حیدر سلیمانی، کارشناس داوری ابراز امیدواری کرد بعد از انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال شرایط داوری بازی‌های لیگ برتر بهتر شود.

به گزارش فرتاک ورزشی،

حیدر سلیمانی کارشناس داوری مدعی شده است در هفته‌های سپری شده لیگ برتر چینش داوری بر اساس انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال و اعضای هیئت رییسه و جلب نظر روسای هیئت‌ها برای مشارکت در انتخابات بوده است!

او که در اینباره با یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، گفت: در ۵ هفته ای که از لیگ برتر سپری شد کمیته داوران یا همان دپارتمان کمیته داوران که وظیفه چینش داوری را برعهده دارد از ۷۰ کمک داور و ۳۵ داور وسط استفاده کرده است.

برخی از داوران برای اولین بار است که در لیگ برتر حاضر می‌شوند. به درست یا غلط این کار به خاطر در پیش بودن انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال و اعضای هیات رییسه شائبه ایجاد می‌کند. در هفته‌هایی که گذشت مشارکت ۳۰ استان را در داوری بازی‌های لیگ برتر شاهد بودیم. ما کمک داور ۴۳ ساله برای اولین بار در بازی‌های لیگ برتر داشتیم. یا داوری که بالای ۴۰ سال بود و برای اولین بار در لیگ برتر سوت می‌زد. اینجا نمی‌شود هدف کمیته داوران را از بها دادن به چنین داورانی جوانگرایی تعریف کرد و به نظر می‌رسد هدف انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال است. در حالی که انتظار این است کمیته داوران به داوران باتجربه بهای بیشتری بدهد.

این کارشناس داوری ابراز امیدواری کرد بعد از انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال شرایط داوری بازی های لیگ برتر بهتر شود.

گفتنی است در هفته ای اخیر برخی از اشتباهات داوری در نتایج بازی ها تاثیر مستقیم داشته است. و برخی از اشتباهات هم عجیب بوده است. از پنالتی که در بازی ذوب آهن – پیکان برگشت داده شد؛ از گل آفساید تراکتور به نساجی که قبول اعلام شد؛ از گل سالم روح الله باقری به تیم نفت مسجد سلیمان که مشخص نشد به چه دلیل مردود اعلام شد و... البته باید به این نکته مهم اشاره کرد همه تیم ها هم از اشتباهات داوری منتفع و متضرر می شوند و اشتباهات ناخواسته است.

 
برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.