تیم فوتبال پرسپولیس با برتری ۳ بر صفر برابر سایپا با ۶٧ امتیاز به کار خود در لیگ برتر پایان داد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

در جریان هفته سی‌ام لیگ برتر فوتبال ایران تیم فوتبال پرسپولیس از ساعت ٢٠:۴۵ در ورزشگاه آزادی میزبان سایپا بود که این دیدار در نهایت با برتری ۳ بر صفر پرسپولیس به پایان رسید. 

گل‌های پرسپولیس‌  را در این دیدار وحید امیری در دقیقه ۴، اوساگونا در دقیقه ۴۵ و علی علیپور در دقیقه ٨٩ به ثمر رساندند. 

آغاز این دیدار با بازی هجومی پرسپولیس همراه بود. شاگردان گل‌محمدی که این دیدار برایشان تشریفاتی بود، سعی داشتند با آرامش بیشتر حملاتی را روی دروازه سایپا طراحی کنند. در دقیقه ۴ بازی روی حرکت خوب سیامک نعمتی و پاس در عمق او، وحید امیری درون محوطه جریمه صاحب توپ شد و با ضربه پای چپ دروازه را باز کرد.

دو دقیقه بعداز گل پرسپولیس، بازیکنان سایپا این فرصت را داشتند که بازی را به تساوی بکشانند اما شوت رضا جعفری که از پشت محوطه جریمه زده شد، از بالای دروازه پرسپولیس به اوت رفت.

در دقیقه ٢٠، سعید حسین‌پور از پشت محوطه جریمه سایپا دروازه این تیم را هدف قرار داد و در ادامه توپ برگشتی را اوساگونا به گل تبدیل کرد اما داور این گل را به دلیل آفساید، مردود اعلام کرد.

در دقیقه ٣٧ سایپا رو یک ارسال کرنر این فرصت را داشت که گل تساوی را به ثمر برساند اما ضربه سر آرمان رمضانی راهی اوت شد.

با گذشت زمان با وجود اینکه سایپایی‌ها سعی داشتند گل خورده را جبران کنند اما حملات آنها خطر آنچنانی رو دروازه پرسپولیس خلق نکرد.

در آخرین ثانیه‌های نیمه نخست اوساگونا گل دوم بازی را روی پاس بشار رسن برای پرسپولیس به ثمر رساند.

در نیمه دوم این دیدار سایپا که خطر سقوط را احساس می‌کرد با تعویض دو بازیکن سعی کرد روند بازی را تغییر دهد تا با طراحی حملاتی دروازه پرسپولیس را باز کند. شاگردان صادقی در دقیقه ۵۴ فرصت خوبی به دست آوردند اما ضربه سر محمدرضا سلیمانی راهی اوت شد.

در ادامه و در دقیقه ۵۶ حسین کامیاب پشت محوطه جریمه پرسپولیس صاحب توپ شد اما ضربه او با برخودار به مدافعان پرسپولیس‌ به کرنر تبدیل شد.

با همین روند فشار سایپایی‌ها بیشتر شد تا اینکه در دقیقه ۵٨ آرمین سهرابیان هم فرصت خوبی به دست آورد اما ضربه برگردان او، با اختلاف کمی راهی اوت شد.

بعد از حملات پر فشار سایپا، پرسپولیسی‌ها سعی داشتند از لاک دفاعی خارج شوند و روی دروازه حریف موقعیت گل ایجاد کنند. در دقیقه ۶٠ مهدی ترابی با یک شوت زیبا دروازه سایپا را هدف قرار داد اما شوت راهی به دروازه پیدا نکرد. دقایقی پس از این صحنه، شاگردان گل‌محمدی صاحب یک ضربه ایستگاهی شدند و اینبار هم ترابی سعی داشت دروازه سایپا را باز کند اما شوت او به تیرک عمودی دروازه برخورد کرد.

در ادامه این دیدار امید عاشقانه پشت محوطه جریمه سایپا صاحب توپ شد و با یک شوت دروازه را هدف قرارداد اما شوت این بازیکن هم به اوت رفت.

در دقیقه ٨٩ روی یک حرکت زیبا علی علیپور با شوت محکمی گل سوم تیمش را به ثمر رساند.

با این نتیجه پرسپولیس ۶٧ امتیازی شد و به کار خود در لیگ برتر پایان داد. این تیم با هدایت برانکو در سه دوره قبلی لیگ برتر با امتیازات ۶١، ۶۴، و ۶۶ امتیاز به قهرمانی رسیده بود که امسال بیشترین امتیاز چهار سال اخیر را کسب کرد.

ترکیب پرسپولیس: رادوشوویچ ، محمد حسین کنعانی‌زادگان، سید جلال حسینی، محمد نادری، سیامک نعمتی، سعید حسین‌پور (٧٠ علیپور)، احمد نورالهی، بشار رسن، مهدی ترابی (٧٨ مهدی شیری)، وحید امیری و اوساگونا (٧٠ عالیشاه)

ترکیب سایپا: محمدحسین اکبر منادی، سعید محمدی فرد، طاها شریعتی، رضا جعفری (۴۶ مجید علیاری)، آرمان رمضانی، آرمین سهرابیان، عارف حاجی عیدی، حسین کامیاب، ابوالفضل جلالی، محمد صادق بارانی، مرتضی آقاخان (۴۶ محمدرضا سلیمانی)

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.