پرسپولیس از بازی با نساجی فقط یک امتیاز گرفت اما هیچ کس نمی‌تواند از نمایش تیم یحیی خرده بگیرد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

شرایط مسابقه و زمینی که شبیه هر چیزی بود جز زمین چمن فوتبال کاری کرده تا عملاً ارائه یک بازی فوتبال روی زمین و تاکتیکی از دو تیم بخصوص پرسپولیس سلب شود. در این زمین طبیعی بود که انجام کارهای ترکیبی و بازی روی زمین عملاً منتفی باشد و بازی مستقیم و ارسال از کناره‌ها در دستور کار قرار بگیرد که با انجام چند باره این کار طبیعتاً فوتبال از سطح فنی بالایی برخوردار نخواهد شد چرا که هافبک‌های میانی از کار می‌افتند و چرخش توپ در زمین و ایجاد موقعیت بر اساس کارهای ترکیبی بسیار دشوار و تقریباً غیر ممکن می‌شود.

در چنین شرایطی تیم یحیی با فراموش کردن باخت در فینال در همان بیست دقیقه نشان داد در لیگ برتر همان تیم حریص برای پیروزی است و قدرتش را به حریف دیکته می‌کند.

پرسپولیس در آن زمین استخرگونه و بی‌کیفیت در نیمی از دقایق نیمه نخست عالی بود اما موقعیت نساخت ولی نیمه دوم موفقی را پشت سر گذاشت و به اندازه کافی موقعیت گل ساخت.

تیم یحیی در این مسابقه 11 موقعیت گل ساخت که همگی مربوط به نیمه دوم بود. این فکت آماری نشان از این دارد که پرسپولیس با وجود یک گل عقب افتادگی در آن زمین هرگز روحیه‌اش را نباخت و با وجود اینکه عملاً امکان بازی ترکیبی و خلق موقعیت‌های تاکتیکی فراهم نبود بیشتر از انگشتان دو دست موقعیت ساخت و تنها روی یک ضدحمله و یک اشتباه فردی به تیمی که در نیمه خودی جمع شده بود دو موقعیت داد. پرسپولیس در این مسابقه بالاخره گل خورد و دو امتیاز را در شمال با کمی بدشانسی جا گذاشت اما در شرایط ویژه زمانی این مسابقه، کیفیت زمین قائمشهر و شرایط بد آب و هوایی حتماً هواداران پرسپولیس از کیفیتی که تیم یحیی بخصوص در نیمه دوم ارائه داد راضی‌اند و به روزهای آینده و بازگشت به جمع بالانشین‌ها بعد از انجام بازی‌های عقب افتاده امیدوار شده‌اند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.