک می‌گویم.در هفته آخر هم با پیکان روبرو می‌شویم که بازی آسانی نیست ولی امیدوارم به برد برسیم و در نهایت رتبه‌ای را به دست بیاوریم که سهمیه لیگ قهرمانان را بگیرم. از طرفی فکر می‌کنم نتایج جام حذفی هم در جدول لیگ برتر تاثیرگذار است. امیدوارم اتفاقات خوبی برای سپاهان رخ دهد.

یک گل قشنگ هم در این بازی زدی ولی چرا امسال کم گل زدی؟

خوشحالم که گل زدم و تیم برنده شد، برای من موفقیت تیم مهم است و اگر بازی را نمی‌بردیم، این گل برایم ارزشی نداشت. هر بازیکنی که در خط هافبک بازی می‌کند دوست دارد گل بزند ولی شرایط در این فصل آنطور که دلم می‌خواست پیش نرفت. یک مقدار هم در بازی‌های اخیر بابت گلزنی بدشانس بودم و موقعیت‌هایم به هدر می‌رفت. از طرفی گاهی اوقات هم مجبور می‌شدم بیشتر به خط هافبک کمک کنم.

در مجموع از عملکردت در این فصل راضی هستی؟

من هر اتفاقی بیفتد راضی هستم و خدا را هم شکر می‌کنم. شاید از لحاظ فوتبالی از خودم انتظار بالایی داشته باشم ولی همینکه سالم هستم خدا را شکر می‌کنم.

چرا سپاهان امسال قهرمانی را از دست داد؟

شکست یا موفقیت دلایل مختلفی دارد و نمی‌توان فقط در یک مورد صحبت کرد. امسال شرایط از یک جایی برای سپاهان خوب پیش نرفت و مهترین چیزی که تیم ما را با مشکل مواجه کرد بدشانسی بود. این بدشانسی منجر به از دست دادن چند امتیاز حساس شد و فشار روانی زیادی را روی تیم ما ایجاد کرد چون سپاهان تیم بزرگی است و انتظارات از این تیم بالا است. ما خیلی سخت گل می‌زدیم و راحت هم گل می‌خوردیم، واقعا در چند بازی بدشانس بودیم و نتایج دلخواه را نگرفتیم. از طرفی عملکرد پرسپولیس شانسی به دیگر مدعیان قهرمانی نمی‌داد چون آنها واقعا خوب امتیاز گرفتند و در نهایت قهرمان شدند. ما خیلی بدشانس بودیم و گاهی اوقات فوتبال به شما اجازه نمی‌دهد به آن چیزی که می‌خواهید دست پیدا کنید.

قلعه‌نویی در این چند هفته در اصفهان به شدت مورد انتقاد قرار گرفت. در این خصوص چه صحبتی داری؟

من بعد از بازی با شهر خودرو، این برد را به قلعه‌نویی تقدیم کردم که برای سپاهان خیلی زحمت کشید. سپاهان همیشه برای قهرمانی جنگیده و از طرفی توقعات از این تیم بسیار بالا است ولی در فوتبال همه چیز منوط به نتیجه‌گیری است. سپاهان هم تیمی نیست که هواداران یا دیگر به هر نتیجه‌ای که این تیم بگیرد راضی باشند. یک تیم اگر زشت‌ترین فوتبال را هم بازی کند ولی نتیجه بگیرد، کسی چیزی نمی‌گوید ولی وقتی تیمی نتیجه نمی‌گیرد انتقادها شروع می‌شود و اول از همه هم از سرمربی انتقاد می‌کنند. این چیزها در همه کشورها وجود دارد و البته در فوتبال ما شکل پررنگ‌تری به خود می‌گیرد. وقتی تیمی نتیجه نمی‌گیرد هر فردی به خودش اجازه می‌دهد که هر گونه قضاوت یا انتقادی داشته باشد. برای من این چیزها مهم نیست، اگر یک فرد حتی موفق هم باشد برخی اگر بخواهند انتقاد کنند، دنبال یک بهانه می‌گردند تا ایراد بگیرند.

آیا خبر داری که سرمربی فصل بعد سپاهان چه کسی است؟

فعلا که تکسیرا هدایت تیم را بر عهده دارد. در این مورد مسئولان باشگاه تصمیم‌گیرنده هستند ولی نظر من فقط به عنوان یک بازیکن این است که تکسیرا گزینه خوبی برای سپاهان محسوب می‌شود. او به‌خوبی تیم را می‌شناسد و دو سال با سپاهان زندگی کرده است. تکسیرا حالا از فوتبال ایران هم شناخت خوبی پیدا کرده و خیلی هم انگیزه دارد. او در این چند روز هم سعی کرد شرایط ذهنی بازیکنان را تغییر بدهد. نظر من این است که تکسیرا می‌تواند اصلی‌ترین گزینه برای سپاهان باشد، این مربی به خاطر شناخت خوبی که از سپاهان دارد یک گزینه ایده‌آل برای هدایت تیم است.

خودت در سپاهان می‌مانی؟

یک سال دیگر با سپاهان قرارداد دارم و بازی در این تیم برایم افتخار است. البته دوست دارم یک بار دیگر بازی در خارج از ایران را تجربه کنم ولی تحت قرارداد باشگاه سپاهان است. امیدوارم فصل آینده بتوانیم اتفاقات خوبی را برای سپاهان رقم بزنیم.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.