مشاور سازمان لیگ فوتبال ایران گفت:‌ همه در تلاش هستیم تا با همکاری باشگاه‌ها مسابقات هفته دوم لیگ برتر را برگزار کنیم.

به گزارش فرتاک ورزشی،

غلامرضا بهروان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد برگزار شدن مسابقات در هفته دوم لیگ برتر گفت:‌ از نظر سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال مسابقات هفته دوم لیگ برتر با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی اجرا خواهد شد و تیم‌ها در حال تهیه بلیت پرواز به شهرهای مختلف هستند.

وی افزود: حفظ سلامتی جامعه و اهالی فوتبال جزو بدهیات است اما باید برنامه فوتبال هم اجرا شود. ضمن اینکه تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا فصل الخطاب است و هرچه آنها بگویند و تصمیم بگیرند اجرا می‌شود چون همه به سلامت جامعه اهمیت می‌دهیم. اما تا این لحظه که من با شما صحبت می‌کنم مسابقات هفته دوم برگزار خواهد شد و مسئولان سازمان لیگ در تلاش هستند تا راهی پیدا شود تا این مسابقات انجام شود.

بهروان تأکید کرد: برگزاری مسابقات لیگ برتر هم به نفع فوتبال ملی و هم به نفع فوتبال باشگاهی ما است اکنون در تمام دنیا هم مسابقات فوتبال باشگاهی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حال برگزاری است.

وی با اشاره به تعیین یک ناظر جدید در مسابقات لیگ برتر گفت: یک ناظر پزشکی برای هر مسابقه لیگ برتر انتخاب خواهد شد. این پزشک که خارج از کادر پزشکی دو تیم مهمان و میزبان است نظارت و اختیار تام دارد و اگر در رعایت پروتکل‌های بهداشتی کوچک‌ترین خدشه‌ای وارد شود حتی می‌تواند دستور توقف و عدم برگزاری مسابقه را بدهد.

مشاور سازمان لیگ فوتبال ایران در مورد اینکه مسابقه پرسپولیس با نفت آبادان و پیکان با شهرخودرو در روز شنبه برگزار خواهد شد یا خیر، گفت: همانطور که گفتم سهیل مهدی و همکارانش در سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال به دنبال راهی هستند تا این مسابقات به هر شکل ممکن برگزار شود چون تقویم مسابقات لیگ برتر و تیم ملی بسیار فشرده است و اگر ما مسابقات لیگ برتر و لیگ یک را شروع نکنیم با مشکلات زیادی مواجه خواهیم شد.

وی در مورد اینکه احتمال دارد مسابقه پرسپولیس و پیکان با حریفان هم به روز جمعه منتقل شوند، گفت: همه به دنبال راهی هستیم تا این مسابقات برگزار شود.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.