پرسپولیس به شکلی رؤیایی صدرنشین گروه سوم مسابقات لیگ قهرمانان آسیا شد و امروز باید در دیدار یک‌هشتم نهایی به مصاف السد قطر برود.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 طبیعتا این مهم‌ترین بازی امسال سرخپوشان است؛ مسابقه‌ای که پیروزی در آن، پرسپولیس را به جمع 8 تیم برتر آسیا می‌رساند. مهم‌تر اینکه در ادامه راه، تیمی قوی‌تر از همین السد دیده نمی‌شود؛ بنابراین شاید اغراق نباشد اگر از بازی امروز به‌عنوان فینال زودرس برای پرسپولیس یاد کنیم.

پرسپولیس الان در موقعیتی قرار دارد که الشارجه امارات پیش از بازی قبلی در آن قرار گرفته بود. چرا پرسپولیسی‌ها پنجشنبه گذشته تا این حد الشارجه را جدی گرفتند و از ثانیه اول یک بازی فوق‌العاده ارائه دادند؟ چون شارجه در 2 بازی قبلی برابر الدحیل و التعاون به پیروزی‌های پرگل دست یافته بود. با همین استدلال، الان پرسپولیس هم برای السد تبدیل به تیمی ترسناک شده که آنها با نهایت دقت و وسواس مقابلش به میدان خواهند آمد. بنابراین به‌طور قطع باید گفت خبری از پیروزی آسان نیست. پرسپولیس برای صعود، باید دو برابر دقیق‌تر و جدی‌تر از مسابقه پنجشنبه باشد. شارجه نتوانست پیروزی‌های قبلی‌اش را فراموش کند و به سختی تنبیه شد. طبیعتا اگر پرسپولیس هم در باد آن برد چهار گله بخوابد، پشیمان خواهد شد؛ ندامتی که البته سودی هم ندارد.

  قرار نیست توهمات دایی جان ناپلئونی داشته باشیم و آن را به دیگران هم تسری بدهیم، اما به هر حال السد تنها بازمانده میزبان در این مسابقات است؛ تیمی که ژاوی هرناندس بزرگ را روی نیمکتش دارد. طبیعی است که برخی عوامل مسابقه و شاید حتی کادر داوری، در ناخودآگاه‌شان بی‌میل نباشند حضور این تیم در مراحل بالاتر مسابقات ادامه بیابد. بنابراین پرسپولیسی‌ها باید با هوشیاری کامل به میدان بروند؛ کزگ دست داور ندهند و اگر هم شاهد اتفاق نسنجیده‌ای بودند، به جای طغیان و اعتراض با تلاش دنبال جبران مافات باشند. جز این راهی نیست. این آرامش هم در درجه اول از کادر فنی و مدیریتی به بدنه تیم تزریق می‌شود.

  امروز خودباوری بزرگ‌ترین و ارزشمندترین اندوخته پرسپولیس در آسیاست. این تیم با گلباران کردن حریف اماراتی دست به‌کار بزرگی زد و حالا تک‌تک عناصرش به «توانستن» خود واقف هستند. حامد لک به اینکه می‌تواند هر توپی را بگیرد، سرلک به اینکه می‌تواند وسط زمین را جمع کند، سیامک نعمتی به اینکه می‌تواند دفاع راست خوبی باشد، احسان پهلوان به اینکه می‌تواند بخشی از جای خالی ترابی را پوشش بدهد و عیسی آل‌کثیر به اینکه می‌تواند برای پرسپولیس گل بزند. شاید روز اول حضور پرسپولیس در دوحه، چنین باورهایی چندان پررنگ نبود، اما حالا اعتماد به نفس تیم آنقدر هست که انتظار داشته باشیم پرسپولیس را در مراحل بالاتر ببینیم.

  فوتبال ایران به صعود نمایندگانش تا مراحل بالاتر نیاز دارد. ما پارسال در لیگ قهرمانان آسیا بد نتیجه گرفتیم و امسال هم 2 تیم‌مان در مرحله گروهی اوت شدند. پرسپولیس یک‌بار با پیشروی تا فینال، به تنهایی 4 سهمیه قطعی و مشروط ایران را نگه داشت، اما امسال هم اگر قرار باشد آن جلوها نماینده نداشته باشیم، شاید بخشی از سهمیه‌مان را از دست بدهیم. سهمیه کشورها در لیگ قهرمانان هر دو سال یک‌بار تعیین می‌شود. به این موضوع اضافه کنید نیاز ضروری باشگاه به پاداش‌های مالی و دلاری را. پس پرسپولیس حالا حالاها باید در قطر بماند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.