عضو هیئت رییسه فدراسیون فوتبال گفت: فوتبال ایران حدود ۴۵ میلیارد تومان به خارجی‌ها بدهی دارد، تمام این مشکلات به نظام فوتبالی ما بر می‌گردد.

صادق درودگر، عضو هیئت رییسه سازمان لیگ درباره انتقاد‌هایی که به قانون ممنوعیت جذب بازیکنان و مربیان خارجی مطرح شده اظهاراتی داشت که در ادامه مهم‌ترین بخش‌های آن را می‌خوانید:

*برخی از دوستان خیال‌پرداز هستند و با خیال‌پردازی خبر تولید می‌کنند. این کار به یک رویه تبدیل شده و برخی افراد به این کار اعتیاد پیدا کرده اند و می‌خواهند بگویند که از همه چیز خبر دارند. فوتبال ایران حدود ۴۵ میلیارد تومان به خارجی‌ها بدهی دارد. تمام این مشکلات به نظام فوتبالی ما بر می‌گردد. باشگاهی را نمی‌بینید که چنین مشکلی نداشته باشد.

*نصیرزاده، شیرازی، قنبرزاده، بهاروند و خودم در تصویب این قانون نقش داشته‌ایم. ما به فدراسیون فوتبال این قانون را پیشنهاد کردیم، زیرا فوتبال در اختیار فدراسیون فوتبال است و ما نقش مجری را ایفا می‌کنیم.

*این قانون به ویلموتس ارتباطی ندارد و برای باشگاه‌ها وضع شده است. حمیرا اسدی، مدیر دپارتمان روابط بین‌الملل فدراسیون فوتبال یک برنامه مطالعاتی را آغاز کرد که گزارش آن ۳۱ اردیبهشت ماه ابلاغ شد و براساس آن شمار بازیکنان و مربیانی که در فیفا از باشگاه‌های ایرانی شکایت کرده‌اند، مشخص شده بود.

*بضاعت فوتبال کشور ما در سال ۷۶ به اندازه‌ای بود که تنها ۱۷ میلیارد تومان درآمد داشت اما درآمد‌های فوتبال امسال به ۱۲۰ میلیارد تومان رسیده و بیشتر این پول دریافت شده است.

*در حال حاضر کشور ما شرایط ویژه‌ای دارد و هیچ کشور دیگری مانند ما نیست. محدودیت‌های اقتصادی زیادی داریم و نباید در باتلاق بدهی فرو برویم.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.