به گزارش فرتاک ورزشی،

محمود فکری رکورددار بازی با پیراهن استقلال در طول تاریخ است؛ یک شخصیت سالم و کم‌هیاهو که پارسال نتایج بسیار خوبی در قائم‌شهر گرفت. با این همه چند نکته در مورد حضور او در استقلال وجود دارد.

 1- فکری اخیرا چالش‌هایی با هواداران استقلال داشته است. او پیش از آغاز دوباره لیگ برتر، جزو معدود استقلالی‌هایی بود که به صراحت گفت اگر قرار به عدم‌انجام بازی‌ها باشد، باید پرسپولیس را به‌خاطر فاصله امتیازی زیادش با رقبا به‌عنوان تیم قهرمان معرفی کنند. اظهارنظر صادقانه فکری موجی از حملات مجازی علیه او را به‌دنبال آورد. از این منظر شاید حضور فکری در استقلال به منزله رویارویی او با بخشی از بدنه هواداران تندرو باشد. با این همه آقای مربی نباید بترسد و به‌خاطر مشتی هوچی‌گر، سنگر را خالی کند. اتفاقا در مقابل این قشر از هواداران، باید از افراد معتدل و میانه‌رو مثل فکری حمایت کرد.

  2- اما فکری در استقلال مشکلاتی خواهد داشت. نخستین و مهم‌ترین دردسر او، همان مسئله‌ای است که فرهاد مجیدی را به زانو درآورد؛ سایه سنگین استراماچونی. باید دید آیا قاطبه هواداران استقلال این‌بار از سرمربی تیم‌شان حمایت می‌کنند یا باز قرار است بعد از هر باخت سراغ استراماچونی را بگیرند؟ فراموش نکنیم هنوز بسیارند مدیرانی که با استفاده از نقطه‌ضعف هواداران استقلال، در مورد بازگشت استراماچونی، وعده سر خرمن بدهند. اما مهم این است که مردم در فراز و نشیب‌ها پشت فکری باشند. آیا امروز در استقلال چنین فضایی وجود دارد؟ درست نمی‌دانیم.

  3- محمود فکری در حال عقد قرارداد با یک سرپرست موقت است؛ کسی که معلوم نیست چند وقت در این منصب دوام خواهد آورد. اگر مدیر بعدی چندان به فکری اعتماد نداشته باشد کار او سخت خواهد شد. به علاوه پنجره‌های نقل‌وانتقالاتی باشگاه بسته است و روشن نیست با شروع لیگ بتوان از خریدهای جدید استفاده کرد. خود خریدها هم چندان پرشمار نیستند و یکی دو تا از آنها حتی به‌خاطر شکایت باشگاه‌های مبدأ وضعیت نامعلومی دارند. این مسئله را هم باید به جمع مشکلات فکری اضافه کرد.

  4- یکی از بزرگ‌ترین امتیازات فکری، عدم‌فعالیت چشمگیرش در فضای مجازی است. هر چقدر رصد می‌کنیم، در این فضا هیچ خبری برای بازیکنان و مخصوصا مربیان نمی‌بینیم. فکری این نقطه‌ضعف بزرگ را ندارد؛ بنابراین در جریان التهابات قرار نمی‌گیرد و با تمرکز بیشتری کارش را ادامه خواهد داد.

 5- در پایان اما لازم است توجه شما را به بخشی از مصاحبه روز پنجم مرداد محمود فکری با یکی از روزنامه‌های ورزشی جلب کنیم. سرمربی وقت نساجی، 70روز پیش در مورد حضورش روی نیمکت استقلال گفته بود: «اینطور نیست که بخواهم تحت هر شرایطی و با هر اندازه دانش و تجربه روی نیمکت استقلال بنشینم، چون ممکن است خودم لطمه ببینم. من اگر بخواهم روزی سرمربی استقلال شوم به این نگاه می‌کنم که آیا در حد و اندازه استقلال شده‌ام یا نه؟ آیا آن‌قدر تجربه دارم که بتوانم از پس استقلال برآیم؟ همه‌‌چیز را درنظر می‌گیرم. ضمن اینکه باید تا قبل از آن در دیگر تیم‌ها به‌خوبی نتیجه گرفته و به تجربه مناسبی رسیده باشم تا به سرمربیگری در استقلال فکر کنم. فقط از این طریق است که خودم را لایق مربیگری در استقلال می‌بینم. باید روزش برسد». سؤال این است که آیا در این 70 روز همه این اتفاقات رخ داد؟ آیا تجربه‌اندوزی لازم صورت گرفت؟ آیا روز موعود به همین زودی رسید؟ نمی‌دانیم، اما کاش فکری همانطور که خودش تقبیح کرده بود، صرفا مقهور یک وسوسه جذاب نشده باشد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.