«تیم استقلال تهران با شکست قهرمان لیگ به فینال جام‌حذفی رسید»

به گزارش فرتاک ورزشی،

شهرآورد ۹۳ در مرحله نیمه‌نهایی جام‌حذفی فصل ۹۸_۹۹ برگزار شد و آبی‌پوشان تهرانی با شکست رقیب‌سنتی خود به فینال مسابقات راه پیدا کردند.

آبی پوشان که بازی را با گل زودهنگام مهدی قائدی  آغاز کردند، در نیمه اول بازی خوبی را ارائه دادند، و موفق شدند با پیروزی به رختکن بروند.

یحیی گل‌محمدی که در ترکیب اولیه خود دچار اشتباه شد با دو تعویض توانست اشتباه خود را جبران کند، و در آغاز نیمه دوم با گل زودهنگام بازی را به تعادل کشاندند.

پس از گل تساوی بازی دچار افت شد و مالکیت پرسپولیس بیش از هر چیزی به چشم آمد.

گل دقایق پایانی علیپور روند بازی را به سود سرخ‌ها تغییر داد و هیجان را به بازی بازگرداند.

اما آبی پوشان بازی را تمام شده ندانستند و باگل محمد دانشگر در دقایق تلف شده بازی را به وقت‌های اضافه کشاندند.

سی دقیقه وقت اضافه با توجه به خستگی بازیکنان  بدون هیجان خاصی ادامه پیدا کرد و احتیاط حرف اول را در این 30 دقیقه زد.

با سوت پیام حیدری در پایان ۱۲۰ دقیقه، بازی به ضیافت پنالتی‌ها کشیده شد و تمرکز پنالتی‌زنان استقلال بیشتر از بازیکنان سرخ‌پوش بود و دو پنالتی از دسته رفته توسط احمد‌نوراللهی و اوساگونا برای  پرسپولیسی‌ها به همراه گل‌های دیاباته، وریا‌غفوری، ملیچ و امیر‌ارسلان مطهری از روی نقطه پنالتی برای آبی پوشان بازی را با نتیجه ۶ بر ۳ به پایان رساند و حکم صعود به فینال را برای استقلالی‌ها امضا کرد.

عدم تمرکز بازیکنان پرسپولیس در این بازی نقطه اختلافشان با بازیکنان آبی پوش بود و اشتباهات یحیی در ارنج اولیه فرصت برای رقیب مهیا کرد.

نظم تیمی شاگردان مجیدی در این دیدار با وجود نبود چند مهره اصلی قابل تمجید است و مزد این نظم و هماهنگی را در این دیدار با صعود به فینال گرفتند.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.