قرارداد‌های چند بازیکن تیم فوتبال استقلال در زمان مدیریت احمد سعادتمند با مبالغ بالایی امضا شده که باشگاه را دچار چالش کرده است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

قراردادهای چند بازیکن تیم فوتبال استقلال در زمان مدیریت احمد سعادتمند با مبالغ بالایی امضا شده که باشگاه را دچار چالش کرده است.

باشگاه استقلال با وجود مشکلات زیاد مالی برای باز شدن پنجره نقل‌وانتقالاتی این باشگاه، با مشکلات دیگری هم روبه‌رو شده که کار را برای مدیران استقلال سخت کرده است.

در زمان مدیریت احمد سعادتمند مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال، قراردادهای عجیبی با بازیکنان بسته شده است، به طوری که قراردادهای بازیکنان فصل گذشته با افزایش چند برابری تمدید شده است. همچنین برخی بازیکنان جدید نیز با رقم‌های بالا جذب استقلال شده‌اند. این در حالی است که باشگاه استقلال یک ماه درگیر پرداخت 800 هزار دلار مطالبات وینفرد شفر، باشگاه پاختاکور ازبکستان و سرور جپاروف بود تا پنجره نقل‌وانتقالاتی‌اش باز شود.

پیگیری‌ها نشان می‌دهد رقم قرارداد چند بازیکن استقلال به تنهایی به 55 میلیارد تومان می‌رسد که به گفته یکی از مدیران استقلال که تأکید داشت نامش فاش شود، با این شرایط باشگاه برای پرداخت مبالغ قراردادها به مشکل جدی می‌خورد. ضمن اینکه سازمان بازرسی نیز به قراردادها ورود کرده است.

مدیران استقلال تنها توانسته‌اند در قرارداد حسین پورحمیدی دروازه‌بان ذخیره خود بازنگری کنند و هنوز با بازیکنان دیگر برای کاهش قرارداد به توافق نرسیده‌اند.

سعادتمند که توسط هیئت مدیره استقلال از مدیرعاملی باشگاه برکنار شد، نه تنها هنوز پاسخی به این نوع قراردادها نداده است، بلکه به موارد دیگری اشاره کرده و از آنها نیز دفاع می‌کند. او در صفحه شخصی‌اش با اشاره به گرفتن 10 میلیارد تومان از یکی از اپراتورهای تلفن همراه توضیح داد که برای مسائل جاری باشگاه و پرداخت مطالبات دیاباته هزینه شده است. در صورتی که اولاً این پول پیش از اعزام استقلال به قطر برای شرکت در لیگ قهرمانان آسیا واریز شده و قرار بود صرف پرداخت بدهی‌های شفر شود، مخصوصاً اینکه قیمت دلار هنوز سیر صعودی پیدا نکرده بود.

دوم اینکه، اگر در زمان خودش این پول صرف پرداخت بدهی شفر می‌شد، بعدها می‌توانستند با تأمین منابع مالی هزینه‌های جاری باشگاه را بپردازند. همچنین به گفته سعادتمند بخشی از این پول قرار بود به صورت نقد به هروویه میلیچ مدافع کروات استقلال داده شود، اما خروج غیرقانونی ارز توسط سعادتمند باعث توقیف 50 هزار دلار باشگاه شد!

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.