درحالی که اغلب فوتبالیست‌های دنیا به دلیل شیوع کرونا و کاهش درآمدهای باشگاه‌های خود حاضر به کاهش مبالغ قراردادشان شده‌اند اما در فوتبال ایران درست عکس این اتفاق رخ داده و قیمت فوتبالیست‌های ایرانی سر به فلک گذاشته است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

سیدمهدی سیدصالحی که سابقه بازی در تیم‌های سپاهان، استقلال، پرسپولیس و تراکتور را دارد، درخصوص افزایش قیمت نجومی فوتبالیست‌ها در ایران گفت: اگر بازیکنانی که الان در فوتبال ایران حضور دارند ادعای دریافت 10 میلیارد برای یک فصل دارند پس زمانی که ما بازی می‌کردیم باید 20 میلیارد می‌گرفتیم. واقعا جای تعجب دارد بازیکنانی که در یکی از بی‌کیفیت‌ترین لیگ‌های فوتبال ایران در 20 سال اخیر بازی کرده‌اند چرا این همه قیمت‌های خود را بالا برده‌اند؟ البته در فوتبال بی در و پیکر ایران که بساز و بفروش‌ها مدیر شده‌اند هم تعجبی ندارد که هر اتفاقی رخ دهد.

او ادامه داد: برای من جای سوال دارد که باشگاه‌های ورشکسته ایرانی با این همه مشکلات مالی چطور می‌خواهند از پس مطالبات میلیاردی بازیکنان بربیایند؟ شک نکنید سال آینده کمیته انضباطی پر از شکایت بازیکنان به‌دلیل عدم دریافت مطالبات‌ خود می‌شود و آن‌وقت است که همه می‌آیند و می‌گویند بستن قراردادهای میلیاردی اشتباه است. ای کاش الان فدراسیون فکری به حال این موضوع کند و به فکر نوشدارو بعد مرگ سهراب نباشد. الان فدراسیون باید همه مدیران باشگاه‌ها را جمع کند و سقف مالی برای قراردادها تعیین کند. باشگاه‌ها هم باید با هم متحد شوند و از دادن پول گزاف به بازیکنان درجه 2 و 3 خودداری کنند وگرنه سال آینده یکی از شلوغ‌ترین سال‌های کمیته انضباطی در فوتبال ایران خواهد بود.

سیدصالحی با بیان اینکه روی نحوه قرارداد بستن باشگاه‌ها باید نظارت شود، افزود: باشگاه‌ها جز برای یکی، دو بازیکن نباید هزینه میلیاردی کنند. اگر همه مدیران با هم متحد شوند و به خرید بازیکنان معمولی با قیمت بالا بروند از تیم‌های امید و لیگ دسته اول بازیکن بیاورند دیگر کسی جرات نمی‌کند مبلغ پرت و دور از انتظار به باشگاه‌ها پیشنهاد دهد. مگر بازیکنان ایرانی مسی و رونالدو هستند که چنین رقم‌هایی را به باشگاه‌ها پیشنهاد می‌دهند.

مهاجم اسبق فوتبال ایران در ادامه گفت: متاسفانه دلال‌ها کل فوتبال ایران را تحت سلطه خود درآورده‌اند. با احترام به خبرنگاران سالم و زحمتکش باید بگویم که دلال‌ها در رسانه‌ها آدم دارند و با اخبار دروغ قیمت بازیکنان خود را بالا می‌برند. از سازمان بازرسی کشور خواهش می‌کنم هرچه زودتر وارد فوتبال شود و قراردادهایی که در آنها دلالان بیشترین سهم را دارند بررسی کند. عجیب است که هرچقدر کیفیت فوتبال پائین می‌آید قیمت‌ها بالا می‌رود.

سیدصالحی با بیان اینکه برای ورود به چرخه مربیگری در فوتبال باید به دلالان باج داد، خاطرنشان کرد: این واقعیت تلخ فوتبال ایران است اما شخصا حاضر نیستم به هیچ فردی در زندگی‌ام باج دهم. من با سابقه بازی در 4 تیم بزرگ فوتبال ایران و به عنوان کارشناسی که در تلویزیون و رادیو فوتبال آنالیز می‌کنم به دلیل حضور نداشتن در شبکه دلالی نتوانسته‌ام تاکنون تیم بگیرم اما می‌بینیم هرسال مربیانی که کارنامه ضعیف دارند و تیم‌هایشان به دسته اول سقوط می‌کنند چون با دلال‌ها کار می‌کنند تیم می‌گیرند و در بالاترین سطح فوتبال ایران حضور دارند. از رسانه‌ها خواهش می‌کنم مقابل دلالان بایستند و پای آنها را از فوتبال ایران ببرند. در این مساله رسانه‌ها نقش مهمی دارند و باید برای سالم‌سازی فضای فوتبال تلاش کنند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.