یکی از نکات جالب توجه در دیدار ایران و ازبکستان، رسیدن بازوبند کاپیتانی به شجاع خلیل زاده بود.

به گزارش فرتاک ورزشی،

تیم ملی فوتبال ایران در یک دیدار دوستانه که در شهر تاشکند برگزار شد، موفق شد با گل های سردار آزمون و مهدی طارمی از سد ازبکستان بگذرد تا دراگان اسکوچیچ در نخستین تجربه حضورش بر روی نیمکت تیم ملی ایران، با پیروزی از زمین مسابقه خارج شود.

در این دیدار در غیاب علیرضا بیرانوند، این پیام نیازمند بود که به جای او، در درون دروازه تیم ملی قرار گرفت و در خط دفاعی نیز نسبت به دیدارهای قبلی، تغییراتی داده شد که از جمله آن می توان به حضور زوج خط دفاعی پرسپولیس در این دیدار اشاره کرد.

از نکات جالب این بازی، رسیدن بازوبند کاپیتانی تیم ملی به شجاع خلیل زاده بود که این بازیکن در 15 دقیقه پایانی این دیدار، برای نخستین بار بازوبند کاپیتانی تیم ملی را بر دست بست.

در دقیقه 65 مسابقه، امید نورافکن به جای احسان حاج صفی به میدان آمد تا کاپیتان تیم ملی بازوبند را به دستان وحید امیری ببندد که نکته جالب اینکه وحید امیری در این لحظه متوجه شد خودش نیز باید از زمین مسابقه تعویض شود و بازوبند را سردار آزمون سپرد.

در دقیقه 75 نیز سردار آزمون از زمین مسابقه بیرون رفت و با توجه به اینکه مهدی طارمی و احمد نوراللهی پیش از این، از بازی بیرون رفته بودند، آزمون بازوبند را به شجاع خلیل زاده سپرد تا مدافع پرسپولیس، جدیدترین کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران لقب بگیرد.

در حالی که در آن لحظه بازیکنانی نظیر کاوه رضایی، علی کریمی، حسین کنعانی زادگان و میلاد محمدی در زمین مسابقه حضور و بازی های ملی بیشتری نسبت به شجاع داشتند، اما سردار آزمون ترجیح داد بازوبند را به دست خلیل زاده ببندد.

البته خلیل زاده نسبت به سایرین، سابقه حضور بیشتری در اردوهای تیم ملی دارد. شجاع از زمان کارلوس کی روش و پیش از حضور در پرسپولیس، به اردوی تیم ملی دعوت شد و حالا در دیدار امشب، بازوبند کاپیتانی را به دست بست.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.