سکوت رحمان شکست

به گزارش فرتاک ورزشی،

اصلاً بحث جانشینی و آلترناتیو لوکا بوناچیچ بودن مطرح نبود. قرار بود به او کمک کنم و خلأ عدم وجود پل ارتباطی میان کادر فنی و بازیکنان که در تیم حس می‌شد و ضعف بزرگی هم بود را برطرف کنم. از روز اولی که اعضای هیئت‌مدیره باشگاه در تهران با من مذاکره کردند بحث کمک به تیم مطرح بود تا ذوب‌آهن را از وضعیتی که داشت خارج کنیم.

تمام دغدغه هواداران و کسانی که ذوب‌آهن را دوست داشتند این بود که این تیم در لیگ برتر می‌ماند یا خیر و وضعیت بسیار بدی بر تیم حاکم شده بود. بنابراین از روز اولی که به ذوب‌آهن آمدم وضعیت را آسیب‌شناسی کردم و با ارتباط با بازیکنان، پل ارتباطی میان آنها و کادر فنی را برقرار کردم تا به عنوان مدیر فنی به سرمربی تیم کمک کنم.

اصلاً انتظار کسب سهمیه آسیایی از سرمربی که هنوز بالای سر تیم نیامده، بازیکنان مدنظرش جذب نشده‌اند، وضعیت تیم مشخص نیست و حدود 10 بازیکن از آن جدا شده‌اند منطقی نیست و کسی که چنین انتظاری داشته باشد یا فوتبال را نمی‌فهمد و یا می‌خواهد مغرضانه توقعات را بالا ببرد.

23 روز از معرفی من به عنوان سرمربی ذوب‌آهن گذشته و تنها در هفته اول 4 بازیکن جذب شده‌اند و در ادامه تنها مذاکراتی برای جذب 3 بازیکن داشته‌ایم که هنوز به نتیجه نرسیده است. باید کمی سرعت عمل داشته و مذاکرات را قوی‌تر کنیم. بازیکنان زیادی جدا شده‌اند و فکر نمی‌کنم هیچ تیمی به اندازه ذوب‌آهن بازیکن خروجی داشته باشد.

در بیشتر پست‌ها به خصوص در دفاع و هافبک بازیکن خروجی داشته‌ایم در حالی که سهمیه جذب بازیکن ما 7 نفر است که پس از 23 روز تنها 4 نفر جذب شده‌اند و در فاصله 3 هفته تا آغاز لیگ برتر هنوز در بسیاری از پست‌ها بازیکنان تیم مشخص نشده‌اند. همچنین بازیکنانی که دیر به تیم ملحق شده‌اند هنوز از حداقل آمادگی بدنی نیز برخوردار نیستند.

هنوز نمی‌دانم چند بازیکن دارم چون خروجی‌ها و ورودی‌ها هنوز مشخص نیستند و حتی در بازی تدارکاتی امروز با سپاهان در 3 پست بازیکن اصلی خود را ندارم و با بازیکنان جوان و کم‌تجربه به میدان خواهیم رفت.

امیدوارم مدیریت باشگاه مذاکرات را سریع‌تر جلو برده و بازیکنان مدنظر را هرچه زودتر جذب کند. 3 بازیکن تیم درخواست جدایی دارند و نمی‌دانیم به جای آنها بازیکنی جذب می‌شود یا خیر. اینها اما و اگرهایی است که فعلاً وجود دارد و رئیس هیئت‌مدیره تلاش می‌کند هرچه زودتر این مشکل را رفع کند و از مدیرعامل باشگاه می‌خواهم این مشکلات سریع‌تر رفع شود تا بتوانم در 3 هفته باقیمانده حداقل از نظر بدنی با بازیکنان کار کنم.

هر هوادار فوتبالی دوست دارد تیمش در آستانه لیگ برتر کامل باشد، همان‌طور که سپاهان از نظر بدنی جلوتر از ماست و صد درصد آماده است، در حالی که ما با این شرایط نه‌چندان جالب دست و پنجه نرم می‌کنیم. من هم مانند هواداران ذوب‌آهن نگرانم و دوست دارم تیم هرچه زودتر تکمیل شود.

چند بازیکن از برخی اتفاقات و برخوردها ناراضی بودند که باعث شد جدا شوند. البته 4 بازیکنی که جذب کرده‌ایم بازیکنان خوبی هستند و من از آنها راضی‌ام اما خروجی‌های ما بیشتر از سهمیه ما هستند و زمانی که تیم بازیکن ندارد و بازیکنان ثابت تیم جدا شده‌اند، حداقل می‌توانیم یک بازیکن خوب در پست‌های آنها جذب کنیم که این اتفاق هنوز نیفتاده است. وضعیت حمید بوحمدان، محمدرضا عباسی و هادی محمدی نیز مشخص نیست و مهران درخشان‌مهر را هم اصلاً ندیدم و بر سر تمرینات نیامد.

داستان ابراهیمی مفصل است و تمایل ندارم دوباره مطرح شود. علی‌رغم میل باطنی من و اینکه به باشگاه اطلاع داده بودم این بازیکن نباید جذب شود، ابراهیمی جذب شد. خوشبختانه این مسئله زود حل شد و از تلاش هیئت‌مدیره و مدیرعامل باشگاه در این زمینه تشکر می‌کنم.

از طرف مدیریت باشگاه هیچ قولی نمی‌دهم، اما از تک تک هواداران که در هر شرایطی وضعیت تیم را دنبال می‌کنند ممنونم و از طرف خودم قول می‌دهم با تمام وجود از حیثیت ذوب‌آهن دفاع کنم و تمام تلاش خود را انجام می‌دهم تا تیمی روانه لیگ کنیم که از اعتبار فوتبال ذوب‌آهن که جزء برندهای اول فوتبال ایران است و تیم کوچکی نیست و بازی‌های درخشانی در سال‌های گذشته انجام داده دفاع کنیم.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.